Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

  • 2 months later...

Odgledah ponovo sinoc Stevana, ovaj put u Minhenskoj Filharmoniji, posto je turneja sa To The Bone, prvi deo seta je bio isti, drugi deo je bila drugacija setlista nego prethodnog puta, dosta mocnijih pesama, i zavrsili svirku sa Raven that refused to sing.

I dalje mi nece biti jasno kako je Steven ovako popularan medju matorim generacijama, znaci velika vecina ljudi koji su dosli na cert su u 50im, pivski stomaci, gospodje u haljinama i po dosta King Crimson / Genesis majica :haha:  Jos me zena zajebavala za jedan matori par ispred nas sto je sedeo, da gledam njih i da odprilike procenim kako cemo nas dvoje. 

Sto se mene tice, svirka sinoc je bila prebrutalna, zvuk ne moram da pomenem jer je u filharmoniji svirano, sve se culo savrseno, milina slusati prog bendove u takvim prostorima. Krivo mi je jer sam ispalio King Crimson u filharmoniji skoro kada su bili, al eto, nadam se da necu slicne greske da pravim.

https://www.setlist.fm/setlist/steven-wilson/2019/philharmonie-munich-germany-2395cca7.html

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam ga vec gledao na To The Bone turneji odlucio sam da je Bec dovoljno blizu da se iscimam da ga gledam opet (btw, prilicno kasno sam poceo da ga slusam, pa sam ga prvi put gledao 2016.) 

Kupio sam karte za Bec, ali kad su najavili Bratislavu za dan ranije u odnosu na Bec, nisam mogao da odolim da uklopim Bratislavu i Bec, jer su udaljeni sat vremena. 

Koncert u Bratislavi je bio u klubu Refinery Gallery, na periferiji Bratislave, nista specijalno. Bilo je zabranjeno snimanje i slikanje i obezbedjenje je ceo koncert  pratilo i smaralo ljude koji su pokusali da slikaju. Cak je i SW rekao da je snimio live DVD koji je sigurno boljeg kvaliteta nego snimci sa "shitty Iphonima", pa da zbog toga ne fotografisemo.. Bezveze, ali eto... U Becu nije bilo nikakve zabrane slikanja ili snimanja. Publika u Bratislavi je bila prilicno hladna i rezervisana, bend je bio ok, svirao je oko 2.45 sa pauzom. Setlist-a standardna sa To The Bone. 

U odnosnu na Bratislavu, koncert u Becu ce mi ostati u mnogo lepsem secanju, iako je setlist-a slicna (u odnosu na Bratislavu svirao je Get All You Deserve, Dont't Hate Me, Sentimental) , ali je publika bila mnogo bolja i generalno je bilo bas dobro. U Becu mu je cak i otpala bubica pa su jedno minut dva bend i tehnicari-trazili bubicu po bini, na kraju Craig nasao. :D Ne znam da li je bila planirana predstava, delovao je prilicno usplahireno dok je nisu nasli...

Na oba koncerta je svirao Blackfield, drago mi je da sam cuo tu pesmu live, ali nekako se i dalje nadam da ce on i Aviv napraviti neku turneju sa Blackfield-om. 

Takodje, puno PT pesama u setlisti, cini mi se da je definitivno odlucio da je "to bilo to" (on to prica vec neko vreme, ali sam se ja tek sad pomirio sa tim) i da sada SW koncerti pokrivaju sve u cemu je SW ucestvovao, a ne samo ono sto je izdato pod SW etiketom. 

Dve veceri za redom SW, skoro 6 sati kvalitetne muzike... 

P.S. Mislim da u ovom postu ima vise reci nego sto sam napisao sve ukupno na yum-u ovde. :)

 

Edited by ..charlie..
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da se "čekiram" i ja sa ovogodišnjim SW koncertom, ovog puta Moskva. Koncert na istom mestu gde i Dark Tranquillity pre par dana, i šokantno mi da Wilson tek možda malo nešto više publike nego DT tamo skupi :D Rusi uredni kao publika, samo što vole da snimaju/slikaju više nego votku da piju. Vrhunac mi je bio kada je Stevan odradio svoj standardni "phone recordings are shit" pitch tokom drugog seta, na šta je od publike manje-više dobio zid tišine :haha: I ono, već sledeća pesma opet bili telefoni u vazduhu. I generalno, mislim da su mu oni njegovi govori (a ovde mu se baš pričalo) solidno preletali Rusima preko glave, s obzirom da je dosta ljudi pričalo dok on priča. U nekoliko dana u Moskvi sam sreo možda 2 Rusa da su mogli tečno da sastavljaju rečenice na engleskom, i da, obojicu sam sreo u craft barovima.

Lista malo skenj za mene jer je bila ~95% identična onoj iz Beča prošle godine. S obzirom da mu ovo prvi koncert u Moskvi na TTB turneji, dobili su "glavnu" listu jel'te, a ne onu alternativnu koju je npr. Beč sad imao. Svejedno, bar Blackfield čuo, lep momenat, može i Blackfield turneja da se iskulira malo. A i ono, mislim da mu treba odmor malo da napabirči svežih ideja. Na stranu par svetlih momenata, ali ovog TTB materijala mi je dosta za neko vreme da čujem bilo kući bilo live.

Na stranu TTB žalbe, super veče, bend usviran do maksimuma, Ancestral i Arrival čuti live uvek dobro za unutrašnju sreću.

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Mene jako fino vozi stvar. Deo koji počinje sa "Consumer of life" mi je highlight, vokalne harmonije i progresija akorada su tip-top. Stilski se pesma logično nadovezuje na To the bone, mada vidim danas dosta komentara da ljudima vuče na starije elektronske Porcupine Tree radove.

Vidim da će album biti koncizan, 40 minuta pop muzike, ali radoznao sam. ☺️

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...