Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

Dobro ajd sad, kamen jos i ide, ali metal? Jel to zato sto slusate metal smile.gif?

 

Salu na stranu, elder futhark rune se ne prave od metala, i u to sam siguran, a za neke druge ne mogu reci, iako sumnjam, jer su se rune pocele praviti kad se sa metalom nije radilo u te svrhe. A i tezak je metal, pa mi jos samo fali da mi ispara koznu kesicu smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ajd sad, kamen jos i ide, ali metal? Jel to zato sto slusate metal smile.gif?

 

Salu na stranu, elder futhark rune se ne prave od metala, i u to sam siguran, a za neke druge ne mogu reci, iako sumnjam, jer su se rune pocele praviti kad se sa metalom nije radilo u te svrhe. A i tezak je metal, pa mi jos samo fali da mi ispara koznu kesicu smile.gif

 

Pa kao sto sam i rekla nerazumem se u rune,ali ja sam videla metalnu!Ali,ako kazete da se od metala neprave onda to nisu prave rune! :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da vidim nekog ovde da napravi bar jednu runu od kamena ili metala smile.gif ....a videla sam ja par likova na svirkama s tim metalinim , brat bratu svaki im'o manje od 15 godina a takve stvari videh da se prodaju u nekoj radnji sa djindjuvama smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako sam se ja zajebao da narucim Guido Von List-a i esenciju njegovog ucenja, kad mi je stigao bukletic od 24 strane krupno pisano gde kao treba da bude 18 runa Futharkh-a sa njihovom misticnom interpretaciom, 'oce to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prema legendi Rune su nastale kada se Odin gospodar smrti i ponovnog rodjenja obesio naglavacke o veliko drvo sveta Yggdrasil na devet dana i noci kako bi shvatio Rune.Rune su se razvile u nordijskim,germanskim i anglosaksonskim kulturuma i sluzile su kao abeceda i serija religijskih simbola.Ti narodi su se sluzili Runama pre dolaska Hriscanstva koje ih je pokusalo iskoreniti.Rec "rune" je vezana za nordijsku rec "run" sto znaci tajna,nemacku rec "raunen" sto znaci saputati.Svaka runa osim sto predstavlja odredjeno slovo abecede sluzi i kao oznaka za odredjeni objekat sto vodi do dubljih znacenja.Nordijska abeceda se zove Futhark po zvukovima prvih sest znakova.Postoji nekoliko varijanta runske abcede tj.Futhark-a.Stariji Futhark se sastoji od 24 znaka podeljena u 3 skupa(Aett-i).Svaki Aett sastoji se 0d 8 runa:Freyov Aett(Frey-Bog Plodnosti),Hagalov Aett,Tyrov Aett(Tyr-Bog Rata),Tim runama dodana je i jedna posebna neispisana runa-Wyrd.

 

 

 

 

 

Rune je pozeljno izraditi svojerucno jer ce tako na njih preci energija osobe koja ih izradjuje.

Rune treba napraviti od prirodnog materijala uzetog ili iz zemlje(glina) ili od zemlje(drvo).

Ako odlucite da ih bojite to treba raditi sa prirodnim i tradicionalnim bojama.To su: crvena za energiju(najefektnija za muskog shamana),zelena za rast(uglavnom koriscena od zenskih shamana i Wicca) ili Plava boja Odina teutonskog boga runskog znanja.Rune izradjujemo ucrtavanjem ili urezivanjem u drvo ili kamen.Ako ih ucrtavamo preporucuje se crvena ili plava boja.Najbolje je da su priblizno iste velicine kako bi se izbeglo podsvesno povezivanje oblika Rune se drze u platnenoj torbici takodje vam je potreban komad platna na kojem cete bacati tune(tradicionalno se koristi platno bele boje)

 

 

U starim vremenima je postojao obicaj da se prizove jedan od bogova-zasitinik runa,Odin ili Freya pre pocetka obreda Posotje nekoliko razlicitih nacina bacanja runa.Mogu se poloziti licem okrenute prema povrsini na kojoj bacamo rune tada ih lagano zarotirati u mseru kazaljke na satu.Pri tome smo koncentrisani na pitanje koje postavljamo runama.Rune vam nikada niakda nece dati odgovor "da" i"ne" pa zato izbegavajte takva pitanja.Izvlacimo ih jednu po jednu u pozicije kao sto su Keltski,Sigel,Peorth.Osim navedenog nacina izvlacenja mozemo ih izvlaciti i direktno iz vrecice u kojoj ih drzimo.Najpre izvucite onu koja vas privuce.Snaga runa dolazi od vas sto je vaznije od samog rituala.rune nemaju neko specificno znacenje vec ono koje im vi odredite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha , prazna nema nikakve veze sa originalnim sistemom runa, nju je dodao neki lik pre par godina i trebala bi kao da oznachava runu sudbine , tj ako ti se ta padne desi ce ti se neshto fatalno tj bice neshto zeshce smile.gif ali znachenje ove rune je vec pokriveno znachenjem onih originalnih.......inache ovi ortaci sa sajte koji je Vampyr poet preporuchio ( a zovu se Knights of runes :roll: , mein Gott , verovatno slushaju Rhapsody smile.gif ) su totalno bezveze , njihova filozofija sucks.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drazh kod stranih okultista je to shto nisu mentalci, shto ne slushaju rhapsody i shto im magika nije hir.

 

Armanenske rune sranje? Filosofija armanenskih runa sranje? Da li normalan si ti? smile.gif

Koliko znam ovu filosofiju su podrzhavali Germanenorden i Armanenschaft (Svarog ili Arsen bi mogli da me dopune ovde).

Btw, pre nego shto dajesh komentare, probaj pa vidi kako shljakaju. Mnogo su jake, a mogao bi i da se prijatno iznenadish biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa , dobro , svako ima svog favorita a po meni je onaj sitem od 24 rune najzdraviji ....nemam nameru da se bakcem sa Armenijskih 18 jer sam prosto ustanovila da mi ovaj sistem od 24 rune vishe lezi....njihova filozofija mi se chini pronacistichka a to nikako ne mirishem za razliku od vecine vas(mislim one njihove izjave o -chujte- zov -svoje -germanske-krvi kao i poziv za prikljuchivanje njihovom klanu ,koji izgleda kao da reklamiraju novi model ulozaka kupite-Torov-chekic-donosi- srecu)....ne znam koji su likovi A & G , ne znachi mi nishta shto su oni poshtovali taj armanenski sistem (posebno shto vidim da je isti prilichno , kako ti kazesh, new age)a i nemam obichaj da se oslanjam ni na kakve autoritete shto se tiche prouchavanja okultizma......ovo sve ne znachi da ne treba da obidjete preporucheni sajt , jer ima par finih objashnjenja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Elder Futhark je iskljucivo germanski sistem, jer su ga samo Germani koristili (tj. Vikinizi/Nordijci). To sto ga danas svako koristi ne cini ga manje germanskim u originalu.

Armanejske rune nisu new age, njih je osmislio (doradio) Guido von List, jedan od najvecih austrijskih okultista, a neki kazu i da su Armanejske rune starije od EF, za sta do sada nisam nasao dokaze, ali neki drugi su mi rekli da oni jesu.

Armanenschaft je udruzenje koje je radilo za vreme Treceg Rajha, i bavilo se pored ocuvanja germanske tradicije i upravo ovim runama.

 

Meni se jako dopada EF, ali ZNAM da su Armanjeske rune daleko mocnije.

 

P.S. Blanko runa je najveca glupost ikad vidjena. Ne mogu postojati nepostojeci simboli...

P.P.S. Nije svako ko zeli ocuvanje germanske tradicije automatski nacista, kao sto i nije svako ko ima srpsku zastavu kod kuce automatski koljac iz Srebrenice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta cu kad sam ogranichenih shvatanja...... (a nisam bila ironichna u ovoj rechenici).No dobro , ja sam rekla svoje subjektivno mishljenje a uvek sam otvorena za mishljenja drugih ako ti drugi ne pokushavaju da agresivno dokazuju svoje teorije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shta cu kad sam ogranichenih shvatanja...... (a nisam bila ironichna u ovoj rechenici).No dobro , ja sam rekla svoje subjektivno mishljenje a uvek sam otvorena za mishljenja drugih ako ti drugi ne pokushavaju da agresivno dokazuju svoje teorije ....

Nisi ti ogranicenih shvatanja wink.gif

A u pravu si za agresivno nametanje teorija. To je ono sto i mene jako nervira. Probaj raditi sa Armanejskim, mozda ti se i svide. Na kraju krajeva, bitnije je da li je nesto korisno, nego da li je godinu ili sto godina starije od necega wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
I Elder Futhark je iskljucivo germanski sistem, jer su ga samo Germani koristili (tj. Vikinizi/Nordijci). To sto ga danas svako koristi ne cini ga manje germanskim u originalu.

Armanejske rune nisu new age, njih je osmislio (doradio) Guido von List, jedan od najvecih austrijskih okultista, a neki kazu i da su Armanejske rune starije od EF, za sta do sada nisam nasao dokaze, ali neki drugi su mi rekli da oni jesu.

Armanenschaft je udruzenje koje je radilo za vreme Treceg Rajha, i bavilo se pored ocuvanja germanske tradicije i upravo ovim runama.

 

Meni se jako dopada EF, ali ZNAM da su Armanjeske rune daleko mocnije.

 

P.S. Blanko runa je najveca glupost ikad vidjena. Ne mogu postojati nepostojeci simboli...

P.P.S. Nije svako ko zeli ocuvanje germanske tradicije automatski nacista, kao sto i nije svako ko ima srpsku zastavu kod kuce automatski koljac iz Srebrenice...

Nisu new age ali su preteca njega sev sa svojim korespondencijama astralnih boja i slicnoga. Cak su davali i neke sufi korespondencije u to vreme uz njih. Produkt su Ariosophy-je, sto je trebao da bude nemacki odgovor na Teozofiju. autenticni nordijski pagani smatraju ih za new age. Armanen-Orden postoji i danas samo se ne reklamiraju dakako na netu. Sta vise ja sam u moje vreme clanstva i angazmana u Svetskom kongresu kada su oni bezuspesno trazili afilijaciju sa nama imao priliku da upoznam neke od njih. Guido je bio luzer, bas kao sto su i oni luzeri. Te Rune su moderna tvorevina i vise su namenjene jednoj vrsti "runske gimnastike" slicne Tai Chi Chuanu (ukljucujuci i neke stvari slicne mudrama) nego pristupu koji danas ljudi imaju sa onim klasicnim runama. Naravno sa Seidhr nemaju nikakve veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...