Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

Sta znam, ok mi je, totalno drugacije od svega sto je radio do sada, kao da hoce da radi pop, sve tu kao da zeli da napravi nesto, ali ove harmonije i prelaz, nema tu sta, ne moze da se odupre tripa :D Mozda i uspe da postane naslednik Peter Gabriela, kontam da mu je to neki zivotni cilj da ga ljudi nazovu tako, jebem li ga. Slusace se. Parriah i dalje najjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Već vidim šta će mi biti najveći problem sa ovim albumom.

 

Ja daleko od toga da ne volim njegov glas, ali mislim da mu je isti daleko od najveće prednosti. Posebno kada ga ovako koristi. A ovaj album će izgleda debelo da se vrti oko njegovih vokala.

 

edit: Top YT komentar what the absolute fuck :haha:

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: :haha: Bas to ... Al' dobro, lik je upozorio da ce da radi pop album jer mu se to radi, tako da postujem realno ... Ipak je to pod njegovim imenom, i moze da radi sta zeli, pa kome se sta svidja, moze da slusa. Ja se uvek vracam na PT stvari jebiga, al' ove solo stvari manje vise izlete pravim i pratim samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da on više hoće da bude Kate Bush nego Peter Gabriel :mrgreen:

 

Ja poslednjih par godina def više slušam solo radove nego PT, uglavnom iz prostog razloga što sam PT već preizgustirao dosta, ali i što mi i solo radovi prijaju samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar me podseća na Electiric Light Orchestra iz Discovery ere, ali već se povlače paralele i sa Peter Gabriel pop periodom. Uopšte nije neobično da se prog umetnik nađe u fazi kada mu se radi pop. Očekivao sam taj prelaz i na neki način ga i priželjivao.

 

E da, stvar je sjajna. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam planirao da slušam ovo pre kraja Brutal Assaulta, ali me kopkalo samo da vidim jel potpuno čudnovaštvo ili ne :D

 

Prvi deo albuma uglavnom pesme koje su iscurele do sada i taj neki vibe, i onako, trebaće vremena da vidim gde sam sa tim, ali zadnje 4 pesme mi mnogo dobro legle.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusala album 4x and counting :D

Uvod albuma ima taj neki pozitivan vajb da bi u drugoj polovini polako iz kresenda usli u dekresendo i steva je ostao steva to the bone...

Taj pozitivan vajb ide do Permanating pesme, nije je dzabe ostavio u centru da predstavi pik atmosfere u veselom ABBA fazonu, da bi potom atmosfera krenula dekresendo putanjom koja se simbolicno zavrsava pesmom Song of Unborn (za koju steva ima svoju licnu pricu) iako se covek bavi opstim temama...

 

Izdvojila mi se Permanating a sad sve vise do izrazaja dolazi Song Of I... mnogo dobar trip hop vajb u pesmi plus dobra je kombinacija glasova Steve i Sophie.

Detonation mi ima dobrano rifova sa Fear of a Blank Planet (pustila album, dugo nisam taman da rezurektujem te momente).

Refuge se takodje izdvaja za sada...

 

Solidan pop-rock album sto se mene tice 9/10 ovo je pop koji bih rado pustila u kontinuitetu nakon Peter Gabrielovih albuma So ili Us, sto cu i uciniti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...