Jump to content

Narodnjački metal


ÆSTROPHOBOS

Recommended Posts

Ja stvarno ne znam sta ce vam obrade kad neke narodne pesme ne samo da pisu metalci nego imaju i bolje rifove nego pola metal bendova iz srbije

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sf4f5kZcnHE

http://www.youtube.com/watch?v=qzJMd4l77hg

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени су добре металне обраде народњака, само треба мало боље да се бирају песме.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nCulHn8SVXE

 

To kralju!!!

Evo npr jos jedne dobre

http://www.youtube.com/watch?v=Yp1GKYWOuaw

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam sta ce vam obrade kad neke narodne pesme ne samo da pisu metalci nego imaju i bolje rifove nego pola metal bendova iz srbije

A to je teško postići, upm.

 

Treba svirati narodnjake sa disonancom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec duze vreme postoji odredjena pojava u Srbiji vezana za "obradjivanje" narodnjak u metal fazonu. Ima par finih primera sigurno koje svi znamo. Ova tema ne bi trebala da bude H8, ali samo letimicnim pogledom na broj wieva na youtubu me je nateralo da se zapitam. Da li su metalci u sustini samo malo zlobniji oblik narodnjaka? Zasto? Ne verujem da bi obradjivanje nekog narodnjaka popularizovalo metal kod folkerske mase, posto oni su bas gadljivi na taj zvuk iz sebi svojstvenih razloga, tako da ostaje samo da se metalci na takve stvari zesce primaju i takvi potezi nailaze na masovnu podrsku. Recite mi sta mislite o tome. Hvala unapred.

 

Metal muzika nema kontrakulturni nego blazi supkulturni karakter s jedne strane, a s druge strane, metal je postao globalni ubikvitet koji gde god se javio, uspeva da se prilagodi novom terenu. Moglo bi se reci da je metal na neki nacin izgubio kicmu (prohujale su osamdesete...) i postao inkluzivan do krajnjih granica tako da smo videli keep of kalessin da ide na euroviziju itd.

Rok muzika, a metal pogotovo cesto ciljaju na isti mentalni sklop na koji ciljaju narodnjaci - to su ljudi koji zele da se izive kroz muziku, kojima muzika sluzi kao pomagalo za izlucivanje primalnih nagona. Naravno, metal ne mora da se slusa na taj nacin, ali sama cinjenica da moze dovodi do naizgled aberantnih a zapravo sasvim shvatljivih pojava kao spajanje narodnjackih ili narodnih melodija sa zestokim gitarama itd. - uostalom folk metal bendovi sirom sveta uglavnom rade isto to.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal je nadiskustven i apstraktan. Kako drugačije objasniti istraživanja po kojima su m(j)etalci i ljubitelji klasične muzike jako slični?

 

Posle dobrih 7-8 godina aktivnog bivstvovanja u metal sferi (koje i dalje traje), nebrojeno posećenih metal koncerata i metal festivala, mogu slobodno da kažem da su metalci kao definisana subkultura jedna od najdebilnijih društvenih pojava u savremenom svetu.

 

Imajte u vidu da govorim o subkulturi, a ne o ljubiteljima metal muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogi folk metal bendovi jesu ekvivalenti narodnjacima

 

To stoji, ali daleko od toga da je to neka većina folk metal bendova. Kako postoji neka sprdnja tipa Korpiklaani, tako u (širem) okviru žanra postoje bendovi tipa Primordial, ili, da ne bude baš da navodim jedan nedovoljno folk bend, neka bude opet irski Mael Mordha, koji izgleda imaju neke sasvim drugačije motive za stvaranje muzike kakvu stvaraju. Podsetiću da je Korpiklaani ranije nosio ime Shaman i spadao u grupu bendova koje lično npr. dosta cenim, najviše zbog toga što su u svojim pesmama koristili jezik koji umire i time ga, ako ništa, bar malo sačuvali od zaborava. Možda bi dobro bilo uvesti u žanr nekakvu odrednicu koja bi razdvojila ono što valja od onoga što ne valja, kao što je urađeno s druge strane - narodnjaci za koje ne bi trebalo da koristimo izraz 'narodna muzika' i turbo folk za koji ne koristimo izraz 'folk' :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dobrih 7-8 godina aktivnog bivstvovanja u metal sferi (koje i dalje traje), nebrojeno posećenih metal koncerata i metal festivala, mogu slobodno da kažem da su metalci kao definisana subkultura jedna od najdebilnijih društvenih pojava u savremenom svetu.

 

Imajte u vidu da govorim o subkulturi, a ne o ljubiteljima metal muzike.

Ne znam za svet, ali kod nas imaš i bele etiopljane, bele nigere iz bloka, srpske kelte/irce, ljubitelje islanda, šalova i čajeva.

 

Najdebilnija društvena piojava u svetu - vegani.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd da i ja proserem koju:

 

zaje4bancija je ok dok je zajebancija, u suprotnom može da se desi nešto što sam čuo kad smo svirali kao predgrupa defformeru:

 

komentari tipa - koji su p.d. carevi baš se sprdaju s metalom, ili: zakon muzika, šteta što je glas sranje - alo debili, it was meant to be, to je zez, sprdnja, ali ne s metalom već s narodnjacima.

 

tako je neki genije iz pop boksa napljuvao organizaciju, jer, pobogu što smo mi bili predgrupa kad se friš i ekipa sprdaju s nečim takvim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd da i ja proserem koju:

 

zaje4bancija je ok dok je zajebancija, u suprotnom može da se desi nešto što sam čuo kad smo svirali kao predgrupa defformeru:

 

komentari tipa - koji su p.d. carevi baš se sprdaju s metalom, ili: zakon muzika, šteta što je glas sranje - alo debili, it was meant to be, to je zez, sprdnja, ali ne s metalom već s narodnjacima.

 

tako je neki genije iz pop boksa napljuvao organizaciju, jer, pobogu što smo mi bili predgrupa kad se friš i ekipa sprdaju s nečim takvim...

 

Mislim da si ubo poentu. Nisam hteo da pricamo/pisemo o folk metalu/ metalu sa etno motivima, nego bas tu tzv. sprdnju sam ciljao. Jednom prilikom sam imao tu cast (?) organizujem karaoke za relativno mladju populaciju koja je u grand fazonu i jednom cumezu od birtije. Posto bas nesto i nisam upucen u taj trend, dao sam im papir da napisu izvodjaca i pesmu , da bi ja nasao najbolju matricu (da ne bude onaj skrnavi midi). Tokom skidanja tih cuda mogu da kazem da sam se naslusao svega :D. E, kad je dosao "dan D", imao sam jedno neprijatno iznenadjenje: Ekipa je znala SAMO TEXT REFRENA od tih pesama koje su SAMI IZABRALI i oni kao te pesme vole , i to uprkos ociglednoj cinjenici da na ogromnom TFT ekranu ide full screen textovi sa sve farbanjem reci koje treba da pevas. Zasto ovo pisem? Na konto ovako banalnog primera se dolazi do toga da prosecni slusalac tog Sprd Metala je daleko bolji poznavalac opusa Grand produkcije i Juznog vetra nego prosecan slusalac Turbo Folka... Zasto ne preseci i oterati u qrac taj metal i prepustiti se zurlama?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једном сам присуствовао концерту бенда Перо Деформеро, тј. извођењу две или три песме, пошто сам побегао из СКЦ након петнаестак минута. Металци у делиријуму, певају најгоре могуће текстове, шатро зајебанција. Мени је све то било одвратно. Извргавање руглу нечег ружног се не ради тако што се на још гаднији начин ради исто.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te zajebancije su mozda nekad i bile zajebancije,al uzelo je maha.A i nekad se obradjivala prava narodna.

Narodnjacki melos nam je ipak u krvi.Tako je bilo i sa rokom,oduvek,sve je super kad se roka i to,al kad Tocak zavrne svilen konac,tu se rida.Bregovic coban zaludeo sve,cak i njegov sund gledaju kao da je vrhunski kvalitet(jel ga drzava bese slala na evrosong,tj kao njega odabrali da napise 3 pesme,pa da se glasa koja je najbolja).Ili onaj davez Milic,on je na pinku pojam ljutog rokera,legende.A pisao za Hanku Pladum i slicne.A danas rame uz rame sa najvecom dilejom necega sto je nekada bio narodnjak-Era.

Al sada obradjuju Seke,Karleuse,Ekrema...nek rade sta hoce,realno,jebe mi se,muzika je,pa sta ko voli nek delje,ali to vise nije zezanje kako pricaju,oni pocinju da slusaju njih,kako bi videli sta mogu da skinu od njih,hteli ili ne,uzivaju u tome,koliko god da kenjaju,kako preziru i kako im se podsmevaju,upravo dok njih sviraju najvise se loze.

Pa ono Crno i zuto,zlatno sta li,kako se vec zvalo ono Sekino djubre,to su i napisali neki tamo nazovi metalci ili rokeri.

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једном сам присуствовао концерту бенда Перо Деформеро, тј. извођењу две или три песме, пошто сам побегао из СКЦ након петнаестак минута. Металци у делиријуму, певају најгоре могуће текстове, шатро зајебанција. Мени је све то било одвратно. Извргавање руглу нечег ружног се не ради тако што се на још гаднији начин ради исто.

 

I meni isto, nikad neću shvatiti kako se to može nekome dopadati. Mislim, kontam ja da je to parodija, zajebancija, ali prosto nije duhovita ni zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle dobrih 7-8 godina aktivnog bivstvovanja u metal sferi (koje i dalje traje), nebrojeno posećenih metal koncerata i metal festivala, mogu slobodno da kažem da su metalci kao definisana subkultura jedna od najdebilnijih društvenih pojava u savremenom svetu.

 

Imajte u vidu da govorim o subkulturi, a ne o ljubiteljima metal muzike.

 

Apsolutno i u potpunosti se slazem.Svaka ti je ko zlato.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da si ubo poentu. Nisam hteo da pricamo/pisemo o folk metalu/ metalu sa etno motivima, nego bas tu tzv. sprdnju sam ciljao. Jednom prilikom sam imao tu cast (?) organizujem karaoke za relativno mladju populaciju koja je u grand fazonu i jednom cumezu od birtije. Posto bas nesto i nisam upucen u taj trend, dao sam im papir da napisu izvodjaca i pesmu , da bi ja nasao najbolju matricu (da ne bude onaj skrnavi midi). Tokom skidanja tih cuda mogu da kazem da sam se naslusao svega :D. E, kad je dosao "dan D", imao sam jedno neprijatno iznenadjenje: Ekipa je znala SAMO TEXT REFRENA od tih pesama koje su SAMI IZABRALI i oni kao te pesme vole , i to uprkos ociglednoj cinjenici da na ogromnom TFT ekranu ide full screen textovi sa sve farbanjem reci koje treba da pevas. Zasto ovo pisem? Na konto ovako banalnog primera se dolazi do toga da prosecni slusalac tog Sprd Metala je daleko bolji poznavalac opusa Grand produkcije i Juznog vetra nego prosecan slusalac Turbo Folka... Zasto ne preseci i oterati u qrac taj metal i prepustiti se zurlama?

 

metalci imaju jedn veliki problem - oni misle da su (poput njih) i svi ostali verni i zaluđeni fanovi muzike koju slušaju, te da znaju svaki akord, solo, rif, tekst napamet, e pa nije tako - fanovi su fanovi, a slušaoci granda su jednostavno debili, a to zašto metalci znaju sve grand tekstove napamet je zato što su oni i napisani za debile, te nije teško da ti makar podsvesno sve uđe u uvo, pogotovo kad te bombarduju iz dana u dan na sve strane tim govnima, ne bi li i gorepomenutim debilima došlo iz dupeta u glavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...