Jump to content

Absurdoom


ljubicasta

Recommended Posts

absurdoom.jpg

 

ABSURDOOM je one-man bend iz Niša čiji rad potpisuje Count Greshnik. Tematska konstrukcija benda bazira se na “filozofiji apsurda” sa naglašenim motivom smrti i egzistencijalne bezizlaznosti. Za prvo demo izdanje “Drowned Souls” Count Greshnik se koristi isključivo odabranim stihovima Vladislava Petkovića Disa po čijoj prvoj izdatoj zbirci pesama ovaj demo I nosi ime. Uskoro se očekuje zvanično CD izdanje od 6 pesama, kao prvi deo pomenutog naslova, za PMK Records. Ovaj rad ima naročitu posvetu o čemu će biti više reči po izlasku izdanja.

 

kontakt:

http://www.facebook.com/people/CountGreshnik-Absurdoom/100003280853655

 

 

Naslovna numera "DROWNED SOULS":

http://www.youtube.com/watch?v=CSJ_DHgIsk8

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koja glupost i kakve ovo veze ima sa black metalom,lici mi na dzonija rackovica kad ima performans

 

Kakve ti imas veze sa mozgom i black metalom je bolje pitanje! Ti mi kao znas sta je black metal, infantilni hejteru? Za black metal si cuo a za depressive nacuo ili sta? A ovo npr. lici ti na koga i ciji performans?

 

Molim te malo se visi informisi pre nego prospes neku morbidariju od gluposti!!!

Kiss :smile:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dissection je death metal.

 

Eh bre, zensko da vas uci? :icon_ne: Dissection sa poslednjim albumom "Reinkaos" svakako jeste najpriblizniji klasicnom svedskom melodicnom death metalu ali ako mi neko objasni kako je i zasto "Storm of the Light's Bane" pre death a ne black metal onda cu vise da se informisem a manje da kenjam, inace :violent: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvo Depressive Black Metal izdanje kod nas:

 

xaw6b.jpg

 

ABSURDOOM "UTOPLJENE DUŠE" CD (PMK019)

 

1. Utopljene Duše

2. Garež

3. Ogledalo

4. Slutnja

5. Kob

6. Tišine

 

Izdanje uključuje poster 36x24cm sa tekstovima pesama.

Uz prvih 20 kopija izdanja ide prišiv benda.

 

 

Kompletan demo: http://absurdoom.bandcamp.com/

Facebook: http://www.facebook.com/absurdoom

PMK Records: http://www.myspace.com/pmkrecords

 

Cena: 200 din + ptt (50 din)

Porudžbine: [email protected]

 

2mg58gw.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=A5Zid8zJcFc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recenzija na 'Bonjour Tristesse / Urban Desolation'

http://urban-desolation.blogspot.com/2012/02/absurdoom-2012-drowned-souls-review.html

 

 

"My, oh my! First Serbian Depressive Black Metal band (not counting Mržnja, he considers himself just black metal)!

 

And what interesting band it is! This is not your regular approach to DSBM; It's fast, more melodic than most DSBM, and generally makes more sense, (yeah, I'm getting tired of seeing the same themes within this genre) because some of the lyrics were taken from Vladislav Petković Dis, a famous Serbian poet, whose work I really like.

 

The music itself is more regular black metal rather than DSBM. A lot of tremolo picking, distant bass... The drums sound programmed, and while the patterns are quite good, their sound is just atrocious.

 

The melodies are refreshing and make this a really good debut. Without them, it just wouldn't be the same; it would get too repetitive, too fast.

 

The harsh vocals remind me greatly of Silencer (which is a big compliment). There are also some clean ones, which fit in great with the rest of the music. The man's got a really powerful voice!

 

My opinions are generally positive. Count Greshnik (the man behind this project) shows great potential and his ideas are really nice, but he would be better off with a more polished sound... perhaps that's why it felt monotonous after 2-3 listens? I've read some info and it says that this is just a full-length demo CD, so I'm looking forward to hearing more material with better production.

 

The album comes with a 36x24 poster which includes all lyrics and it looks great! Really good photography, also!"

Edited by ljubicasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Recenzija sa Serbian Metal Portala:

http://www.serbian-metal.org/recenzije/absurdoom-drowned-souls.html

 

 

"Iako sumnjam da je Dis i u najgorim noćnim morama mogao da zamisli da će black metal pratiti njegove tekstove, teško da se može zamisliti adekvatnija primena istih..."

 

Absurdoom je niški one man black metal projekat, a iza cele priče stoji stanoviti Count Greshnik. Projekat je pokrenut polovinom 2011. godine, a zamisao je da se depresivni black metal upotpuni ništa manje depresivnim tekstovima jednog od vodećih srpskih pesnika Vladislava Petkovića Disa. Nije loše...

 

Na EP-u se nalazi šest pesama, koje su snimljene u studiju BrowBeat i producirane od strane Slađana Milenovića. Prva pesma je svojevrsni intro, akustična gitara prati naratorski napev, dok već na sledećoj kreće ono zbog čega Absurdoom i jeste tagovan kao black metal projekat. Gitare zuje, vokal je šišteći, a pesma ostaje u mid tempu, sa akustičnim pasažom negde u sredini. Produkcija je zadovoljavajuća imajući u vidu da je materijal realizovao jedan čovek. Znate već šta to znači - kucan bubanj i generalno zvuk koji nam govori da je sve ovo rađeno u kućnim uslovima. No, ako ostavimo produkciju na stranu, treba istaći da ovde ima šta da se čuje. Pesme su inspirativne i zanimljive, a iako sumnjam da je Dis i u najgorim noćnim morama mogao da zamisli da će black metal pratiti njegove tekstove, teško da se može zamisliti adekvatnija primena istih.

 

Grof ima specifičan vokal, te nije teško osetiti da je sve ovo uradio iz srca. Bol i depresija osete se u svakom vrisku. Sve to propraćeno sa različitim varijacijama na temu black metala (brzo, pa još brže, pa malo sporije) obećava zabavu za svakog fana ovog zvuka.

 

Na kraju, ove pesme možete preslušati i na BandCamp profilu Absurdooma, i dati svoj sud (CD dolazi u profi pakovanju u vidu postera 24x36cm sa svim tekstovima). Naše mišljenje je da vrede provere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U Srbiji je i pre ovog projekta bilo nekoliko bendova koji mogu ili su mogli da se karakterišu kao tzv. DSBM, drugo je što, lično, ne vidim svrhu, BM nije pozitivan ni u kakvom kontekstu, pa zašto isticati očigledno. Koliko vidim, Absurdoom se tematski, očigledno, ne bavi samoubilačkim mislima, i na kraju balade deluje kao da je ovo naivan pokušaj da se bend proturi kao nešto što je sada trend u svetskom undergroundu, ali svakog čuda tri dana dosta, pa pazite da ne proguta i ovo sa sobom. Senzacionalizam praćen konstatacijama kao što su ,,prvi DSBM u Srbiji'', uz stvari koje sam naveo iznad su dovoljni da odbiju ljude od ovog snimka, koji svakako zaslužuje preslušavanje, makar zbog uloženog truda. Ne dopada mi se što tekstovi nisu autorski, jer se ne interpretiraju sopstveni ,,bol i depresija'' koji nas napadaju iz naslova, a muzika je po brief-u, dakle, tu je položio, i možda je bilo pametnije da je ovo išlo kao instrumentalno izdanje dok se ne napišu sopstvene reči.

Ne znam da li je Grof ili neko od izdavača prisutan na temi, ali pokušajte da shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, jer je izdanje dobro upakovano i ipak je posvećeno neko vreme da se ovo snimi, a žanr ne zahteva preteranu estetiku kada je kvalitet zvuka u pitanju, i glupo je da bez sopstvenih tekstova sve to izgubi legitimnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji je i pre ovog projekta bilo nekoliko bendova koji mogu ili su mogli da se karakterišu kao tzv. DSBM, drugo je što, lično, ne vidim svrhu, BM nije pozitivan ni u kakvom kontekstu, pa zašto isticati očigledno. Koliko vidim, Absurdoom se tematski, očigledno, ne bavi samoubilačkim mislima, i na kraju balade deluje kao da je ovo naivan pokušaj da se bend proturi kao nešto što je sada trend u svetskom undergroundu, ali svakog čuda tri dana dosta, pa pazite da ne proguta i ovo sa sobom. Senzacionalizam praćen konstatacijama kao što su ,,prvi DSBM u Srbiji'', uz stvari koje sam naveo iznad su dovoljni da odbiju ljude od ovog snimka, koji svakako zaslužuje preslušavanje, makar zbog uloženog truda. Ne dopada mi se što tekstovi nisu autorski, jer se ne interpretiraju sopstveni ,,bol i depresija'' koji nas napadaju iz naslova, a muzika je po brief-u, dakle, tu je položio, i možda je bilo pametnije da je ovo išlo kao instrumentalno izdanje dok se ne napišu sopstvene reči.

Ne znam da li je Grof ili neko od izdavača prisutan na temi, ali pokušajte da shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, jer je izdanje dobro upakovano i ipak je posvećeno neko vreme da se ovo snimi, a žanr ne zahteva preteranu estetiku kada je kvalitet zvuka u pitanju, i glupo je da bez sopstvenih tekstova sve to izgubi legitimnost.

 

Gresis,

nije suicidal (idi pa se ubij onda sta koj kurac pravis bend), "podigo sam svoju ruku s obaraca vecna mraka, nema smisla remetiti besmislenost u svom toku", dakle apsurd i "egzistencijalna beizlaznost" kao sto stoji.

Ne pise "prvi dbm bend kod nas", vec samo "prvo dbm izdanje".

 

"Utopljene duse", i primena odabranih stihova, licne je prirode vezane za jedan konkretan dogadjaj koji je osnovni 'okidac' projekta (ne u cilju opravdavanja odrednice dbm), kao sto ce i sledeci album da ima autorske sa drugom tematikom koja nije nasla izraz ni u cijoj poeziji ili cemu vec... (mada 'dionizijski ditirambi'...)

 

Ovo su cinjenice koje ja znam a nadam se da ce i Grof da se javi jer znam da ima "sve crno na belo"! Daj Grofe, pravi je momenat! lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo dijametralno suprotne poglede, što nije nužno loše, mogu samo da ti zahvalim na odgovoru jer kapiram da si ti nego ko predstavlja etiketu.

Na temi se, koliko vidim, više polemiše o ideologiji/tematici blek metala, nego o predstavljenoj muzici, i to od samog starta, a nigde nije zapisano kako bm treba da zvuči, ni šta se obrađuje kroz tekstove, pa projekat opet pada u Drugi plan, sa velikim D u dbm. Šteta. Svet neće propasti, niti ce bivstvovanje biti manje bezizlazno ako se meni ili bilo kome drugom ovo dopada ili ne (a rekao sam zbog čega mislim da je dobro i šta mi se nimalo ne dopada, ali koga na kraju krajeva briga, ja sam postovao na temi kao i svako drugi).

I, za kraj, jedno pitanje ostaje da lebdi u vazduhu..ili u beskrajnom internet prostoru....zbog čega bend nije odmah istupio autorski kada tekstovi postoje i već se planira naredni album, ma šta da je bio okidač, a iskreno, to nije moja stvar, i ne interesuje me. Prokletsvo XXI veka jeste bespotrebno štancovanje na uštrb dobrih ideja. Da se razumemo, ja ovo podrzavam, ali bi bilo dobro da možemo da čujemo i neke stavove, a ne samo muziku.

Edited by Шöне Мики

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zvuči ovo loše, e sad, samu tu d/s scenu ne ispratih nešto (gde u scenu ne računam shining i lifelover, već gomiletinu ostalih bendova/projekata što nicaše ko pečurke posle kiše), pa ne znam gde absurdoom dođe u celoj priči, ali generalni utisak - još jedan bend koji kasni za svetskim trendovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...