Jump to content

Only Fools And Horses (Mućke) (1981-2003)


Gothic Angel

Recommended Posts

Objasni?

 

Ne secam se iz kog je perioda ta epizoda,ali ako je za vreme bivse Juge...Jugoslovenski turizam?Sta tu imam objasnjavati?Hrvatsko primorje?Crnogorsko primorje?Jos uvek ti nije jasno?

Rizling?U Baranji,Slavoniji i Dalmaciji se pravilo,i jos se pravi,vrhunsko belo vino.Svetski poznato.Italijani su kupovali grodje sa vocnjaka iz Baranje sve do rata.Samim tim,glupo je da jedan priprosti englez koji bele veze nema sta je dobro vino,sere po jugoslovenskom rizlingu,koji je za englesko pivo po pabovima nektar bogova sa Olimpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je kad je Triger dobio nagradu kao cistac...pa objasnjava kako je njegova metla stara 20 godina, samo je(ne znam tacno brojku) 20 puta menjana drska i ostalo :)

 

And that's what I've done. Maintained it for 20 years. This old broom's had 17 new heads and 14 new handles in it's time. :)

 

A ima i ona genijalna kad Rodney kaže:

 

"I've got this horrible feeling that if there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" :) :) :)

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se iz kog je perioda ta epizoda,ali ako je za vreme bivse Juge...Jugoslovenski turizam?Sta tu imam objasnjavati?Hrvatsko primorje?Crnogorsko primorje?Jos uvek ti nije jasno?

Rizling?U Baranji,Slavoniji i Dalmaciji se pravilo,i jos se pravi,vrhunsko belo vino.Svetski poznato.Italijani su kupovali grodje sa vocnjaka iz Baranje sve do rata.Samim tim,glupo je da jedan priprosti englez koji bele veze nema sta je dobro vino,sere po jugoslovenskom rizlingu,koji je za englesko pivo po pabovima nektar bogova sa Olimpa.

 

Epizoda je iz perioda kada su bili sukobi u Jugoslaviji, tako da je primedba, tj. fazon, na mestu, cenim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Bata Životinja

Ko su srpski Del Boj i Rodni? Popularni glumac, reditelj i pevač Branko Đurić Đura izjavio je za „24 sata” da se trenutno pregovara o snimanju srpske verzije čuvene serije „Mućke”... Serija „Brat bratu”, koju radi njegova producentska kuća po uzoru na britansku seriju, već se prikazuje u Sloveniji. Producentska kuća „Teatar 55“ otkupila je scenario od tvoraca britanskog kultnog serijala „Mućke“ za pravljenje rimejka.

 

Prema Đurićevim rečima, slovenačke „Mućke” se rade po istom scenariju kao engleske.

- Radimo samo adaptaciju za današnje vreme i slovenski prostor. Glavni glumci slovenačke serije su Brane Šturbej i Jure Drevenšek - objasnio je Đura, dodavši da je snimljeno već nekoliko epizoda, a prva je emitovana pre nekoliko nedelja.

 

Kako je objasnio, britanski producenti nisu imali nikakve posebne zahteve.

- Kupili smo prava za 64 scenarija. Nije bilo nikakvih posebnih zahteva od produkcije „Shazam”. Možemo prerađivati scenarije, kratiti, produžavati, kombinovati - rekao je Đura.

 

Ko će glumiti Rodnija i Del Boja u prilagođenim verzijama za srpsko tržište za sada se ne zna. Popularni muzičar i glumac još ne može da potvrdi da li će se i on pojaviti u jednoj od uloga u seriji, ali je izrazio nadu da će srpska verzija „Mućki” doživeti premijeru početkom sledeće godine.

- Trenutno smo u fazi dogovora. Nadam se da ćete ih moći videti već početkom sledeće godine na nekoj srpskoj televiziji - rekao je Branko.

 

Poznat i kao režiser gledane serije „Naša mala klinika”, koja se emituje u svim bivšim jugoslovenskim republikama, Branko neretko angažuje glumce sa različitih govornih područja.

- Glumce delim isključivo na dobre i loše, a nikada na srpske, bosanske, hrvatske, slovenske... - završio je Branko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E čim je Đura ovo uzeo u ruke, ispašće neko sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz 24 sata.

Srpska podela Mućki.

Predlog redakcije:

Del Boj - Nikola Kojo

Rodni - Nikola Đuričko

Deda - Nikola Simić

Bojsi - Tihomir Arsić

Marlin- Tanja Bošković

Triger - Branimir Brstina

Rakel - Vesna Trivalić

Kasnadra - Iva Strljić

Majk - Boris Komnenić

 

Predlog Igor Brakus:

Del Boj - Marko Živić

Rodni - Ivan Bosiljčić

Deda - Bane Zemerski

Bojsi - Dragan Vujić

Marlin- Mira Furlan

Triger - Miki Krstović

Rakel - Radmila tomović

Kasnadra - Nada Šargin

Majk - Nebojša lić

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snima se srpska verzija "Mućki".

 

Umrite bezidejni idioti.

 

Ovo samo pokazuje u kakvom uzasnom dobu zivimo i da je pravih ideja sve manje i da se sve svodi na prokleti copy-paste. O munje i gromovi! Mrzim. Mrsh u pichku materinu i sa Crnim Grujom i sa ovim.

 

Iz 24 sata.

Srpska podela Mućki.

Predlog redakcije:

Del Boj - Nikola Kojo

Rodni - Nikola Đuričko

Deda - Nikola Simić

Bojsi - Tihomir Arsić

Marlin- Tanja Bošković

Triger - Branimir Brstina

Rakel - Vesna Trivalić

Kasnadra - Iva Strljić

Majk - Boris Komnenić

 

Predlog Igor Brakus:

Del Boj - Marko Živić

Rodni - Ivan Bosiljčić

Deda - Bane Zemerski

Bojsi - Dragan Vujić

Marlin- Mira Furlan

Triger - Miki Krstović

Rakel - Radmila tomović

Kasnadra - Nada Šargin

Majk - Nebojša lić

 

Sa ove druge liste ne znam nikog. Sa [rve liste..o majko mila...Nikola Kojo, gmaz debeli, koji ne secam se kad sam ga zadnji put gledao a da mi nije isao na ganglije..on Del Boj? Mrsh. Uhh...ostalo necu ni da komentarishem. Jedina svetla tachka - Vesna Trivalic. A opet, bolje da ona glumi Marlin :rolleyes:

 

A bolje da svi izgore u paklu i nose se u pichku lepu materinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojo je цар над царевима. У Лепим селима је најјачи.

 

Надам се да си ти они дискови с Мућкама спремљени за мене у Београду. :pivopije:

Edited by Доктор Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mрзим преснимавања серија и филмова, посебно у домаћој изведби са глумцима који су сада актуелни. Има свега неколико који су добри, осталима треба поцепати личне карте и пасоше и затворити их у неком напуштеном складишту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umrite bezidejni idioti.

 

Ovo samo pokazuje u kakvom uzasnom dobu zivimo i da je pravih ideja sve manje i da se sve svodi na prokleti copy-paste. O munje i gromovi! Mrzim. Mrsh u pichku materinu i sa Crnim Grujom i sa ovim.

 

bas tako.parodije bi i mogle da se dobro urade,samo kad bi se malo vise potrudili.meni je crni gruja super kao ideja,ali dzaba kad to NIJE smesno

 

Jedan covek bi bio savrsen za ulogu Rodnija:Bogdan Diklic.Dobro,sada je mator,ne bi mu leglo,ali zamislite njega iz mladjih dana kao Rodnija.Savrseno!

:pivopije:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlog Igor Brakus:

Del Boj - Marko Živić

Rodni - Ivan Bosiljčić

Deda - Bane Zemerski

Bojsi - Dragan Vujić

Marlin- Mira Furlan

Triger - Miki Krstović

Rakel - Radmila tomović

Kasnadra - Nada Šargin

Majk - Nebojša lić

 

Zivica i Mira Furlan znam.Ko su ovi ostali koji kurac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mики Крстовић је глумио шефа Милици Милши и Гузи у Бољем животу.

Иван Босиљчић је глумио младог чиновника у Стижу долари.

Марко Живић је идиот.

 

Остале не знам по именима, а мрзи ме да тражим слике.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

brate, bolje i Mima Karadžić nego Nikola Kojo :)

 

Ako uzmu Đurička, onda je i bolje da Del Boj bude Bjelogrlić, nisu bili loši u Rodama.

 

Mi nemamo visokog glumca i to je najveći problem.

 

 

Zaboravljate da lako može i neki Hrvat da upadne...

 

 

Sad mi pada na pamet Arsić kao Del Boj i Bosiljčić kao Rodni. Ili ako se neko sjeća tjelohranitelja Danila Lazovića u Stižu dolari, on ima tu tupavu rodnijevsku facu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz 24 sata.

Srpska podela Mućki.

Predlog redakcije:

Del Boj - Nikola Kojo

Rodni - Nikola Đuričko

Deda - Nikola Simić

Bojsi - Tihomir Arsić

Marlin- Tanja Bošković

Triger - Branimir Brstina

Rakel - Vesna Trivalić

Kasnadra - Iva Strljić

Majk - Boris Komnenić

 

Predlog Igor Brakus:

Del Boj - Marko Živić

Rodni - Ivan Bosiljčić

Deda - Bane Zemerski

Bojsi - Dragan Vujić

Marlin- Mira Furlan

Triger - Miki Krstović

Rakel - Radmila tomović

Kasnadra - Nada Šargin

Majk - Nebojša lić

 

 

Kao sto rekosmo Marko Zivic je idiot

Bane Zeremski je Celavi sa paketicem iz Mrtav ladan

Dragan Vujic je Francus iz Porodicnog blaga (menadzer)

Miki Krstovic je car--ceo zivot igra negativce

Radmila Tomovic je jedna od 4 drolje iz Lisica

Nada Sargin je Marina iz Roda

Nebojsa Ilic nemam pojma ko je

 

Prva postava je mnogo bolja mada ne mogu da zamislim Koju za ulogu Delboya.Pogodak je za

Djuricka, Nikolu Simica , Vesnu Trivalic i Brstinu mada mislim da bi se za ulogu Triggera pre snasao Bogdan Diklic! Mislim da je BATA STOJKOVIC da je ziv i malo mladji bio najbolji za ulogu Delboya!!! Od ove novije generacije niko ne zasluzuje da igra bilo kakvu ulogu u ovoj kultnoj seriji!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...