Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

  • 1 month later...

Zapravo, od svega što je izbacio... ova mi se najviše dopala. U celom tom depersivnom trip hopu, najeksperimentalnije je kad ukacim mainstream poppy momente... nema mnogo eksperimentisanja ovde... elektronika, trip hop i pop... SW je to, sve mu je dozvoljeno sto se mene tice hahah

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meh, ovo me ne radi uopste, cak mi je dosadno. Kad bude turneje, ako bude, ja je preskacem. Cak i kolega sa posla koji je fazon najveci fan SW kojeg poznajem, koji je posetio brdo Porcupine Tree i njegovih solo koncerata po Evropi od 90ih na ovamo, rekao da nece ici na koncert sa te buduce turneje ako je uopste bude bilo, obzirom na stanje. Kapiram da postoji neki limit koliko ljudi mogu gotiviti promene i experimentisanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/steven_wilson_says_guitar_no_longer_inspires_him_to_make_music_shares_opinion_on_billie_eilish.html
 

"The Billie Eilish single 'Bury a Friend,' I mean, the production is just amazing, and what I love about is it's so sparse, there's hardly anything going out - very elaborate sort of painterly kind of approach to creating the backing track.

"And her voice is completely at the forefront; in some ways, it's everything, the quality of the voice is everything, and she's got this wonderful voice that feels like it's whispering, and I love that.

stevane brt....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali što prijatelj daje intervju za sajt ultimate-guitar u kome priča kako ga više ne interesuju gitare :haha:

Mislim, uživo mu ne gine gitara ako hoće da je' 'leba, to je i sam svestan. Meni je najveći problem kod ovog pop-first pristupa što mi on nema vokal za to, a pogotovo od kad je krenuo da jaše falsetto.

Sa jedne strane, apsolutna podrška da radi šta hoće, šta ga ispunjava. Ako ništa drugo, već imam dovoljan katalog od njega iz prethodnih cca 30 godina koji mi nikada neće dosaditi. Ali sa druge strane, nadam se da neće besomučno da vozi ovaj pristup i da će da nađe neki middle ground. Možda treba da ga ostavi žena ova pa da dobije opet pravu inspiraciju, treba razmišljati i u tom pravcu.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

volim kako ovakvi likovi moraju da se upinju da što više zakomplikuju objašnjavanje što im se sviđa pop pesma :haha:

"very elaborate sort of painterly kind of approach to creating the backing track." - u redu je druže, svi mi raspalimo Gagu ili Rijanu, razumemo se

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Angelystor said:

Mislim, uživo mu ne gine gitara ako hoće da je' 'leba, to je i sam svestan. Meni je najveći problem kod ovog pop-first pristupa što mi on nema vokal za to, a pogotovo od kad je krenuo da jaše falsetto.

 

bas ovo. ne bih meni smetala pop muzika da je dobra, on jednostavno nema glas za tako nesto. nije ni Billie Elish a kamoli Gabriel ili Bowie po pitanju glasa i harizme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga vec rade toliko klavijature, sto onda ne prebaci na fazon Muse-a i neka tera klavijature do mile volje, sa gitarom u D i to je to. Neka vozi pop vokale preko, mislim da se ne bi ljudi bunili toliko. Nego lik prica kako mu je dosadila gitara, kao da je odsvirao sve moguce sto moze da se odsvira na gitari, a u stvari je mediocre gitarista realno. Ispade da je on genijalac na gitari i eto, nema sta vise da se svira, to je to, ne pipam gitaru vise. Nek poslusa malo druge zanrove, toliko stvari mogu na gitari da se urade, da ne pominjem sintove itd.

Sa druge strane podrzavam njegovu odluku da radi sta zeli, samo ne mora da se pravda i objasnjava sta radi i zasto. Bolje cuti, radi, ignore ostalo i to je to. Ljudi ce ili slusati ili ne. Ovako je samo drama queen i attention whore sa svojim cringy stavovima "Socijalne mreze su zlo" vs "Evo me na TikTok, gledaj me kako pokazujem klavijature na socijalnoj mrezi za klince koji hoce da djuskaju i prate barely 18 klinke sa daddy issues".

Btw, citah po komentarima da ga je Guthrie Govan ozbiljno ishejtovao i nikad vise nece imati bilo kakvog dodira sa Wilsonom. Ocigledno je lik nepodnosljiv za saradnju, utripovan u svom svetu i menja raspolozenje i misljenja ko sesnaestogodisnja tinejdzerka. 

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, ShinigamY said:

Ako ga vec rade toliko klavijature, sto onda ne prebaci na fazon Muse-a i neka tera klavijature do mile volje, sa gitarom u D i to je to. Neka vozi pop vokale preko, mislim da se ne bi ljudi bunili toliko. Nego lik prica kako mu je dosadila gitara, kao da je odsvirao sve moguce sto moze da se odsvira na gitari, a u stvari je mediocre gitarista realno. Ispade da je on genijalac na gitari i eto, nema sta vise da se svira, to je to, ne pipam gitaru vise. Nek poslusa malo druge zanrove, toliko stvari mogu na gitari da se urade, da ne pominjem sintove itd.

Ja koliko ga pratim on se nikad nije ni kurčio da je neki gitarista. Sećam se tamo Storm Corrosion kada su promovisali baš kako je pričao koliko je Mikael bolji gitarista od njega itd.

Eto podseti me taj Storm Corrosion kao dokaz da može da izvede projekat na kome ima solidno malo gitara i koji je sa dosta naglaska na vokalima, a koji mi je N puta bolji od ovoga što sada radi. Dobro, nije baš ni uporedivo jer je drugačija mnogo atmosfera tu, plus svakako može neki proggy prefiks da se turi, ali opet.

A možda ga i žena pujda da ostavi gitaru jer joj smeta sa time po kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni uopšte nije problem vokal, mislim nije sad Steva neki ubica na tom planu ali kao da dobre vokalnocentrične ploče (posebno sa aspiracijama ka pop muzici) snimaju samo pakleni pevači. On je sasvim pristojan vokal, fine, smirujuće boje glasa. Problem je što su same pesme/kompozicije mediokritetske. 

Ali kao što Angelismor reče, toliko mu je bogata dosadašnja diskografija da, ko ima želju njega da sluša, može da razabere šta hoće sve i da ništa kompetentno ne snimi više do kraja života.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Лука said:

Ali super mi je što verovatno jedino Ultimate Guitar I Prog Rock časopise interesuje što njega ne interesuje prog i gitare više, hah. 

Pa niko drugi se nece ni interesovati za njega, nebitan je lik u pop svetu koliko god se trudio 😄 Nije on svetski poznat da moze da izvede da bude popularan kakav god isprdak. Lik je poznat samo u prog rock / metal sferi, van toga niko nema pojma ko je. Kasno mu je da menja tok. Bolje bi mu bilo da ima jedan projekat gde zadovoljava prog-rock fanove, da uzima pare, ako zeli 'leba da jede, ko sto Arjen radi, a sa svojim imenom pravi pesme i albume koje mu se prave, i tako kreativno napreduje ako mu je do toga. Ovako, pravi preokret koji udaljava 90% fan base, a novi fan base se nece nikad napraviti, dosadan je lik kao karakter da bi ga bilo ko pratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...