Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

e, da i ja reknem koju...

 

fenomenalan koncert sve ukupno, fantastichan utisak nakon svega i gomila trenutaka za pamcenje, ali ono shto moram da izdvojim odmah na pochetku, a nekoliko vas je vec spomenulo, je ochajna publika, mada se to moglo i ochekivati. mozda nisam navikao jer slabo posecujem metal svirke/koncerte u zadnje vreme, ali ovo je ubedljivo najgora publika koju sam ikad video.

prva stvar - nepoznavanje gradiva. kunem vam se da nisam video nikoga u blizini da je znao ijednu rech bilo koje machine head pesme (samo jedan tresher kojeg je publika nosila), a bogami i vecine metalikinih pesama (posle mastera kojeg su svi pevali, muk na the shortest straw npr). ja jedini manijak skachem i pevam sve mh pesme, ljudi okolo me gledaju kao debila. mogu pozeri da me povuku za kurac. vazno da svi vichu "oj, oj, oj".

druga stvar - 90% publike su chinili neopevani seljaci. guranje, uvek duhoviti komentari i vikanje, bacanje chasha sa pivom, a i masovna tucha pred pochetak metalike koja je trajala dobrih 10 minuta. kod te tuche sam vec ispizdeo totalno. i ja sam chuo neka dva klinca '94-95. godishte kako pred gojirin nastup prichaju "pichke francuske, govna zvalava" i sl.

eto, to mi je ubedljivo najveci minus, ostalo je uglavnom bilo vrhunski.

 

stajao sam na nekih 10 metara iza fan pit ograde u sredini, izmedju ona dva tornja. guzva je bila ogromna, ali necu da se zalim jer mesto bilo dosta dobro. sva sreca pa imam skoro 2 metra pa sam, za razliku od drugarice s kojom sam bio, sve video.

 

gojira odlichna, ali ozvuchenje i duzina nastup su minus. inache, nisam ih nikad slushao puno pa sam znao samo par pesama i pevao sam ono shto sam znao, za razliku od ljudi oko mene, gde je samo jedan lik znao otprilike koliko i ja, ostali nishta. svi su se gurali da prodju napred, ali uglavnom samo da bi se shutirali, niko da isposhtuje bend.

 

machine head isto sjajan, mada opet ozvuchenje problem i naravno publika. ne znam kako je bilo u fan pitu, ali u parteru je bilo maksimalno kuliranje, kao i tokom gojire. meni se svidelo forsiranje zadnja 2 albuma, jer su mi ta dva najbolja uz bme. najveca zamerka je izostavljanje davidiana, kojeg su svirali u pragu za kraj, iako je publika vikala "we want more". nije mi jasno to uopshte, to im je verovatno najveci hit, ali oprosticu im jer je sve osim beautiful mourning bilo po mom ukusu.

 

metalika - sve ste vec rekli uglavnom, nemam puno da dodam. bogovi jebeni. najbolji nastup koji sam gledao u zivotu ispracen vrhunskom setlistom (s obzirom da pesme sa black-a nisu mogle biti zamenjene). grlo otishlo skroz u kurac. pirotehnika, laseri i celokupan scenski nastup su bili fenomenalni. samo shto se nisam upishao od srece kad su krenuli battery i the shortest straw. publika malo bolja nego tokom nastupa predgrupa, ali opet go kurac. nadam se da cu ih ponovo gledati nekad.

 

od jumovaca video samo mog zemljaka blagoja pre nego shto sam ushao. lepo se pozdravismo, ali je on zurio pa se nismo isprichali. odmah sam ga prepoznao jer kolika je shansa da bude vishe ljudi u maskirno-obichueri kombinaciji. :bigblue:

 

toliko za sada od mene.

 

Ej, potpis na ovaj post k'o kuća. Ja i ti smo bili ublizu, a dječurlija se gurala. I hajde da su pokušavali neku normalnu šutku na ovo neko obično barbarsko naguravanje.

 

A i ja sam gledao tuču, zbog toga je nastala sveopšta gužva, a tip je jedan bio okrvačen. Tome je najviše kumovao alkohol, ali čudi me kako nije bilo više tuča s obzirom na onakvo seljačko naguravanje i masu pozera.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, ali je mnogo lepsi osecaj kada sa tobom sve oko tebe peva MOPa, nego kada samo ti i jos jedan covek u krugu od 50 ljudi pevate "Of Wolf And Man". Lepse mi kada headbangujem u redu sa saborcima sa svoje strane, nego kada ispadam manijak u gomilici vikend ratnika i zalutalih eniteta. Ne snizava to utisak koncerta, ali suprotan slucaj samo jos vise povecava utisak i jos lepse je pamcenje.

 

K'o sto je receno gore, uvesti kontrolu. Metal militia.

lol, brate sedi kuci pa sam gledaj DVD ako ti smetaju ljudi oko tebe, mozda si ti nekom smetao tamo? Nemoj tako.

Edited by Black desire
  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes lasere , vatromete i balade, meni apsolutni vrhunac certa bio For Whom the Bell Tolls i Battery deo.

 

То је то, од речи до речи, исти осећај. Иако сам очекивао "звона" да свирају, батерију вала нисам, и то не да ме је одувало, него нисам хтео да поверујем да је та стварчуга на реду, а онда . . . факинг батери, гоу, тупа, тупа, тупа, тупа.

Да се не понављамо, поменућу да се фантастично чуло а стајао сам исто где и Скалкрашер са његовом екипом, вероватно смо се и видели, јер су они били тик иза мене (чак и у моментима раме уз раме) и правили шутке, и овом приликом им се захваљујем на томе, зато што је остатак публике био толики смор, да је то невероватно. Мало живости су унели, дали разлог скакање, имао са ким да лудујем, и на Машинхеду са којим сам презадовољан, само штета што су били тихи, не њиховом кривицом.

БАТЕРИЈА ЈЕБЕНА, ААААААА...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, tonac je bio pored mene, covek je trcao sve vreme i urlao na blutut, trudio se lik, al' mu nije islo.

Ako on za pet sati nije uspeo da utiša bas bubanj, pa ja onda ne znam. Sve živo mi je produvao. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrhunac mi je ipak bio lik koji je vikao Whiskey in the jar i pevao je kad se tražio bis.

 

Чух и ја,мислим да сам био метар два поред њега кад се драо. Мени је био симпатичан. :haha:

 

Jebote,ovde vise komentarisete publiku,ko je prdeo,koliko megapiksela je imao,koliko sabana je bilo,zasto je Gordan Kicic dobio ulaz u snake pit,a niko da pomene svirku.Metalci su stvarno najvece pozercine u univerzumu.Koga boli kurac za to,ja sam celu svirku pevao i drao se,nemam pojma sta se desavalo oko mene.

 

Потпис. Дођем на тему и видим гомилу неких стручњака што су им сметале бас педале,мегапиксели,неискреност,курац,палац... Да су одсвирали перфектно и још довели за сваког фана по нимфоманку опет би такви нашли зашто да се жале. Ларс је био сељак,ова моја је била плавуша а ја волим црнке,лику до мене је риба дала у дупе а мени није... Класични сератори.

 

Металика одвалила,Машин Хед ме сморио,на концерту било до јаја,поздрав екипи са окупа,пушите га хришћани итд.

  • Upvote 5
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako on za pet sati nije uspeo da utiša bas bubanj, pa ja onda ne znam. Sve živo mi je produvao. :haha:

mislis da je smio?da ga je smanjio vjerovatno bi mu lars nabio dva kila onog svog rozog sejka u rcma

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Потпис. Дођем на тему и видим гомилу неких стручњака што су им сметале бас педале,мегапиксели,неискреност,курац,палац... Да су одсвирали перфектно и још довели за сваког фана по нимфоманку опет би такви нашли зашто да се жале. Ларс је био сељак,ова моја је била плавуша а ја волим црнке,лику до мене је риба дала у дупе а мени није... Класични сератори.

 

Klasicni Deniji.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, valjda mu je to posao, jebem ga ja. Ali, da, zajeban je Lars igrač.

 

Poješ ga, Lemi. Jeste, samo si ti pevao. Ja sam sedeo skrštenih ruku i proklinjao bas.

Edited by Denny
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala bogu pa Lemiju nisu smetali likovi koji drže podignut telefon i foto aparat kad je građen kao motka, stajao je malo ispred mene jedno vreme. Al' da je bio sa devojkom koja nije motka kao on, kao što nije, možda bi mu i zasmetalo što bar ona ništa ne može da vidi i što je realno apsolutno debilno snimati ceo koncert.

 

Osim toga ja sam napisao mnogo toga osim par zamerki na masu, jebali vas megapikseli za koje ste se uhvatili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su svi zapeli sa pevanjem :surprised: , sta, kao ako ne pevas nisi metalac? :no: Ja da pevam ne znam, a na koncert dolazim da bih slusao metaliku, a ne neka dva piajana ortaka koji kreste ko machke u teranju. Kad mi je do pevanja napijem se u kavani ili na klupici pa urlam.

 

O koncertu je manje vise sve receno, metallici svaka cast i dalje je moj dobar drugar :muzicar:, ali nesto sa tim zavukom i bubnjem nije bilo bas ok, u parteru se cuo samo bubanj i bas u nekim pesmama, al aj sad...

 

gojira, ok al kratko, a machine head uglavnom novi album, koji je teska desperija, ili ti deprasija... :mrtav:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav smo moronski narod http://www.kurir-info.rs/rakija-vam-je-sranje-clanak-217108

procitao 10ak komentara ne znam koji je gluplji od kojeg

a ovaj kurir.. sramota za novinarstvo sa svojim lozionickim tekstovima koji u 97% slucajeva promase temu vesti

u nekom imaginarnom zdravom drustvom ovi idioti bi imali dnevni tiraz od 300 primeraka

Edited by APOHAKC
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Koji je ovo pajser pisao?

"Према захтевима менаџмента бенда забрањено је уношење оружја, ланаца, накита/одеће са металним шиљцима, хране и пића, ватромета, ласера, спрејева, навијачких труба, кишобрана и професионалне опреме за снимање, наведено је у саопштењу организатора." :haha:

Da menadzment benda nije zahtevao, bilo bi onutra i mitraljeza, minobacacha i raketnih lansera... :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je vama sa toncem,oduvijek je poznato da lars ima kompleks nize vrijednosti

 

plus je to standardna metalska fora za lozenje plus pokriva da ne moze prdnut na duploj

 

ALI SVEJEDNO JE KONZA VELESA UBERALESA

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...