Jump to content

Domaća scena - predlozi


Zen

Recommended Posts

Mada oni će zauvek ostati zapamćeni po spotu we are the Serbs. :bigblue:

 

Kaseta ja manjeg formata, znam da prednji malo odskače jer nije prednja slika preko celog omota. Verovatno se dizajneru dopalo. Pa je za disk odlučio da doradi.

 

Fascinantna je i obrada Idola. Metal'o plastika.

 

http://youtu.be/ycBdZuVqM3Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hit do hita.

 

 

Ova se ističe, našli su devojku koja se bavi tim narodnim pevanjem, i ovo je prvi i jedini put da je zabeležena na snimku, da se naježiš. I jeben je tempo kljava i harmonike i onda metalurgija, kontam da je ovde Vranjković odsvirao solažu.

 

A zbog ove numere:

 

Kada su došli kod Kornelija u Komunu da izdaju, prva je otvorila album, i njemu se nije dojmila i glatko ih odjebao. Da je album izdat kada su bili najaktivniji pitanje je šta bi tek posle njega radili, ali kao što to uvek biva, ubrzo su se raspali.

 

Pevača si verovatno sreo na faksu, on je predavao tamo pravo. Izdao je i nekoliko knjiga poezije. Ozbiljne, ako bi smatrali Ništa Ali Logopede kao zajebanciju. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

predaje i dalje, postao je redovan profesor

izuzetan je u svom poslu http://www.ius.bg.ac.rs/Biografije/jovmio.htm

 

šteta što nisu ostali na okupu, ali ovakva muzička avangarda je sigurno u to vreme zvučala potpuno sumanuto

 

perfektan album, šteta što taj bend ljudi uglavnom znaju samo po "We Are the Serbs"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da se ostvario na tom polju.

 

Sa oba albuma su pokazali kako se to radi. Vaspostavljanje mi draže zbog produkcije, a Ad Hoc Klića zbog tih suludih punk momenata.

 

 

Ne volim previše te scenarije, šta bi bilo i kako, dovoljna su im ova dva albuma. Preporuka da otkriješ i Vrooom, tu je posle prešao njihov harmonikaš da svira na prva 2-3 izdanja.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vroom sam čuo, ali nisam slušao, probaću

interesantno je da je postao asistent 1995. godine, a da je album Vaspostavljanje izašao 1998. godine

 

je l' ima negde da se skine Ad Hoc Klića? našao sam neki link ka arhivi od 30mb, to je sigurno loše

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam trenutno kod sebe, ali pitaj saleta sa disciplina kičme teme, on mi je već jednom slao mp3. ako nema ni on, daj da potegnem neke veze, pa stigne u dogledno vreme.

 

Dobar početak za Vrooom, u prvom kadru Darko (harmonikaš) i Vladislava (poznatija po glasu Sunđer Boba) i Jevtić je bio prisutan na tim izdanjima, a posle su menjali pevaljke kao čarape, pa i ostale članove...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simpatičan koncept u vezi omota albuma i par spotova, da sve bude izreklamirano kao film u domaćoj produkciji od strane inostranih producenata. Ploča pati od kriminalne produkcije, i jedino bi kakav remaster mogao da izvuče stvar.

Da li znaš šta se desilo sa pevačicom Emom? Pojavila se samo na Urgh Oesophagus albumu na bek vokalima i nestala bez traga. Ja sam Roslu par puta jurio da mi ispriča detalje o bendu, ali ga boli ona stvar. :no:

 

Samo rokanje iz Slovenije:

 

http://youtu.be/G9aV6tiSKFU

 

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Det bejs mon! Znam da nisu baš za svakog, ali kada uđeš u to stanje uma, bude plezira, da se preliva:

 

Opet sa prvenca:

 

obrada Šarla:

 

Noviji radovi sve slabiji, a i previše Marko radi muzike za pozorište, pa mu se tu potkradaju zicer. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...