Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Wilson će da remixuje Yes i XTC.

Ne znam šta ima tu da se dira, to je sve remasterizovano i remiksovano toliko puta.

 

Intresantno je da on stalno priča o tome kako pravi "umetničku muziku", moraš da sedneš da slušaš, bitna je ta suština i sve to a u stvari je počeo samo da pakuje i prepakuje u glossy karton svoju i tuđu muziku i da se to pre-orderom šalje progerima i ex metalicma koji će da se osećaju dobro jedno dve nedelje od toga.

Edited by Лука
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Nyah album. Nije sto (gostu)je Steva bas na njoj, ali mi je Jupiter nekako jedina vredna sa izdanja. Pills je isto ok, ali mi fali nesto, jace strofe, nesto... One pesme sa drugim gostima me jos vise otudjuju od albuma, i uopste mi nije osecaj k'o da slusam Blackfield album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Muzicki orgazam kakav sam doziveo u subotu uvece u Gasometeru odavno mi se nije desio.

Fenomenalan prostor, zvuk perverzija (ko je bio sad na Watersu/Gabrielu, otprilike moze da zakljuci po poredjenje koji je kvalitet, samo zamislite to surround uradjeno u prostoru za tipa 2-3k ljudi), odlicna lista i izuzetna izvedba na sceni. Ponestaje mi hvalospevnih adjektiva, tako da cu ovde da stanem, a krece tldr verzija. (sa sve spoilerima, ako neko planira da gleda uskoro, bolje da ne cita)

 

Bez predgrupe, u cca. 20do8 krece intro video neki, surveillance kamera snima neku zabacenu ulicu, sa sve povremenom naracijom, i onda na kraju neki busker izlazi, i kad krene on da svira, uto krece Stevina gitara da se cuje sa razglasa (u 20:00 bukvalno, bem ih punktualne) i to ni manje ni vise nego sa "Trains" krece koncert x] Ne znam zasto se odlucio na to, ali...ok, svira prvih 2-3 minuta sam akusticno, i onda krene "Luminol" i onda u stvari krece seks :rockdevil: Ne mogu a da ne pohvalim zvuk ovde, koji mi je bio van pojmovanja dobrog, na trenutke je toliko bilo jebeno glasno da sam mislio da ce mi glava prsnuti, a opet cujes svaki ton, o dairi jebenih do...svega. I onda sutradan bez ikakvih posledica.

Anyway, usledio "Postcard", koja je jedina pesma bez koje sam mogao, ali ok, kratka je, tako da ne smeta. Ostatak liste necu navoditi (koga interesuje) redom, u principu sam iscepan izmedju toga sta mi je uopste bio highlight, tesna borba izmedju 4 teskasa sa Ravena protiv Raidera i Remaindera crnog psa... plus mi je Raven pesma tako jebeno dobro legla i prelepo zatvorila koncert, zaljubih se u pesmu koja mi do juce nije bila nista specijalno.

Na 3-4 pesme bila i ona zavesa (koja je pre bila mnogo vise prisutna), posebno efektivna za Watchmakera kada je isao video za to pre i tokom nje. Za bis je, umesto Radioactive Toy, bila Remainder The Black Dog, sto mi je licno predobro leglo, ako vec nece da svira PT koncerte, onda neka sacuva PT pesme za neku drugu priliku.

 

Uz sve ovo, pikao je i dve nove pesme. Jedna nema naslov (svako vece ima drugi tj., sada je imala "A Debt to Shadows"), i prilicno je haoticna, sas sve metalskim krajem..otprilike neki Raider/Remainder trip sa dosta promena i besnilima, a nekako sa Fear of the Blank Planet vibe-om. Druga je "Happy Returns" i ovo je nekako...ne znam, Steva lagana-hit pesma by the numbers. Sa onim tana-na-diridiri-di-jem je toliko otisao vec daleko da mu je sada to refren u pesmi :haha: Fino zvuci, ali nije niti Trains niti Lazarus, a pokusava da bude oba ta.

 

Minusi, realno, nema ih. Ciste svesti i jos uvek sveze napaljen od utisaka, mogu reci da mi je ovo koncertni vrhunac godine. Ali, kada bih morao da kopam, rekao bih da mi je falio Minnemann na bubnjevima. Ovaj Chad je covek izuzetan isto, sve radi kako treba pa i preko toga, ali npr., u delovima kada treba malo da poludi (da ne kazem, umetali), tipa Watchmaker kraj, Raider sredina, nekako bude malo rezervisaniji, dok mi je Marco, bar sa onih zvanicnih snimaka, delovao ludje mnogo, i sviracki i kao pojava. No, ostatak me zato odusevio, Guthrie me je sad vec za sva vremena kupio, onog Nicka da sam Steva do kraja zivota ne bih menjao, ako nista drugo kao backing vokala (neverovatna razlika/prednost u odnosu na PT sa Wesley-em). Melotronsko-duvacki deo je isto bio milina live, potvrdili su tu notu sirine koju daju na albumima.

 

Jesam vec fanboy postao, ali trenutno 100% podrzavam Stevu sto je zajebao i PT i Bfield zarad ovoga. Do koncerta sam nekako bio nesiguran, ali sad mi je vec otvoren vidik nekako, i beskrajna podrska. Nadam se samo da ce moci da zadrzi ovu ekipu koju je skupio, prijemcivija mi je ipak ideja, kakvog-takvog, benda nego solo revolving-door projekta.

Bila je kul scena kada je Steva, mislim na Raider, iz nekog razloga, izvadio tri ELP "Love Beach" ploce i poredjao ih ispred Holzmana na klaviru :haha: I genelrano fenomenalna atmosfera medju njima je na sceni, oseti se 'bes ga ta dobra energija i preko muzike. Sve tece kako treba, i Wilson ga za sada dobro krmari tim putem.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...