Jump to content

Steven Wilson


Angelystor

Recommended Posts

GFD je ista ekipa kao i na ovom albuma ako oduzmes Guthrie-a ako se ne varam...

 

Sam album mi je dobar, daleko od toga da je los, ali imam neki utisak da se SW previse trudi da bude neki fusion prog lik, a nije bas toliko u toj prici. Meni je i dalje najdrazi prvi album, jer je najiskreniji i to je stvarno njegov domen. Imaju i ova 2 albuma odlicnih momenata, gde se cuju te njegove ideje, ali njega sam uvek gledao kao na "less is more" lika.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta variraju postave. Nema ni minnemanna na GFD.

 

GFD:

  • Soprano Saxophone, Saxophone - Theo Travis
  • Clarinet - Theo Travis, Ben Castle
  • Stick - Nick Beggs, Tony Levin
  • Strings - London Session Orchestra, Dave Stewart
  • Flute - Theo Travis
  • Keys, autoharp, harmonium, percussion - Steven Wilson

 

TRTRTS:

 

 

Sto se tice samog albuma meni je super za sad posle nekih 7, 8 slusanja. Necu previse komentarisati, posto se nisam jos uvek potpuno udubio u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam album mi je dobar, daleko od toga da je los, ali imam neki utisak da se SW previse trudi da bude neki fusion prog lik, a nije bas toliko u toj prici. Meni je i dalje najdrazi prvi album, jer je najiskreniji i to je stvarno njegov domen. Imaju i ova 2 albuma odlicnih momenata, gde se cuju te njegove ideje, ali njega sam uvek gledao kao na "less is more" lika.

 

sustina. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kol'ko bio jammy album, u isto vreme ima i divan topao mundane osecaj pri sebi (vrh toplote na Drive Home). I nekako fokusiraniji album nego Grace. G4D je vise kao poveci skup pesama/eksperimenata, a ovo mnogo vise jedna celina. Ostaje mi G4D bolji, ali samo hteo da napomenem gde mi je Gavran bolji. :D Malo zalim sto ovo nije izdato kao Porcupine Tree album, nekak' mislim da je moglo...minus duvaljke samo.

 

Ove tri najduze su mi i najbolje, energicni Luminol, bolesni/razigrani Drinker i magicno-setni Watchmaker. A jedina koja mi je just okayish je naslovna, doduse mislim da, da je isla pre Watchmakera da bi mi bila bolja, ovako ova mora da zivi pod senkom fantasticne prethodne.

 

Na ovog Guthrie-a ne znam sto je tol'ko ponasvrsavano, npr. na Drive Home koliko je imao prostora da se razmase ic me nesto ne dotice i moglo je to lepse, da bude plakanje ala solo na Shehmovedon ili Deformed.

 

Kako bilo, fenomenalan mi je album, drzi me jos uvek posle N slusanja k'o prvog dana. Neizmerne sonicne lepote ponovo izbacio Stevan. Ako izadje bar jedan album do kraja godine bolji od ovog, fantasticna godina it is.

 

I never really loved you

But I'll miss you anyway

...gde mi je pateticni smajli pokriven cebetom skenjan?

 

A The Watchmaker kada sam prvi put videla naslov pesme imala sam flashback pesme od Rush-a, The garden: "The Watchmaker keeps to his schemes, The hours tick away. They tick away"

 

Ja uvek kad krene intro pomislim na "Musical Box" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam previše očekivao od ovog albuma, budući da mi je Luminol verovatno omiljena Steven Wilson solo stvar. Međutim, ostatak albuma mi nije u rangu pesme koja ga otvara. The Watchmaker je super, ima posebno opasan kraj, ali ostale pesme me nisu nešto oduševile. Dobre su, ali ne breathtaking kao Luminol.

 

Grace for drowning mi je za nijansu bolji. I on je imao par slabijih stvari, ali i više dobrih. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Ja uvek kad krene intro pomislim na "Musical Box" :D

 

Jaoj kako si se lepo dosetio za Musical box, zaista se moram sloziti sa tobom, bas sam skoro slusala neki live iz 70ih, predivno :da:

 

Bas razmisljam jedina razlika u albumima koja definise koji mi se vise dopada je raspolozenje...

 

Ali momenat kada krene instrumental sa flautom u watchmaker-u samo zatvorim oci i prepustim se zmarcima. Cak i Raven je onako SW style setno-nostalgicna. Sustinski album bih na kilometar mogla da prepoznam da je SW u pitanju, ali ovde je malo vise redefinisao onu inicijalnu prog ideju oko koje se vrti svo vreme i kao sto je Angelysitor rekao ako je na GFD bilo dosta eksperimentalnih deonica ovaj album ga je definisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno.

Radije cu slusati solo albume, nego nesto poput The Incident .

 

Pa rekao je Stivi u zadnjem intervju-u da jednostavno više nije išlo sa tom PT zajednicom...i da neće da radi albume eto samo da bi uradio album i punio diskografiju.Ovaj solo projekat mu dođe kao neki ventil izgleda...mada ja očigledno nemam tu neku dimenziju sluha za ove njegove solo radove...ne dopadaju mi se uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Krenula turneja:

 

Luminol

Drive Home

The Pin Drop

Postcard

The Holy Drinker

Deform to Form a Star

The Watchmaker

Index

Insurgentes

Harmony Korine

No Part of Me

Raider II

The Raven That Refused to Sing

 

Remainder the Black Dog

No Twilight Within the Courts of the Sun

 

:udri:

U DVANEST PICKIH LEPIH MATERINA DA SE NOSITE I VI I STEVA I BERLIN I SVE REDOM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...