Jump to content

Thrash 'Till Death


Јарослав

  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovaj post je pre svega namenjen nekim novim klincima koji su se tek nedavno ili su vec neko krace vreme zaludjeni u thrash metal a koji misle da je ovaj muzicki pravac stvaran i proslavljen samo od strane Metalike,Anthraxa,Sleyera,Destructiona,Sodoma,itd,da ne nabrajam!

 

Zasluzni za to su i mnogo manji bendovi koji su snimili samo dva ili neki od njih jedan album a koji im je i pored toga obezbedio znacajno mesto u svakoj relevantnoj enciklopediji o thrash metal-u.Listu koju sam sacinio je po mom skromnom ubedjenju veoma bitna a trudio sam se da nista ne izostavim, da oni koji otkrivaju ovaj plodonosni pravac od pocetka, mogu da udju u njegovu sustinu.

 

Posao sam od toga da vecina novih klinaca pre svega zahvaljujuci internetu i mnogobrojnim sajtovima sa kojih moze da se skine skoro celokupna istorija thrash metala,vec na samom pocetku je bila u prilici da se uveri u kvalitet onih najvecih.

 

Tako da na mojoj listi se ne nalazi nekih 40-ak bendova sa svih meredijana koji ipak predstavljaju najvazniju literaturu i obavezno gradivo za svakoga.Tako da te bendove nisam ovde ni stavio,a sami cete uociti koji su to bendovi.

 

Naravno,svaki komentar i predlog je dobrodosao,koji bi pomogao da ova lista bude jos bolja i potpunija.

 

Zapamtite da je ova lista napravljena za nove narastaje,koji zele da saznaju nesto vise od vec proverenih kuka!

 

A da,sastavio sam listu koja je najvecim delom bez ikakvih upliva drugih pravaca,tipa,death metal,crossover,hardcore,itd!

 

Naravno,pljujte,udarajte minuse ako vam se bilo sta ne svidi sto je ovde napisano.

 

Znaci lista tece ovako,od najboljih albuma do onih koji su ipak manje uticali na nove generacije bendova.

 

1.Holy Terror-Mind Wars

 

2.Morbid Saint-Spectrum of Death

 

3.Viking-Man of Straw

 

4.Gammacide-Product of Society

 

5.Demolition Hammer-Tortured Existence

 

6.Mordred-Fool`s game

 

7.Atrophy-Socialized Hate

 

8.Blind Illusion-Sane Asylum

 

9.Recipients of Death-Final Flight

 

10.Evil Dead-Annihilation of Civilization

 

11.Impact-Take the Pain

 

12.Quick Change-Circus of Death

 

13.Coven-Death Walks Behind You

 

14.Despair-History of Hate

 

15.Powermad-Absolute Power

 

16.Panic-Epidemic

 

17.Erotikill-Virgin Speed

 

18.Napalm-Cruel Tranquility

 

19.Deathamin-Mass of What

 

20.Affliction-The Damnation of Humanization

 

21.Post Mortem-Coroner`s Office

 

22.Lavatory-Glasshouse Fools

 

23.Overthrow-Within Suffering

 

24.Infernal Majesty-None Shall Defy

 

25.Intruder-Higher Form of Killing

 

26.Agony-The First Defiance

 

27.Acrophet-Faded Glory

 

28.Blessed Death-Destined for Extinction

 

29.Cyclone Temple-I Hate Therefore I Am

 

30.Zoetrope-A Life of Crime

 

31.Redrum-Power Corrupts

 

32.Tyrant`s Reign-S/T

 

33.Mezzrow-Then Came the Killing

 

34.Wench-A Tidy Sized Chunk

 

35.Sentinel Beast-Depths of Death

 

36.Wratchild America-Climbin` the Walls

 

37.INC-The Visitor

 

38.Vulture-Fatal Games

 

39.Hammerhawk-Welcome Home,We Expected You

 

40.Believer-Extraction from Mortality

 

41.E-X-E-Sicker Than i Thought

 

42.Cyclone-Inferiror to None

 

43.Deliverance-What a Joke

 

44.Sacrament-Haunts of Violence

 

45.Violent Force-Malevolent Assault of Tomorrow

 

46.Madhouse-Razzle Dazzle

 

47.Rotting Corpse-The Demos

 

48.Realm-Endless War

 

49.Armoros-The Anthology

 

50.Dissection-Final Genocide

 

51.Horde of Torment-Product of Sick Mind

 

52.Xyster-In Good Faith

 

53.Messina-Terrortory

 

54.Hydra Vein-Rather Death Than False of Faith

 

55.Metal Onslaught-Cease to Exist

 

56.MX-Mental Slavery

 

57.Moral Crusade-An Act of Violence

 

58.Num Skull-Ritually Abused

 

59.Savage Thrust-Eat`Em Raw

 

60.Ulysses Siren-Above the Ashes

 

61.Wargasm-Why Play Around

 

Vec posle cetvrtog sam odustao da ih redjam po vaznosti,tako da je ovo po meni esencija.

 

Sigurno sam trebao da neke bendove dodam na listu a mozda neke da izostavim,tako da me zanima i vase misljenje!

 

A evo sad i sajtova koji su najrelevantniji sto za citanje recenzija a neki su pravo blago za skidanje muzike. (meral-archives.com

 

;classicthrash.com;thrashunlimited.com;bunalti.com;thrashmageddon.com). Hvala na citanju bratijo!

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta dobra lista, gomila meni dragih, a potcenjenih bisera, mada neke od bendova nisam nikad chuo.

jedina zamerka je kod izbora albuma nekih od bendova, npr. ja bih pre stavio atrophy - violent by nature, intruder - live to die, vulture - easier to lie, pa mozda i realm - suiciety (tu su negde po kvalitetu). a kod gammacide-a si verovatno mislio na victims of science, a ne defiance-ov product of society, mada oba pripadaju ovde. :bigblue: dodao bih i albume josh nekih kultnih bendova kao shto su toxik, xentrix, whiplash, vendetta, nemachki grinder, finski stone, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta dobra lista, gomila meni dragih, a potcenjenih bisera, mada neke od bendova nisam nikad chuo.

jedina zamerka je kod izbora albuma nekih od bendova, npr. ja bih pre stavio atrophy - violent by nature, intruder - live to die, vulture - easier to lie, pa mozda i realm - suiciety (tu su negde po kvalitetu). a kod gammacide-a si verovatno mislio na victims of science, a ne defiance-ov product of society, mada oba pripadaju ovde. :bigblue: dodao bih i albume josh nekih kultnih bendova kao shto su toxik, xentrix, whiplash, vendetta, nemachki grinder, finski stone, itd.

 

Dobro zapazanje za Gammacide,upravo tako!

 

Xentrix i Whiplash sam se razmisljao ali sam u poslednjem trenutku odustao,ipak imaju dosta albuma pa rekoh to je vec odavno dobro poznato!

 

Grinder sam zaboravio da stavim,mada sam ga slikao sada u postu na kolekcije,znaci njihov album Dead End,meni daleko njihov najbolji!

 

Realm je genijalan bend,ali ipak mi je prvi drzi i za nijansu ima vise brzih stvari!

 

Eh taj Vulture,oba albuma su izasli na etiketi Overdrive records,to su jedna od najredjih thrash metal izdanja,prvi je izasao i na ploci.

Postoje butlezi oba cd-a,ali su i oni vec razgrabljeni.

 

Toxic ja nikad nisam vario,vise su mi Power ili ti US metal.Vendetta takodje,suvise su mi herojski bend tipa Paradox ili ti Toxin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za xentrix i whiplash si u pravu, ja sam ih stavio jer lichno nisam fan albuma posle for whose advantage?, odnosno insult to injury, pa ih nisam ni slushao toliko (whiplash-ov sit stand kneel pray nije bio losh, ako se dobro secam, nisam slushao dugo).

toxik ima nekih power elemenata, ali ja bih ipak pre rekao da je to neki technical thrash, slichno kao realm. meni su oba albuma fenomenalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za xentrix i whiplash si u pravu, ja sam ih stavio jer lichno nisam fan albuma posle for whose advantage?, odnosno insult to injury, pa ih nisam ni slushao toliko (whiplash-ov sit stand kneel pray nije bio losh, ako se dobro secam, nisam slushao dugo).

toxik ima nekih power elemenata, ali ja bih ipak pre rekao da je to neki technical thrash, slichno kao realm. meni su oba albuma fenomenalna.

 

 

Obavezno preslusaj Whiplash album Thrashback,sjajan je,nakon njega su totalno prsli.Isto imam misljenje u vezi Xentrix,potpuno neispirativno govno nakon dva sjajna albuma i singla Ghostbusters,steta a tako mi je bio legao taj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се Realm-a тиче, Endless War је ремек дело које се ретко ствара. Исто као Live to Die од Intruder-a. Whiplash ми је генерално много драг бенд, али је последњи албум за мене био велико разочарање.

 

Но, ево неких бендова које бих додао:

 

Znowhite, Detente, Dorsal Atlantica (бенд под чијим је утицајем Макс основао Сепултуру), Dissection (из Канаде), Kat, Turbo (пољски, са звуком који има доста спида и хевија), Sacrifice (јесу легенде, али доста потцењен бенд), Rigor Mortis (истоимени албум је благо), Poltergeist (Швајцарци, раније се звали Carrion, а и под тим именом су феноменални били), Heretic (издали само албум Breaking Point који је феноменалан, а прошле године се опет окупили), Gothic Slam (стварно велика штета што нису још радили), Fuck Off (генијални Шпанци)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Jaroslavovog posta stvari bar sto se mene ticu su sledece;

 

Gotchic Slam je bend za koji sam oduvek mislio a i sad nakon toliko godina da su na dva albuma snimili samo jednu sjajnu stvar i to onu koja je bila snimljena za spot (Who died and made you god)!Meni potpuno nedokazan i ne ispirativan bend.

 

Rigor Mortis,sta reci za ovaj bend,sjajan vokal ali meni je oduvek nesto u njihovoj muzici nedostajalo,ne mogu da odlucim tacno sta ali svakako bend koji treba pomenuti i postovati zbog njihovog kultnog statusa.

 

Dissection-Kanadjani,njih sam stavio na listu,genijalan album,vrhunsko izdanje,sa mozda jednom od najduzih thrash metal numera ali koja ni u jednom delu ne smara!

Sacrifice-Oduvek su ih zvali Kandski odgovor na Slayer,njihov album Forward to termination je najbolji kanadski thrash metal album ikada snimljen sa mnostvom fantasticnih rifova i energijom koja razbija.I poslednji album je dobar ali u momentima malo dosadnjikav.Za mene su oni veliki bend i zato ih nisam stavljao na listu.

 

Znowhite-Ista prica,Act of god,malo umetnicko delo,bez ijedna dosadne numere,sa sjajnim pevanjem Debi Gan,koja je pevala i u bendu Sentinel Beast koji sam takodje naveo.Prva dva mini albuma su dobra ali po kvalitetu ni prineti vec pomenutom Act of God.

 

Poltergeist-ne znam meni se taj bend ne dopada a i izasao je u godini velicanstvenih thrash metal albuma.Isto vazi i za jedan drugi svajcarski bend Apocalypse!

 

Post Mortem sam stavio na listu,jako cudan bend!Evo male price u vezi njihovog prvog albuma. Kad je izasao davnih osamdesetih Slayer singl Post Mortem,ja narucio kevi da mi donese iz Francuske,kad ono dobih plocu benda Post Mortem,bili su mi jako cudni na prvo slusanje ali sam se vremenom navikao na njihov stil.

 

Dorsal Atlantica-u poplavi brazilskih bedova osamdesetih,po meni su se izdvojila tri MX, Mutilator i treci album od Sarcofago-laws of the scourge.Dorsal je zanimljiv bend ali je daleko od nekog suvog kvaliteta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coroner, tehnička thrash ljubavi moja. :wub:

 

Novaliise, overi za početak:

 

http://www.youtube.com/watch?v=bYBWgtmYSpk

 

Mada iskreno, koji god album da izabereš nećeš pogrešiti.

 

 

 

svaka cast za ovu stvar ,razbija,ja sam odusevljen kad sam je cuo.

 

a evo malo speed of light :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=CAEoB35l_9c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ja samo mislim da je thrash u velikoj krizi? Da li uopšte ima novih, dobrih bendova? Slušao sam neke od tih novijih, ništa mi se svidjelo nije, sve na isti fazon, nigdje inovativnosti, sve presvirano prije 20 godina. I veliki bendovi izdaju u posljednje vrijeme smor albume (Sodom, Kreator, Death Angel...). Posljednji odličan thrash album je Death Angel - The Art of Dying. Ako se varam, preporučite mi nešto novije da je dobro.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ja samo mislim da je thrash u velikoj krizi? Da li uopšte ima novih, dobrih bendova? Slušao sam neke od tih novijih, ništa mi se svidjelo nije, sve na isti fazon, nigdje inovativnosti, sve presvirano prije 20 godina. I veliki bendovi izdaju u posljednje vrijeme smor albume (Sodom, Kreator, Death Angel...). Posljednji odličan thrash album je Death Angel - The Art of Dying. Ako se varam, preporučite mi nešto novije da je dobro.

 

U krizi, yup. Ali nije da nije bilo dobrih stvari...eto, cini mi se bas da "Ironbound" nisi slusao (s obzirom na DA referencu). A od novih bendova, toplo Vektor preporucujem. Nesto malo drugacije.

 

 

Inace, koga zanima, imate u Vulkanu prva dva Forbiddena, Heathenov BTS i neke grdne Hiraxe....jedino sto su po 1.6k svi, pa koje pri parama...

 

Je l' neko uopste kupuje diskove tamo?

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...