Jump to content

2012.06.07-08. *Velesajam, Zagreb" Slayer, Mastodon, Gojira


Pavao

Recommended Posts

Slayer + Mastodon + Gojira- dvorište kod kluba Močvara. To je odličan prostor kapaciteta do 2500-3000 ljudi i jedan od najboljih underground prostora (tu su svirali Deftones, 30 seconds to Mars...).

 

Kult.

 

Slayer nikada bliže-)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se uz indeks kupe dve vozne povratne karte, druga karta dobija popust od 50%. To mu izadje na 3900 po karti, tako da voz izadje jeftiniji od busa, a i moze covek da protegne noge.

 

Ako neko hoce da kupi te vozne karte sa mnom, nek se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da al putuje 7 i po sati. Ima u 5 ujutru, i posle u 11h al to mi ne radi posao zato sto stize oko pola 8 i zakasnicu na koncert a da ustajem u 4 ujutru da bi isao ovim u 5 ne pada mi na pamet...Uzeo sam malopre povratnu autobusku kartu, kosta 4900din sa popustom, putujem 5 sati i stizem ko covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razorila su sva 3 benda, fenomenalno vece :rockdevil:

 

Gojira - svirali su oko sat vremena, zvuk mnogo bolji nego kod nas, imaju mnogo bolji kontakt sa publikom nego Mastodon i Slayer.

Setlista: Space Time, Clone, Remembrance, Backbone i ostalih 6 pesama isto kao kod nas.

 

Mastodon - dobar zvuk, vokali standardno metiljavi, Brentovi posebno. I oni su svirali oko sat vremena.

Setlista: Sve pesme sa Huntera osim Sparrow, Hunter, Thickening i Creature Lives + March Of The Fire Ants, Crystal Skull, Blood & Thunder i Crack The Skye. Mozda jos neka, ne secam se.

 

Slayer - mnogo je sustao zvuk pri pocetku, posle se popravilo. Araya se maltene nije pomerao od mikrofona, ali mi u principu nije bilo bitno, pokidase za sve pare. Mogli su malo duze da sviraju, al' ajde, i sat i 15 minuta koliko su svirali je bilo do jaja.

Setlista (po albumima, ne secam se redosleda): Die By The Sword, Chemical Warfare, Angel Of Death, Altar Of Sacrifice, Jesus Saves, Postmortem, Raining Blood, South Of Heaven, Mandatory Suicide, War Ensemble, Spirit In Black, Dead Skin Mask, Seasons In The Abyss, World Painted Blood, Hate Worldwide, Psychopathy Red.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog malog reporta u okviru naucnog istrazivanja "Uticaj Slayera na omladinu nakon 10h uvece". Zakljucak je at dawn they sleep i ni Isus nam ne moze pomoci. Araya se pretvorio u stablo sa basom, i to ono koje ne vristi, Jeffa nema, ali ko god moze da stoji mirno sa dve noge na zemlji dok pice "War Ensemble" ili "Altar Of Sacrifice", i to sve dok Lombardo plete k'o nadrkana vezilja, da se prijavi negde sto pre.

Sto bi rekao narod: SLAAAAAAAAAAAAAAAAYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER!!! :rockdevil:

 

A tek kakvo je jebanje njima prethodilo...mogu se tehnicki Gojira i Mastodon nazvati predgrupama, ali i po vremenu sviranja i po kvalitetu sonicnog seksa ovo je bilo k'o triple-headlining show. Jos samo da je bio jebeni mrak za oba ova i takav bi skroz bio osecaj. Sa Gojirom sam tek skoro krenuo da se upoznaje, navukli su me sa "Mars To Sirius", a jucerasnjim nastupom me i kupili za sva vremena. Cista jebena precizna energija. I zvuk bio odlican, publika isto, nisam ocekivao da ce bas onako zivahno da bude, 10 minuta pre Gojire jedva bilo 100 ljudi u dvoristu. Kako bilo, bas po zasluzi, i kada ovi zavrsise jos vise mi se digla ocekivanja pred Mastodon...

I ne da nije razocarao, nego je sve kako sam mislio, pa jos bolje. Sure, vokali live im nisu jaca strana, ali dok i ti krestis i headbangujes, ne dotice te previse. A i svakako ne moze da se kaze da lose zvuce dok pevaju. Lista ocekivano Hunter-heavy, s tim sto dobismo i par starijih koje su lepo pokazale koliko Hunter u stvari odskace od starijih radova, mnogo vise coolji i catchy stvari, i onda masnoca za kraj... Jebem ti zivot, onaj prelaz Iron Tusk na March Of The Fire Ants mi je jedan od top 5 live momenata ikada (nema mesta odavno, znam, ali jebiga), k'o iz neba iskoci ona riffcina i zapali sve pred sobom. I da, svirali su ceo koncert maltene bez sekunde zastoja izmedju pesama, znaci flow celo vreme tekao, kada su pikali album neki od pocetka do kraja...a kuminacija, meni, bese pomenuti kombo.

 

Publika, rekoh vec, kapa dole, bas bila dobra i ziva atmosfera na svi tri benda. Prostor ne bih rekao da je puno veci od baste SKCa, i da nije bilo vise od 1500, ali moguce da gresim, bem li ga. Jedini minus ovako je bio crkavanje opreme, i to bas prilikom "Chemical Warfare" ubilo mi pesmu. I, ocekivah da ce i Mastodon i Slayer imati za bar jos 10ak minuta duze liste (prvi 1h, drugi 1hi10-15min), ali izgelda ostali dogovori k'o da je fest sa 10ak bendova u pitanju, a ne samo ova tri.

 

It's just a curl of the burl.

Edited by Angelystor
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo punih setlista:

GOJIRA: Space Time, Clone, Backbone, Remembrance, Flying Whales (sa introom), The Heaviest Matter Of The Universe, Wisdom Comes, Oroborus, Toxic Garbage Island, Vacuity

MASTODON: Black Tongue, Hand Of Stone, Crystal Skull, Dry Bone Valley, Octopus Has No Friends, Stargasm, Blasteroid, Crack The Skye, All The Heavy Lifting, Spectrelight, Curl Of The Burl, Bedazzled Fingernails, Aqua Dementia, Iron Tusk, March Of The Fire Ants, Blood & Thunder

SLAYER: World Painted Blood, Psychopathy Red, War Ensemble, Die By The Sword, Chemical Warfare, Hate Worldwide, Mandatory Suicide, Altar Of Sacrifice, Jesus Saves, Seasons In The Abyss, Postmortem, Spirit In Black, Dead Skin Mask, Angel Of Death, South Of Heaven, Raining Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira - ojebali, sve je bilo perfektno, nista ne bih menjao, setlista odlicna, nastup, energija, oduvan sam... ne moze se porediti sa nastupom na uscu, ono na uscu uopste nije bio nastup u odnosu na ovo. Meni najbolji nastup na festivalu, bez greske, polomio sam se, popio sam litru vode na eks posle ovoga da bi dosao sebi, pisanje.

 

Mastodon - ojebali takodje, videlo se da je brent malo slogiran i umoran i da baguje al izvukao je sve sa masnocom iz gitare, setlista je bila veoma dobra, plasio sam se da nece biti starijih pesama ali ipak su izvukli sa march of the fire ants i sa leviathan pesmama, cak 3 sa tog albuma... sve je bilo jebeno odlicno, voleo bih da su svirali mother puncher al sta je tu je, i ovako je bilo pisanje.

 

Slayer - ispratio sam ih sa 1% energije, potpuno emotivno i fizicki istrosen... nastup ko nastup, profesionalno, precizno, utegnuto, ljudi pice vec 30 godina. Lombardo je car, pisa po lars urlich-u big time, bio pravi pakao, ipak to je slejer, drago mi je da sam ih video uzivo, opleli su posteno.

 

Uglavnom, bilo je jebanje, nije mi zao sto sam dao poslednje pare za ovo.... rokenrol

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...