Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

Meni je bilo super, da dosta je bilo svakakvog svijeta na koncertu, ali moze se uvijek naci neko mjesto gdje ce ti biti dobro sa ljudima koji skacu pjevaju, sutaju se i sl.

Gojira prejaka, Machine Head preslab.

Trebali smo se svi okupit na Gojiri da im pruzimo atmosferu koju su zasluzili jer izgleda da smo svi bili rastrkani na sve strane, i ja sam jedini u krugu od 451274 metara se drao i mlataro glavom. :D

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakasnio na Gojiru, a i više sam se šetao i pozdravljao sa ljudima dok su svirali. Ovu grešku ću sigurno da ispravim kada budu napravili solo koncert u BG-u. :da: Machine head je bio OK, nisam fan, ali dobili su me na momente sa nekim gitarskim harmonijama i brutalnim slam sekcijama.

 

Što se Metallice tiče, koncert prva liga, ništa manje nisam očekivao od najvećeg metal benda na svetu, stvarno sam srećan što smo imali ovakvu privilegiju. Baterry, The Shortest straw, i naravno ništa bez moje omiljene One. :da: Što se tiče Black albuma, did you notice it was backwards? You don't say! Odlična ideja, šta da kažem, neke od tih pesama nikada nisu svirali uživo, tako da je i to bila čast - raspametio sam se na Don't tread on me. :rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira počela ranije, propustih prvu pesmu. Pičke ih stišale, a najusviraniji su sinoć bili, posred guzice da me jebete ako se čulo išta osim bubnja i jedne gitare. I prekratko, u pičku materinu, ali ok, razmrdao sam vrat, računam da moramo da ih uhvatimo negde i odgledamo kao ljudi.

 

Machine Head su dobro svirali, solaže su se slabije čule, malo nešto muljavo u gitarama. Nisu svirali "Davidian", pičketine.

 

Metallica legende, kraljevi, asevi i sve to, pojačali ih imbecilno, Larsova pedala jača od svega, pomerilo me sa mesta. Koliko znamo te pesme i volimo ih je, srećom, dovoljno da uživamo kada Lars izmišlja prelaze da prikrije greške, a Hamet prelazi solažama u pogrešan deo pesme i greši šta kada ide (upad na "Nothing Else Matters", ču li neko?). Hetfild je, fala kurcu, frontmen i po, a Truhiljo životinja i lik i po, meni su oni sinoć bili zvezde benda. Laseri na "One" veze sa životom nisu imali, nikako mi se ne uklapaju u pesmu. Ali čuo sam "One".

 

Pozdrav svima sa okupa, pre i posle.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveca zamerka ide publici u fanpitu. Ubedljivo najgora publika od kako idem na koncerte. Ovi oko mene kao da su bili u nekoj discoteci ili na koncertu Boney M. Nigde headbanging, jedva su ponesto otpevali (Nothing Else Matters) a o sutkama/circle pit-u da i ne govorim. Uglavnom, najmanje metalaca je bilo ili drugim recima, najmanje je bilo fanova Metallice. Sve neki/neke sa Armani majicama i sta ti ja znam. :violent:

 

Dok su svirali Of Wolf And Man (4. sa Blacka), jedan momak me je pitao: "Jel ovo Black?". Ja mu odgovaram: "Znas li gde si dosao? Vec je uveliko Black". A on meni: "Zar ne bi trebalo Nothing Else Matters?"

 

Bili su neka trojica klinaca pored mene koji su za vreme nastupa Gojire i MHa sve vreme kukali i ismevali oba benda. Vikali su nesto tipa: "Mrs kuci", "Nemate pojma", "Ocemo Metaliku". Bili su u fazonu: "Joj sad ce neka dva sranja od predgrupa da smaraju 2 sata". Jedan od njih je na ovom linku dole na klipu prilozenom uz vest na 3:32. Treci klip skroz dole, nije sa youtube-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista, ljudi, ispalo je da karta za parter ne vredi mnogo. Ja sam bio s desne strane bine, veoma blizu ograde koja nas je razdvajala od tzv. fan pita, i sve vreme sam morao da gledam u video bim. Kako li je bilo tek ovima pozadi. Gojiru ne slusam, niti sam bio unutra za vreme njihove svirke, Machine Head je malo poranio i slabije se cuo, nije bas sve stimalo. Oni su me malo razocarali, a ocekivao sam mnogo bolji nastup. I nije mi jasno zasto oni uopste ne sviraju nista sa prva tri albuma!? Metallica je, vec, Hollywood, tako da ne znam sta da kazem, a da vec neko nije rekao.

I jos nesto: za vreme nastupa Machine Head, zapazio sam onu bugarsku zastavu, ne znam zasto, ali jako me je iritirala. Da li je neko imao slican osecaj?:o

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista, ljudi, ispalo je da karta za parter ne vredi mnogo. Ja sam bio s desne strane bine, veoma blizu ograde koja nas je razdvajala od tzv. fan pita, i sve vreme sam morao da gledam u video bim. Kako li je bilo tek ovima pozadi.

I jos nesto: za vreme nastupa Machine Head, zapazio sam onu bugarsku zastavu, ne znam zasto, ali jako me je iritirala. Da li je neko imao slican osecaj?:o

 

Pa naravno da parter nije vredeo ništa, zato smo bili pametni i uzeli fan pit na vreme :P

 

A što se Bugara tiče, nabijem im onu zastavu u bulju :violent:

 

Ortak dobio handjob u fanpitu, najviše se ovajdio od svih :rockdevil:

Edited by Ninoslav
  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kažem neku.

 

Na Gojiru smo malo okasnili, slabo ih slušam al' nisu bili loši.

Machine Head me je razočarao jer nisu svirali starije pesme. Inače i ne slušam ovaj bend od kad su počeli da sviraju neke duge solaže i da prosipaju neka sranja i emocije. Dajte Old, Davidian, pa čak i Supercharger album je bolji od ovog sranja. Bar su Imperium svirali ali je i na njemu izostala šutka.

 

Osim toga predgrupe su bile bar na 50% volume-a, što je bezveze, al' tako će uvek biti, tako da je i doživljaj bio lošiji.

 

Metallica razvalila, šta reći, doživljaj za sve pare. Jedan od najboljih koncerata za mene, mnogo pesama koje se retko ili nikad mogu čuti od njih a za ostatak ću ih opet gledati negde.

 

 

Negativne stvari su relativno smorena masa, bezobrazne cene pića i likovi koji sa svojih celih 2 MEGAPIXELA hoće da dokumetuju ceo jebeni koncert. Zabranio bih unos svih mobilnih telefona i digitalnih foto aparata. Daš 5.000 dinara i onda bleneš ceo koncert u kameru dok ti se krv ne slije iz ruke i onda kući gledaš u svoja 2 piksela kući i krčanje i pištanje. Ili još bolje okačiš to na Youtube i imaš 5 viewova u narednih 5 godina.

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuta bugarin smorio skroz, iako su im je posle uzeli, plus sto iz obezbedjenja nisu dali da se ljudi penju na ramena blizu bine...

Koncert fenomenalan, jos uvek sabiram utiske i hidriram se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno najveća zamerka je što je fan pit bio prevelik. Predaleko je čak i ako se stane uz samu ogradu za fan pit.

Bilo mi je žao što Machine Head nisu svirali ništa starije od Imperium :(

Za Metallicu nema ništa dodatno da se kaže. Ozvučenje je bilo fenomenalno.

A na ulazu mi zaplenili dve hemijske olovke i žvake. ŽVAKE!!! z_war_2guns.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne, nisam mogao da se probijem do njega, bio je 3 reda ispred inače bi se i ostatak društva ogrebao za svrš! :P

 

Aj sad ostatak utisaka, Gojiru skoro zakasnili, MH moglo to mnogo bolje, Metallica iznenadila sa shortest straw i battery :rockdevil:

Edited by Ninoslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira je bila extra, samo zvuk los, samo se bubanj cuo. Ali oprzili svetski!

Ja skacem i derem se a ljudi me gledaju kao u fazonu jbt neko zaista slusa ovo.. :udri:

 

MH me razocarao, jebale ih nove pesme.. a bas sam se bio naprzio da ih ponovo cujem.

 

Metalika - setlistu smo svi vec znali unapred tako da.. bilo je super, extra smo se proveli, ali zvuk....... :no:

Znaci kad lars udari po duploj NISTA VISE nemoze da se cuje.. samo blublublublublu.. i to je to..

I oni laseri na One mi nisu jasni. mislim ok, to kul izgleda ali jbt dosao sam na metal koncert a ne da slusam skrilex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A na ulazu mi zaplenili dve hemijske olovke i žvake. ŽVAKE!!! z_war_2guns.gif

Mene i ekipu bukvalno nisu ni pretresali a dzepovi su mi bili puni od raznih telefona i novcanika (jedini imao rajfeslus na lonama)..mogao sam bez problema par kasikara da unesem!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ti sve, zakasnila sam na Gojiru! Machine Head sasvim dobri, ništa posebno. Svaka čast bendovima, oni su profi, organizacija je ta koja nije valjala. Zvuk je bio preslab, prostora u fan pitu previše, šećkali se kao na Trgu otprilike, a ljudi na tribinama nisu ništa dobili. Bina nije dovoljno odignuta od zemlje. Najjači carevi se popeli na toi toi :haha:

 

Zastave me nisu nervirale, sem kad zaklone binu :haha: Mi niski uvek loše prođemo :haha:

 

Metallica... U početku su usporili pesme, neke središnje odsvirane jednolično jedna za drugom, ali to su sitnice, na kraju sam ipak bila prezadovoljna. Jedino sam Larsov bubanj osetila u stomaku (rekoh već za zvuk), Truhiljo babun carina, Kirk me raznežio na momente, i tako :)

 

Idem da se istuširam konačno :redface:

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...