Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

Postoji samo jedan primerak ovoga, ako dobro kapiram. Svih deset hiljada je uloženo u Music Venue Trust:

https://www.innerviews.org/inner/steven-wilson-4?fbclid=IwAR22QJMEto3IWfK0XFSIE4_IX0DI1y1TpkT8FV42Zw9UQ4W_y7W5NRkgHzI

Inače, držim palčeve da se nađe ovde i poneki pozitivan komentar na The Future bites, pošto je meni album dobar. Glavni utisak mi je ostavilo to koliko je zapravo album dosledan svemu što je Wilson radio tokom karijere. Nekako su proteklih godina Perfect life, Nowhere now i Permanating dale naznaku da će se u nekom momentu Wilson još više distancirati od gitarskog prog zvuka i malo se više upustiti u svoju interpretaciju pop muzike. Mada nije kao da konciznije numere i sintetika nisu i ranije bile deo njegove solo karijere ili starijih Porcupine Tree radova.

Isto mi deluje kao da su pesme i ritmički i melodijski prepoznatljiv Wilson. King Ghost bi sa akustičnom radije elektronskom nego instrumentacijom komotno mogla da se nađe na Lightbulb sun. Da Self ima veći akcenat na gitari i Gavina na bubnjevima, ličila bi mi na Halo. Čak me i poslednja numera po suptilnosti i jednostavnosti podseća na Collapse the light into earth ili Glass arm shattering.

Tekstovi definitivno nisu oličenje dubine i simbolike, ali nikad nisam ni gledao da mi genijalan tekst bude preduslov za uživanje u Wilsonovoj muzici. Meni je Fear of a blank planet super album, iako tekstovi dobrim delom kao da su napisani iz perspektive istih onih tinejdžera kadriranih u prvim redovima Tilburg hale.

Izuzev generične Follower i utiska da bi Self mogla da bude duža i razrađenija, ostatak albuma mi je veoma zabavan i baš mi drži pažnju. Svakako je koncizniji i usredsređeniji nego To the bone, mada svakako ne nadmašuje Grace, Raven i Hand. Ali to iskreno ne bih ni očekivao.

Favoriti: 12 things I forgot, Personal shopper, Count of unease, Eminent sleaze. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su se ljudi nalozili na taj clanak, gde covek otvoreno kaze da postuje ali da ne voli i da ne slusa i da ne moze da saoseca u tom muzickom kontekstu... bez patetisanja, racionalno obrazlozenje bez kompromisa da se ulizuje rok/metal publici- to je Stevan kakvog volimo ❤️

U svakom slucaju, odolevam u preslusavanju novog albuma, moram da priznam... nisu mi legle pesme koje je izbacio ali to ne znaci da necu uhvatiti momenat da preslusam sta Steva the Almighty ima da kaze 🙂

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

gaze ga ljudi za taj intervju jer jeste odgovorio kao bednik jer se ekstra potrudio da svima bude jasno da je to sto eddie radio njemu glupo.

mogao je vrlo lako da ostane na "nije moj fazon, ali postujem i kapiram velicinu" ali je ubacio jos 2-3 recenice da bi svima bilo jasno da je to nesto ispod njega i da on smatra da je takva muzika glupa.

svi vec znaju da ga te stvari nerviraju, bilo milion intervjua, guthrie govan je uvek govorio kako mu wilson ne da da koristi vibrato i razne efekte koje ga asociraju na taj "guitar hero" fazon, nije nista novo to od njega. Ali mogao je da zadrzi za sebe u momentu kad se prica a pokojnom coveku a ne da mu se posere po stilu da niko ne bi slucajno pomislio da steve wilson voli nesto toliko vulgarno i slepacko kao sto je 80s guitar hero muzika 

  • Like 1
  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da kazem da je novi Blackfield bas truba, kao neki PGP RTS 'moderni' rok. Aj sreca je bar da traje samo pola sata.

A sto se tice ovog novog Stevinog albuma nije ni koliko je materijal razocarenje (bar za neke moje licne zelje), koliko je on napadan i iritantan u javnim nastupima u poslednje vreme - od tih prica da je gitara passe do ovog VH blama koji je Laza lepo elaborirao. U tom popu s prog tendencijama poslednja Vaura brise pod s ovim albumom, samo sto ce je naravno xy puta manje ljudi cuti. Nesto kao i momenti tipa 12 Things I Forgot (gle najbolja pesma na albumu ima tu kletu arhaicnu spravu zvanu gitara) ili King Ghost koja je najbolja u ovom smeru i upadnu malo u uho, al onda mi se nesto otvorio apetit za stari PT pa sam posle par preslusanih albuma resio i da batalim ovaj album. Bas dobra paralela sa PoS, i sto se tice smornog frontmena i muzickog pravca, lepo bi im legla jedna turneja zajednicka kad se steknu uslovi. Aj sreca je bar da traje album 40 min pa se nisam mnogo ni cimao oko nj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 2/8/2021 at 1:34 PM, azal said:

gaze ga ljudi za taj intervju jer jeste odgovorio kao bednik jer se ekstra potrudio da svima bude jasno da je to sto eddie radio njemu glupo.

mogao je vrlo lako da ostane na "nije moj fazon, ali postujem i kapiram velicinu" ali je ubacio jos 2-3 recenice da bi svima bilo jasno da je to nesto ispod njega i da on smatra da je takva muzika glupa.

svi vec znaju da ga te stvari nerviraju, bilo milion intervjua, guthrie govan je uvek govorio kako mu wilson ne da da koristi vibrato i razne efekte koje ga asociraju na taj "guitar hero" fazon, nije nista novo to od njega. Ali mogao je da zadrzi za sebe u momentu kad se prica a pokojnom coveku a ne da mu se posere po stilu da niko ne bi slucajno pomislio da steve wilson voli nesto toliko vulgarno i slepacko kao sto je 80s guitar hero muzika 

Cekaj meni samo nije jasno zasto ljudi imaju potrebu da se osete uvredjenim, fazon cak i sin od Edija je bio u fazonu "krivo mi je sto je SW to rekao, jer sam njegov dugogodisnji fan, opet znam u kom kontekstu je rekao i ne uzimam za zlo". U svakom slucaju vazno je da postoje MJW (metal justice warriors- btw cool naziv za bend) hahahhah

Opet ako te neko otvoreno pita za misljenje ako si 100 puta do sada rekao da ti je nesto sranje, sad ces da kazes pa ne znam bas nije mi sranje i da stavis masnicu na to. 

Vidi muka mi je od politicke korektnosti... ljudi su postali preosetljivi na ovakve izjave. 

 

 

  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno jeste odgovorio kanda bezosećajno i preterano, ali u dobu kada se svi trude da budu maksimalno korektni i da pričaju kao da hodaju po jajima sve vreme, pre ću mu ceniti takav odgovor nego da je dao neki očekivani odgovor tipa "Super lik, šteta" ili "Nisam bio fan, šteta". Ovi intervjui valjda služe da saznaš više o muzičarima i njihovim mišljenjima, a ne da se pretvore u sportski intervju a la "moraćemo kako znamo i umemo bez njega" i "sledeća utakmica je najbitnija". Dao je mišljenje koje ti se ne sviđa? Šta ga čitaš više koji kurac ako te nervira.

Daleko od toga da ću da branim Wilsona sad (da mu je novi album bolji pa bih možda i razmotrio :haha:), ali ova butthurt era ne sme da se podržava. Više me iznenađuje cmizdrenje na yumu o ovome nego na internetima iskreno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 2/11/2021 at 12:01 PM, Haos sam ja said:

Ćelavi je relevantan samo za neki eksperimentalni hip hop, electro pop i tako nešto. Još ga nisam uhvatio da se slažem sa njegovim utiskom o nekom gitarskom albumu.

A pošto je ovo electro pop radije nego gitarski album, je l' to znači da je recenzija... relevantna? ;) 

Hit mi je koliko se digla prašina oko ovog Eddie Van Halen komentara. Najviše me fascinira to da je neko došao na ideju da Wilsona pita šta misli o Eddie Van Halenu. Šta je čovek mislio da će da sazna? "Oho, šta kažeš, Stevo, obožavaš Fair Warning?" :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjači je ipak taj coping njegovih vernih fanova oko toga što SW celu svoju karijeru tvrdi kako je muzika umrla a on je jedini spašava svojim bajatim prog i pop reciklažama, što je samo kulminiralo ovom hrpom opravdanja za njegov jadni edgy komentar, kao da je upitan šta misli o EVH muzici a ne o tome što je umrla jedna od legendi rokenrola, koja, uzgred budi rečeno, ima i par rifova, ne samo Eruption...

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, Simone ne kontas... SW zabole šta ti i ja mislimo i radi i piše ono što misli da treba, a ne kao neki koji žive od reciklaže sopstvenog identiteta decenijama...

Kapiram da ljude nervira taj njegov stav, ali lik koji je toliko dugo u muzici ima pravo na ovo mišljenje i nije jedini "roker/metalac" koji je otišao da eksperimentiše sa electro-pop momentima... svi imaju profesionalnu saturaciju pogotvu oni koji pored sopstevnog kreatvinog procesa, rade i na drugim projektima.

Recimo da je ovo izjavio Fripp iz King Crimsona ( a liči da bi rekao ovako nešto :haha: ) niko ne bi napravio desetine postova na ovu temu, koja realno ne zaslužuje ovakv odziv. Mislim ne bih se ni ja javljala na tu temu, nego ono subotnji chill uz kafu i VOLU hahahah

Još se nisam nakanila da slušam novog Stevana, Simin i Totemov post su me obradovali da se možda i uhvatim u koštac sa njim uskoro 😄

12 hours ago, Grobodan said:

Prvo da kazem da je novi Blackfield bas truba, kao neki PGP RTS 'moderni' rok. Aj sreca je bar da traje samo pola sata.

A sto se tice ovog novog Stevinog albuma nije ni koliko je materijal razocarenje (bar za neke moje licne zelje), koliko je on napadan i iritantan u javnim nastupima u poslednje vreme - od tih prica da je gitara passe do ovog VH blama koji je Laza lepo elaborirao. U tom popu s prog tendencijama poslednja Vaura brise pod s ovim albumom, samo sto ce je naravno xy puta manje ljudi cuti. Nesto kao i momenti tipa 12 Things I Forgot (gle najbolja pesma na albumu ima tu kletu arhaicnu spravu zvanu gitara) ili King Ghost koja je najbolja u ovom smeru i upadnu malo u uho, al onda mi se nesto otvorio apetit za stari PT pa sam posle par preslusanih albuma resio i da batalim ovaj album. Bas dobra paralela sa PoS, i sto se tice smornog frontmena i muzickog pravca, lepo bi im legla jedna turneja zajednicka kad se steknu uslovi. Aj sreca je bar da traje album 40 min pa se nisam mnogo ni cimao oko nj.

Hej nije palo na pamet da ga koreliram sa Vaurom, opet slusala sam pesme pojedinacno ali ne i album 😕
 

dopada mi se opis PGP RTS moderni rok, kapiram da je to skorz ok da se taguje njegov novi album na last.fm hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je napravio novi pop album i deepfake spot sa Robert Dauni Džuniorima, zato što ga zabole šta mislimo 😛

Fripp trenutno svira Bilija Idola i Gunse (a verovatno se krčka i jedan Ain't Talking 'Bout Love) i ima manje komplekse oko svoje veličine i važnosti (u odnosu na to koliko jeste važan u poređenju sa SW), a ima i godine u kojima zna da će doći i njegov red... A kad smo već kod toga, pogledajmo kako Fripp, koji takođe gaji anti-shred stil sviranja, priča na tu temu, 1992. godine:

 

Although Fripp usually refrains from expressing an opinion about fellow musicians ("out of professional courtesy"), he lavished praise on the latest batch of guitar heroes -- Steve Vai ("superb"), Joe Satriani ("a lovely player"), Eddie Van Halen ("he launched an entire movement") and even the much-abused Yngwie Malmsteen. "They have pushed the limits," said Fripp before paying them perhaps the supreme compliment, "and I have learned from them."

:wub:

Da javimo kraljici da baci jedan knighthood...

Edited by Demon Seed
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako :wub:

Iako su mu cringe one njegove obrade sa zenom, moram da priznam da su mi kjut sa druge strane, jer kapiram dvoje matorih ljudi koji u ovom ludilu nalaze svoj odušak ❤️

And again, mogao je da se izrazi drugačije, nije, ali ko ga jebe, ako je cancel culture trendy ne moramo svi da razmisljamo isto... postujem hejt koji nosi u sebi hahah ❤️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meni problem sto ne voli EVH, niti sto ga je popljuvao - ima covek pravo da misli sta god zeli i da, cancel kultura je preodvratna - vec samo sto je toliko iritantan u self adoring komentarima. A nazalost ovaj put nema vrh album pa da kazem ok boli me kurac sto je drkos dao mi je dobru muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...