Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

Wow, kakva ekipa, odakle ovo odjednom?

 

Nisam se nešto primio na EP, moram priznati. My book of regrets je dobra, ali s obzirom na to koliko je Steven visoko digao standard što se tiče epskih, dužih stvari, ova i nije baš u rangu recimo Routine, Luminol ili Remainder. Happiness solidna, Vermillioncore opasan groove ali odnekud poznat riff. Druga dva instrumentala meni nisu ništa specijalno, a novije verzije starih pesama retko dobijaju moju pažnju.

 

Čeka se da 4.5 zaokružimo na 5. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci upravo citam ovaj clanak u drugom tab-u :haha:

 

Da podvucem...

“It is odd and enjoyable working with another artist. It is always odd to hear your words in the mouth of someone else, especially when it is so personal, but Ninet is wonderful and she is a fantastic singer.”

 

Album od Ninet Sympathetic Nervous System je indie-pop/rock, ali fenomenalan, vuce na PJ Harvey, osim sto u njenom glasu i muzici ima vise topline... jer PJ ipak ima muziku i reci koji hladno rezu, kod Ninet sama muzika je pod uticajem istoka, cuju se orijetalni motivi a boja njenog glasa je prelepa :da:

Jasno mi je sada sto ju je SW odabrao za gostujucu pevacicu :da:

 

“Whether you acknowledge it or not, he has had some much direct and indirect influence over musicians. If you look at it, everything in Prog Rock goes back to the Beatles and Bowie and how many times they reinvented themselves.

 

Kao sto uvek pricam :haha:

 

 

Da dopunim post sa Ninet

 

http://www.youtube.com/watch?v=hNjwGUbQons

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

4.5 - Posmatrali ovo kao album, ep, interrelease, whatever... hands down najslabije Steven Wilson izdanje.

 

"My Book Of Regrets" mi je baš teška going-through-the-sw-motions pesma. Onaj "Time Flies" riff je samo najočiglednija paralela sa starijim materijalom. U principu, ovo mi jedino značajno vuče izdanje na dno. Ostatak mnogo lepše teče.

"Year Of The Plague" - kao Transience samo bez vokala i ikakve atmosfere.

"Happiness III" - Opet fora sa random brojem, ali mimo toga, ovo mi je naj pesma na izdanju. Neka i liči možda na "Postcard", samo mi ovde bolje ubo sa tekstom nego tu, mnogo bolje.

"Sunday Rain Sets In" ovo mi deluje kao leftover sa "Grace"-a, ima malo "Track One" sa onim prepadima.

"Vermillioncore" - ovo ima HCE written all over, jammy, ali unremarkable. Da je ubačena na album u neki flow veći pa bi možda i bolja bila, oivako između Sunday i DHM, ne upada nešto.

"Don"t Hate Me" - kaže Steva da je pesma originalno i napisana za dva vokala, što nema razloga da mu ne verujem, i svakako da ova verzija ima svoje čari kao i original, samo što ću ja za, depresivniji, original ostati svakako više vezan.

 

 

Što se tiče trenutne turneje, meni liste kul

http://www.setlist.fm/setlist/steven-wilson/2016/de-oosterpoort-groningen-netherlands-53f3c7e1.html

http://www.setlist.fm/setlist/steven-wilson/2016/o2-apollo-manchester-manchester-england-bf3e5d6.html

 

Preteruje možda malo sa PT pesmama, ali ako mi ulete Matter ili DHM, svakako neću da se bunim :da: S tim što izgleda rotira Dark Matter i Drag Ropes, ne može obe jebiga :/

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...