Jump to content

Rune


Thule

Recommended Posts

Morgane, meni Othala, znaci otprilike, da svoje porijeklo nosim sa sobom, i da ga pokusavam ugraditi u svoju sobu/kucu (znam da zvuci malo cudno, ali tacno znam sta mislim time smile.gif)...

Njom pokusavam sacuvati ovo sto mi je ostalo od porodice i da pokusamo da napredujemo bez daljnjih nesreca... Mozda ovo "malo" odskace od izvornog znacenja ove Rune, ali ja sam je tada tako dozivio, i zelio sam da bude u tom znacenju...

 

Cypher, nisam ja bas toliko gadan, cak stavise, bas sam dobricina, evo pitaj Leona wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zvuchi mi cudno, believe me i ja imam neke takve 'tripove' (ne mogu da nadjem bolji izraz tongue.gif ) koje se ne tichu runa konkretno vec nekih meni svetih predmeta ali ne bih bas sad da raspredam o tome....

Cypher, i mene su tome ucile babe smile.gif no, ne plashe me vradzbine tog tipa.... imam recept protiv njih ali je suuuvishe gadan da bih smeo da ga ispricam a da ne pomislite da sam odlepio nacisto smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeb.i ga.

To sam ja naucila u porodici 8O

Mada,licno nikad nisam isprobala,ali ZNAM da deluje...

Na debile,mozda,ali tako je........

Ne bavim se razmisljanjem o tome.

Ja sam se u porodici uchio paganizmom i imao sam (i imam) veliku biblioteku na selu (planiram da odem tamo da zabodem MNOOOOGOOO knjiga)..mislim, mogao sam i da se uchim tom nizhom formom seljachke magije, ali to me nikad nije zanimalo...pretezhno mind magick, hermetizam, crna magija, OBE, energetski vampirizam i sl. Ali dobro..

 

Cypher, nisam ja bas toliko gadan, cak stavise, bas sam dobricina, evo pitaj Leona

Ma, Arsen je lik i dobrica...posebno kada donese Irish Cream biggrin.gifbiggrin.gif

Sad generalno shto se tiche runa...u principu, uvek su me interesovale, chak sam i dve napravio sa mojom sopstvenom krvlju (Hagalaz i Algiz jer su me najvishe privukle). Sada planiram da sa BeLiM-TiGrOm nadjem neke kamenchicje koje cjemo obojiti i koristiti... biggrin.gifa: Velesovica je zanimljiva..mozhete je nacji u "Velesovoj Knjizi".

Vidim i da je Arsen pisao o prizivanjem Bogova ili chuvara...Ja lichno preferiram Horusovu decu: Qebhsennuf, Hapi, Imsety i Duamutef (nadam se da nisam napravio neke gramatichke greshke, poshto sam vadio iz glave)..ma, mozhete i isusa da prizovete biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EEEE mene interesuju RUNE a;i je problem sto nista ne znam o njima!

Gde bi mogao da saznam nesto vise o njima!!!Da li postoji neka knjiga ili nemam pojma!!!!!

Hvala Vam unapred!!!!!!!

 

eee, brate, na istom smo.. sad.gifsad.gif:evil:

 

Jebiga , ali je izgleda najludja fora sto mene i tebe izgleda niko ne jebe ni 2%, mislim na to da niko nece da nam pomogne!!!

DAJ LJUDI RECITE NAM!!!!!!!!!!!!!!!

I VI STE TO NEGDE NAUCILI NIJE VAM SE SIGURNO SAMO KAZ'LO!!!!!!!

hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

EEEE mene interesuju RUNE a;i je problem sto nista ne znam o njima!

Gde bi mogao da saznam nesto vise o njima!!!Da li postoji neka knjiga ili nemam pojma!!!!!

Hvala Vam unapred!!!!!!!

 

eee, brate, na istom smo.. sad.gifsad.gif:evil:

 

Jebiga , ali je izgleda najludja fora sto mene i tebe izgleda niko ne jebe ni 2%, mislim na to da niko nece da nam pomogne!!!

DAJ LJUDI RECITE NAM!!!!!!!!!!!!!!!

I VI STE TO NEGDE NAUCILI NIJE VAM SE SIGURNO SAMO KAZ'LO!!!!!!!

hehe

 

e, ma slushaj, ovako cemo:ovog raspusta, blejimo zajedno u biblioteci i trazhimo neshto! biggrin.gifa: :mrgreen:

to sam htela i za letnji raspust, ali jebi ga, ispade bezveze... sad.gif

uchlanila sam se u shkolsku biblioteku, ali mozhesh misliti shta sam sve tamo nashla... :roll: :|

 

 

gwydione, kiflo, pitajte milosha!!! smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam videla neku knjigu na nasem, ne secam se kako se zove, valjda "RUNE" smile.gifsmile.gif. Neka tanka knjizica, sa runama izradjenima na kartoncicima (dolazi kao dodatak uz knjigu). Ne secam se gde sam to videla, znam samo da je bila u odeljku zajedno sa Knjigom mrtvih, egipatskim mitovima, Tajnama piramida, Nostradamusovim prorocanstvima i sl.

 

Nego imam i ja jedno pitanje: kako otvarate rune? Je l' postoje samo ona 4 otvaranja (Odinovo, Tri zivota, Runski krst, Tri rune)??

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ta knjiga je sranje ,imas samo jedno otvaranje koliko se ja secam , jeste da dobijes rune ali one su od papira i mogu samo jednom zdravo da se upotrebe .(a to je da se spale pri bacanju cini ili slicno,(mislim da rune treba sam napraviti , jedino ces se tako stvarno povezati sa njima,ne morate ne da ih ispunjavate svojom krvlju ili slicnim ionako cete se poseci dok ih pravite laugh.gif )).U svakom slucaju u toj knizi nema puno opisivanja runa , o svakoj po jedna stranica , bolje pogledaj na netu ,ima par cool sajtova ,kurseva i foruma .Nasla sam u nekom katalogu Ezoterije reklamu za neku knjigu o runama,tako da se verovatno moze naci nesto o runama u nasem lepom gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta knjiga je sranje ,imas samo jedno otvaranje koliko se ja secam , jeste da dobijes rune ali one su od papira i mogu samo jednom zdravo da se upotrebe .(a to je da se spale pri bacanju cini ili slicno,

 

Pa dodjavola, te papirne rune su ti za divinaciju, a sa spellove ih crtas sama. smile.gif A knjiga jeste shit, pocev od opisa Runa (lose) do saveta za divinaciju (katastrofalno) smile.gif

 

U svakom slucaju u toj knizi nema puno opisivanja runa , o svakoj po jedna stranica , bolje pogledaj na netu ,ima par cool sajtova ,kurseva i foruma .Nasla sam u nekom katalogu Ezoterije reklamu za neku knjigu o runama,tako da se verovatno moze naci nesto o runama u nasem lepom gradu.

 

Ili se naruciti preko IPS-a, ako se dobro secam. Jan Fries i Edred Thorsson su kewl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dodjavola, te papirne rune su ti za divinaciju, a sa spellove ih crtas sama. smile.gif A knjiga jeste shit, pocev od opisa Runa (lose) do saveta za divinaciju (katastrofalno) smile.gif

 

 

Znam dodjavola da su za divinaciju ali svakako je glupo trositi svoju energiju i ostalo na te papirne rune koje je neko drugi napravio kad ce vise funkcionisati ako ih sam napravis i da te papirne mozes samo jednom da upotrebis (a da to funkcionise) a to je da ih spalis dak bacas cini .Ono sto sam htela da kazem je da ne treba koristiti papirne ako se misli ozbiljno baviti runama. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

vrlo interesantna temica, evo par stvari koje sam ja pronashla za one koje interesuje smile.gif

Rune je naziv za staro germansko kultno pismo koje je bilo u upotrebi od I-X veka. Zna se za postojanje vishe vrsta runa:germanskih,anglosaksonskih, nordijskih i dr. Natpisi ispisani runskim pismom nadjeni su na mnogim kamenim spomenicima i amajlijama shirom zapadne evrope,a najvishe u engleskoj i skandinaviji.Runsko pismo je u originalnoj verziji imalo 24 slova ali su neke kasnije verzije dostigle chak i 33 slova, ili su smanjene na svega 16 slova.Smatra se da su rune izvedene iz etrurskog pisma koje je bilo u upotrebi u italskim plemenima u istochnim alpima,a da su ih germanski narodi usavrshili u preiodu II i III veka, ziveci na podruchju danashnje ceshke.Najstariji pronadjeni natpisi su iz sredine III veka, a zna se da je pismo bilo u upotrebi sve do XII veka, mada se u Shvedskoj pismo koristilo tokom chitavog srednjeg veka,a u sporadichnoj upotrebi je sve do XVII veka kao latinica za izvesne glasove.Slova runskog pisma bila su uglasta; u pochetku su se pisala sa desne ka levoj strani.Ovo zanimljivo pismo neki nashi preci koristili su da bi njime ispisivali imena, da bi prochitali buducnost, ali i kao pokushaj da u svojim rukama drze kontrolu nad stvarima.Mnogi od nas danas koriste rune ne znajuci za to,jer se neka runska slova mogu naci u danasnjem latinicnom pismu.Ono shto je karakteristichno za rune jeste da za svaki glas postoji odredjeni znak, kao i to da svaka runa ima svoj naziv, koji simbolizuje moc.

Rune takodje imaju i svoju “magijsku” moc.Dovoljno je da postavite pitanje, promeshate plochice na kojima su ispisane rune i izvuchete nekoliko iz gomile.

Odgovor, odnosno obajshnjenje naci cete na runama koje ste odabrali.Da biste u potpunosti osetili charoliju koju su morali osecati nashi preci kada bi se s vecheri okupili oko vatre,pitajuci se kojim bi putem trebalo da krenu sa izlaskom sunca, dovoljne su vam, i potrebne, rune.Postoji neshto misteriozno u nachinu na koji ce se bash odredjena runa naci u vashoj ruci...Postoji i neshto chudesno u samom trenutku kada ugledate runu koju ste izabrali i koja neshto govori.

Rune daju najadekvanije odgovore na pitanja koja pochinju sa “kako”, “shta” i “zashto”.Rune ce vam isto tako pomoci da nadjete odgovore i na druga pitanja i probleme koji vas muche, a koje sadrze zamenice “ko”, “kada” i “gde”. Za rune ne postoje ogranichenja, narochito ako su pitanja lichna i poverljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja stvarno neznam mnogo o runama,ali znam ko zna!Cula sam da se prave od posebnog metala i da imaju vise znacenja.Moj decko ima neku za zastitu od zla i negativne energije.O tome ce vam najbolje ispricati Kox,ako uopste ima sate na netu :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...