Jump to content

2012.05.08. *Ušće, Beograd* Metallica, Gojira, Machine Head


Ninoslav

Recommended Posts

http://www.24sata.rs...ike/39665.phtml

 

Lose su prepricali moj razgovor sa Jamesom, pitao sam ga da li on, koji je nekada jako cesto konzumirao alkohol i droge a sada je straight edge, smatra da sam ja, koji sam jedan od retkih straight edge ljudi u Srbiji, propustio nesto znacajno ili sam samo preskocio tu fazu. Njegov odgovor je bio da sam propustio mnogo povracanja, tuca i izbacivanja iz kuce, medjutim da je to bilo nesto kroz sta je on morao da prodje da bi bio gde je sada. Na kraju je rekao "be yourself and stay unique" ili nesto slicno i kazao mi da sam izabrao interesantno pitanje. :smile:

 

Eto, iako retko pisem, redovno pratim ovaj forum tako da je i neko sa yuma imao priliku da upozna Metallicu. :smile:

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si krenuo da ih bacas okolo... :haha:

 

Sudeći po modricama po leđima, reklo bi se da sam ja izvukao deblji kraj. :haha:

 

морам да га водим на дерби, да имам под контролом тројицу психопата за čuvanje vilice

 

fiksd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je koncert bio, evo par mojih zapažanja.

 

Publika je mrtva bila na prva dva benda, ajd za Gojiru ne čudi me toliko, ali ipak MH...očekuje čovek da će bar par pesama sa zadnjeg albuma znati, ali uglavnom su reakcije bile nakon što se pesma završi. Ono što MH zameram je što se Robb bar mogao malo prošetati, jbt svi su se nešto mrdali, a on se zakucao tamo iza one zastave i k'o da se usr'o ne mrda. Drugo, znamo svi za Dajma, dobro, što mora da podseća i mrači masu? Nismo došli da plačemo nego da pevamo. Ostalo, manje-više ok, sa tim da je vokal, pa čak i gitara u nekim momentima mogla biti jasnija.

 

Metallica, standard, nešto mi brzo proteklo vreme, verovatno jer i jeste malo kraće bilo nego obično, a drugo, verovatno zato što su osvežili sa crnim albumom i pesmama koje ređe sviraju pa je bilo nešto "novo" samim tim i interesantnije, a onda vreme leti. Čudi me opet publika, koja je na nekim pesmama bila opet hladna, recimo Struggle Within može da se navede kao dobar primer, i recimo Don't Tread On Me...ne znam šta su očekivali, znalo se šta se svira ali izgleda mladost nema ni toliko vremena da proveri tekstove pre nego što krene na koncert. Važno je da Matters i Mastera znaju... Ono što MetaliKi mogu da zamerim su oni laseri, sve je to lepo, zviždi pišti, ali gde smo došli? Na Sensejšn ili metal? Profi jeste ali mesto mu tu nije.

 

Da pohvalim malo i organizaciju, konačno nismo više tolika stoka da ne marimo kako će se i šta će organizovati i kakav će utisak sa koncerta ljudi odneti sa sobom. Pravo je osveženje bilo kulturno i KOMOTNO doći na koncert i sa njega otići. Hrana i piće za one koji putuju su pravo osveženje, pa čak i pivo između redova (sirotanu su sigurno svi jebali keve zbog onog bureta na leđima, ali kad se mora-nije teško): Jedina zamerka su naravno cene. Najjeftinije karte u Evropi, a šta ćemo sa majicama? Bezobrazluk čisti, takođe i cene hrane i pića, eto zašto su karte jeftinije, što ne platiš na mostu, platiš na ćupriji.

 

Osim eto publike i tih par zamerki sve ostalo je ok, mada lično, i dalje će mi ostati njihov prvi nastup kod nas draži, pa čak i onaj u Sofiji na big 4, ali što jes'-jes', najkomotniji koncert na kojem sam bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

da,da onaj gejfrut jelen...

mi uzeli nekih 5 komada za svakog. ljudi bacali pivo, neki su ostavljali tu na ulici i sve smo krnuli ispred ulaza. pivo jeste bilo sranje, ali jbg, nije fazon da se baci kad je vec dzabe :)

 

nego, slazem se sa nixxom ovo za cene mercha. pazi kad je jebena kapa kostala 2000 dinara covece, jos picke nisu imali kackete nego nekakve marame nudili... stvarno zalosno.

sto se tice publike, za vreme gojire i masinglavara skoro svi su bili mrtvi. ali zato kad je krenula metalika sa hit the lights bilo je fantasticno. ovde gde sam ja stajao, levo od snejk pita, bukvalno su svi oko mene znali sve tekstove napamet, drali se ljudi u sav glas, plus bilo dosta sutkanja i lomljenja. ja sam bio prezadovoljan, stvarno je bila odlicna atmosfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

da,da onaj gejfrut jelen...

 

Delili su i Jelen Strong, a i taj sok (dobro, 'pivo') od grejpfruta...ortak i ja smo ustekali 2 limenke stronga za posle 'certa u sumici :D

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, brate sedi kuci pa sam gledaj DVD ako ti smetaju ljudi oko tebe, mozda si ti nekom smetao tamo? Nemoj tako.

 

:haha:

 

'Ajde Mico Trole, kada se vec osecas prozivanim, priznaj, posle koliko pesama Metalike si izasao? Ili si hrabro odstojao do kraja? :)

 

plus je to standardna metalska fora za lozenje plus pokriva da ne moze prdnut na duploj

 

Meni ovo prvi 'cert Metalike a da ista falilo sa zvukom, za Big4 bio jebeno kristalno savrsen zvuk, masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...