Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

Zaista sramota što pola fan pita nije znalo tekstove. Sledeći put bi trbalo uvesti proveru na ulazu u fan pit. Ko ne otpeva Battery ili Hit The Lights da mu se oduzme karta i da se dodeli nekome ko je zaslužio da tamo uđe.

Edited by Muškarac
  • Upvote 3
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrijeme dok su predrupe svirale iskoristio sam da popijem koju.Uglavnom primjetio sam da obe grupe pošteno gruvaju i s vremena na vrijeme pridružio se publici prilikom aplaudiranja.

 

Što se tiče nastupa Metallice nemam ni jednu zamjerku,vidi se da je bend prilično svjež (logično početak turneje).Na prvi rif "Hit The Lights" krenuo sam u probijanje ka stejdžu i usidrio se u 3-4 red.Na moju sreću svi ljudi ispred mene bili su moje visine tako da sam imao odličan pogled na stejdž i članove bend kad dođu na ivicu bine.Kirk nam je bukvalno svirao solaže na uvce.Na "Master..." sam toliko odro grlo da narednih par minuta nisam mogao progovoriti."The Shortest Straw" je momački prodrmala Ušće,kao i "Battery".Od "Crnih" pjesama izdvojio bi "The Struggle Within","Nothing Else Matters" ,"Through the Never" i "Holier Than Thou".Što se tiče 3 bisa jedino bi umjesto "Fuel" ubacio neku od sledećih pjesmama: "Trapped Under Ice","Creeping Death","Blackened" ili "Disposable Heroes".

 

Zvuk je tokom svake pjesme bio odličan,samo imam osjećaj da je stadion mnogo bolja varijanta za ovakve koncerte jer se zvuk "ne razilazi".

 

Sad mi jedino ostaje da čekam 10-ti jun i reprizu na Nova Rock Festu.

 

' date='09 maj 2012 - 08:28' timestamp='1336544903' post='2514707']obratite paznju na fana iza. :))))

 

05may0812_pic10.jpg

 

Obratite pažnju na fana sa moje lijeve strane

111.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сви Амадеуси су металци, чак су и свирали Металику на Пинку, а знам да иду и у Будимпешту на концерте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se završio koncert osecao sam se ko da su me jebali, nisam mogao ni da hodam ni da pričam. Fenomenalan koncert, šteta za Gojiru što su tako kratko samo svirali, a i ranije što su počeli pa nisam čuo početak. Machine Head nisam ni slušao, odmarao sam se posle Gojire i cekao Metlicu.

 

Pozdrav za forumase koje sam video tokom koncerta. :pivopije:

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakav kult od slike, jebote :-D

 

 

Utisci mi se uglavnom poklapaju sa utiscima koji su već izneti. Gojira rasturila, Machine Head debelo razočarao, a Metallica jako dobro odsvirala, sve i sa Larsovim fejlovima, jebali ga bubnjevi.

 

Zamerke: Preskupo pivo koje je pritom i razvodnjeno, onaj Bugarin sa zastavom smorio za sve pare, dosta ljudi koji predstavu nemaju zašto su došli (ne sporim nikome pravo da dođe na koncert, ali mi je na momente bilo degutantno kakvih je tu likova bilo)...i to je to, otprilike

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja kazem svoje misljenje pa da mi svi nalupaju minuse. :)

 

Gojira - na stranu sto je bio ocajan zvuk (sto se dalo ocekivati), i za tih pola sata nisu odsvirali nijedan riff koji sam uspeo da zapamtim. Na trenutak zvuce kao Morbid Angel, pa Atheist, bla bla...i odose sa bine. Svaka im cast, trude se i to se vidi, ali meni je bilo previse i onih 30 minuta koji su dobili.

 

Machine Head - ta iskrenost na bini i izmedju pesama dok je Robb pricao se retko oseca, i definitivno idem na Brutal Assault ponovo da ih pogledam, najvise zbog toga sto im je zvuk bio takodje katastrofa. Izbog pesama je bio dobar, i normalno je da bend svira uglavnom novije pesme za razliku od jedne budjave Metallica-e koja se vadi posle 22 godine kako prave "Black Album Tour", poserem se na to uzimanje para, ljudi nisu dobru pesmu napisali vec 15 godina minimum. Sve u svemu za mene Machine Head je definitivno objasnio kako se to radi i kako se precizno uzivo svira, a to sto je vecini ljudi ovde "smor", toliko o tome koliko ste pazljivo slusalio i gledali bend.

 

Metallica - klasicni tezgarosi. Bilo je brljavih duplih pedala, fals tonova, sve zivo sto ne bi trebao jedan bend takvog kalibra da dozvoli sebi. Zvuk je bio za nijansu bolji nego sto su predhodni bednovi imali. Kirk nije napredovao 20 godina sa solazama, za Lars-a mislim da je svaki komentar suvisan, Rob je OK odsvirao, i James je odradio posao, nista vise. Emocija NULA, a to sto su kao odsvirali neki bis - to sam siguran da ce svugde odsvirati isto, ili slicno (max. 2 pesme razlike). I da, fejl komentar "Metallica loves you" i "God Bless You" da cujem od James-a? FEJL.

 

Zakljucak veceri: Lars je ubedljivo najgori Metal bubnjar u istoriji Metala.

  • Upvote 13
  • Downvote 33

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja kazem svoje misljenje pa da mi svi nalupaju minuse. :)

 

Gojira - na stranu sto je bio ocajan zvuk (sto se dalo ocekivati), i za tih pola sata nisu odsvirali nijedan riff koji sam uspeo da zapamtim. Na trenutak zvuce kao Morbid Angel, pa Atheist, bla bla...i odose sa bine. Svaka im cast, trude se i to se vidi, ali meni je bilo previse i onih 30 minuta koji su dobili.

 

Machine Head - ta iskrenost na bini i izmedju pesama dok je Robb pricao se retko oseca, i definitivno idem na Brutal Assault ponovo da ih pogledam, najvise zbog toga sto im je zvuk bio takodje katastrofa. Izbog pesama je bio dobar, i normalno je da bend svira uglavnom novije pesme za razliku od jedne budjave Metallica-e koja se vadi posle 22 godine kako prave "Black Album Tour", poserem se na to uzimanje para, ljudi nisu dobru pesmu napisali vec 15 godina minimum. Sve u svemu za mene Machine Head je definitivno objasnio kako se to radi i kako se precizno uzivo svira, a to sto je vecini ljudi ovde "smor", toliko o tome koliko ste pazljivo slusalio i gledali bend.

 

Metallica - klasicni tezgarosi. Bilo je brljavih duplih pedala, fals tonova, sve zivo sto ne bi trebao jedan bend takvog kalibra da dozvoli sebi. Zvuk je bio za nijansu bolji nego sto su predhodni bednovi imali. Kirk nije napredovao 20 godina sa solazama, za Lars-a mislim da je svaki komentar suvisan, Rob je OK odsvirao, i James je odradio posao, nista vise. Emocija NULA, a to sto su kao odsvirali neki bis - to sam siguran da ce svugde odsvirati isto, ili slicno (max. 2 pesme razlike). I da, fejl komentar "Metallica loves you" i "God Bless You" da cujem od James-a? FEJL.

 

Zakljucak veceri: Lars je ubedljivo najgori Metal bubnjar u istoriji Metala.

 

 

Svaka čast, ali ja se ne sećam kad sam poslednji put čuo takav odron od zvuka kao juče na Machine Headu. Na Sajmu su 2004. zvučali pet puta bolje, a Sajam je katastrofa što se akustike tiče.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, ali ja se ne sećam kad sam poslednji put čuo takav odron od zvuka kao juče na Machine Headu. Na Sajmu su 2004. zvučali pet puta bolje, a Sajam je katastrofa što se akustike tiče.

 

Zato i kazem da idem ponovo da ih gledam, jer je zvuk bio katastrofa. Kontam da bi se cikice iz Metallica-e nadrkale da su tonci namestili Machine Head da zvuci kako TREBA da zvuci, jer bi ih OBJEKTIVNO oduvali snagom, tehnickom, preciznoscu i emocijama. Ne bitno ko voli i ko nevoli jedan ili drugi bend, ali vidna je razlika izmedju:

 

http://www.youtube.com/watch?v=OFtzevdN52g&feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=OFtzevdN52g&feature=related

 

i onoga sto je Metallica sinoc prezentovala.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flin se proseravao, onako tipično američki, ništa tu meni simpatično nije. Da li je iskreno, neću da pokušavam da ocenim.

 

Za Metallica-u ne bih da kažem da su tezgaroši, ali mi je glupo da se prave neke greške u sviranju kada se već zarađuje i živi od muzike. Šta reći kada vidim Hetfilda kako rukom pet puta pokazuje Hametu da skrati solažu, jer se ovaj pogubio.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je strava, samo G i MH mnogo tiho, posebno za smrtike u parteru.

 

Pozdrav za sve iz pita levo od centra. :veseli:

 

DAVIDIAN nije bio, OLD, TTH, TBTSTT....... neoprostivo. Ustvari, samo poslednja tri albuma su promovisali.

 

Ona nova stvar od Gojire fantazija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i kazem da idem ponovo da ih gledam, jer je zvuk bio katastrofa. Kontam da bi se cikice iz Metallica-e nadrkale da su tonci namestili Machine Head da zvuci kako TREBA da zvuci, jer bi ih OBJEKTIVNO oduvali snagom, tehnickom, preciznoscu i emocijama. Ne bitno ko voli i ko nevoli jedan ili drugi bend, ali vidna je razlika izmedju:

 

 

i onoga sto je Metallica sinoc prezentovala.

 

 

Ja gotivim Metallicu i ono što sam juče čuo je bilo dobro, nemam nekih većih zamerki. Machine Head obožavam, ali ono je bilo poražavajuće. I ne vidim samo problem u lošem zvuku već i u odabiru pesama. Super je sve to, poslednja dva albuma su perverzija, ali onakav izbor pesama kada imaš sat vremena na raspolaganju je, bar po mom mišljenju, stravično loš. Na kraju mi je jedino Aesthetics of Hate nešto vredela. Darkness Within potpuno, ali potpuno nepotrebna pesma, Flynn se natripovao da je jebeni kantautor. Ispade da su se oni albumski stabilizovali, a da si lajv počeli da propadaju, što je paradoksalno jer ispada da su, u odnosu na ovo dana, imala prejebene lajv nastupe tokom one Nu metal faze. Gojira je na istom, možda i gorem ozvučenju zvučala mnogo bolje, zapravo su razbili kako su odsvirali.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Machine Head - ta iskrenost na bini i izmedju pesama dok je Robb pricao se retko oseca, i definitivno idem na Brutal Assault ponovo da ih pogledam, najvise zbog toga sto im je zvuk bio takodje katastrofa. Izbog pesama je bio dobar

.........

Sve u svemu za mene Machine Head je definitivno objasnio kako se to radi i kako se precizno uzivo svira, a to sto je vecini ljudi ovde "smor", toliko o tome koliko ste pazljivo slusalio i gledali bend.

 

Saglasan, osim za repertoar. Ja odo na WFF da ih gledam, a i Gojiru opet.

 

Darkness Within potpuno, ali potpuno nepotrebna pesma,

 

Apsolutno. Nije za koncert kraci od sat i po.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...