Jump to content

Draconic | Stellar Seer


Draconic

Recommended Posts

Promo diskovi su poslati. Ako vam ne stignu do pocetka sledece nedelje, javite se, pa da vidimo sta se desava i da vam posaljemo ponovo nove....

 

Frubi, nije problem da ti posaljem jos 10 komada ako zelis, ali ne zaboravi da vi placate postarinu i da ce te to puno kostati onda. Ako zelis mozes sam da ga umnozis (ako imas rezac), a mi cemo ti poslati odavde omote i info. Javi se pa da se dogovorimo....

Cekam promo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i tekstovi pesama koji se nalaze na promo disku. Malo su nesredjeno iskucani, ali mislim da cete se snaci. Inace pesme su sve medjusobno povezane, tako da ce vam ova dva teksta mozda zvucati malo konfuzno...

 

 

Stormillenium

 

Troughout bodily turmoil, polar years

Made young by the hearts of dragons

At the edge of the lucid moment arrives

On a throne of chaotic eclipses

 

“I am sheltered by the storms culminating

Within the system of Dominion”

 

Embraced by storms – the vortex of storms

Gifted by storms – the essence of storms

 

Founded and endowed by the storms

Within a vlucano’s grotesque kiss

Stands on dress of a conquered empire

Covered with leather queen of theirs

 

Millenium guiding the storm

Reveals itself carrying a Titan fire

A century with brothers of omens

Opens a path to a torrid breath of shining

 

A word stuck in a stone of ages

A gift of energy and abyss

A fight with magick of planetary polarities

With awesome strength spilled from lions lips

 

A power spilled trough the canyons

Followed by the hymns of thunders

Shall force its way from the palms of God

(Gifted by the essence of storms)

 

“I am sheltered by the storms culminating

Within the system of Dominion”

 

Embraced by storms – the vortex of storms

Gifted by storms – the essence of storms

 

 

Exordium

 

“You, who is here and still isn’t

You, who walks witouth steps,

You who talks without saying,

In your veins dwells the storm

In your womb

Sons of seven worlds

In your chest song written in blood

Words that have destroyed mountains

Words by wich are created

New galaxies”

 

By his touch he creates

Eternity dedicated to stars

Spread his wings

Colored in gold

 

Destined queen fiery Tiamat

Bring freedom into every

Temple

Of forgotten codes

 

Deciphering words of life…

 

Deciphering messages of life

Within the prints of a planet

Near Deaco

Saved by the words of Gods

 

 

Sve najbolje!

 

DRACONIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan mi je stigao promo CD i evo izlozicu svoje misljenje o "Stormillemium" i "Exordium".Moram priznati da ne slusam bas cesto extremnije metal pravce i da u mojoj kolekciji CDova preovladjuju Progressive i Power bendovi,ali cini mi se da cu poceti malo vise paznje da posvecujem ovoj mracnijoj strani metala.Moracu malo vise da zacrnim kolekciju ako budem naleteo na jos neke bendove poput Draconica ili Covenanta.Mnogo mi se svidja atmosfera koju stvaraju takvi bendovi.

Necu vise da duzim i preci cu na stvar.Kada sam dobio CD nisam mogao da izdrzim,pa sam ga preslusao onako u pidzami u hladnoj sobi.Kada sam cuo "Stormillenium",zaledio sam se,a kada sam cuo vokal sprzilo me je neko uzbudjenje i ukapirao sam da ce biti gusto.Onda sam se opet zaledio kada sam cuo zenski vokal.Ova cura ume da peva,pomislio sam.Ritam je udarao iz sve snage,ali sa veoma interesantnim promenama.Moram priznati da sam ocekivao ono Emperor zakucavanje u nekoj od ove dve pesme,ali nisam docekao,ne znam kako je Damir odoleo.Sledi gitarski solo vesto i precizno odsviran od strane najmetalskije brace na svetu.Odma sam provalio ko je odsvirao koju deonicu,ali moram da priznam da me Ciki sve vise iznenadjuje svojim napretkom.Mikica se naravno i ovog puta potrudio da bude brzi od svog burazera na snimku,ali ne radi se samo o klasicnoj gitarskoj trci(mada ima i toga)vec je u pitanju jako dobar spoj razlicitih gitarskih tehnika pretocenih u muziku.Ciki je i ovog puta pokazao da se sa floydom moze odsvirati lepa,kratka i melodicna frazica,a onda mikica ulece sa svojom slide tapping deonicama(cesto to upraznjava na zivim svirkama)i prelazi na divlju picking improvizaciju od 1000 tonova.Opet ulece Ciki i pokazuje da ni njegov picking nije za bacanje.U pesmi se cesto pojavljuje i hromatska melodija koja me odusevljava.Klavijaturne melodije su odlicne i veoma mi se svidjaju same ideje.Stvarno sam iznenadjen.

Krece "Exordium"sa klavijaturama cija boja me je podsetila na Lazu Ristovskog i neke njegove kompozicije,ali naravno u pitanju je samo boja tona,nista vise.U pozadini se cuje besni vokal,ali uz lagani uvod.Onda pocinje przenje,a zatim veliko odusevljenje.Mislim da bi se neupuceni slusalac zatekao u dilemi da li je to poznata lepojka iz Nightwisha boravila u Smederevu ili se radi o nekoj namestaljci.I sve to uz fenomenalno baratanje ritam gitare i Damirove duple pedale.Fantasticno!

E onda sam se malo razocarao,jer me je ono sto sam cuo u nastavku podsetilo na nesto sto zovu techno,a to najvise mrzim.Dobro sad sam nekako prihvatio i taj deo pesme s obzirom da je izveden uzivo,a i zanimljive su mi one arpegio deonice vesto dinamicki snimljene.

I opet odusevljenje!Odlican lagani outro sa dosta emocija me je bas prijatno iznenadio.Cela pesma je nekako raznolika i sarena,dosta stilova vesto uklopljenih i spakovanih u jednu kompoziciju.

Moja ocena ovih pesama ja najvisa moguca i mislim da je Draconic jos jedan svetski YU Metal bend i da glet moze da prodje u Evropi,ali to ce pokazati vreme.

Eto to je moje misljenje i samo jos zelim da se zahvalim na promo CDu i pozelim Draconicu da postigne ono sto zasluzuje i zauzme odgovarajuce mesto koje je na samom vrhu YU Metala,a kasnije,naravno treba ici i dalje od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da sve je to lepo ali je suvise neprofesionalno uradjeno. Odnosno, nadam se da je ovaj promo samo za Srbiju napravljen...

Sa dve pesme, ni jedan izdavac nece biti zainteresovan (osim mozda MEXa) a materijal izgleda vredan i mislim da bi prosao kod nekih ug. izdavaca. Savetujem da u svet saljete kompletan materijal i da uradite logo jer ovaj sto sada imate ne dolikuje black metal bendu.

Ovakav promo sa tri benda na disku u svetu ne prolazi!

Muzika je, za razliku od ostalog, odlicna.

Ukoliko zelite malo dalje od Srbije, moracete promeniti mnoge stvari jer u svetu underground ne funkcionise tako...

 

Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam dobio primerak CD-a pre nekoliko dana. Ima puno toga da se kaze o samoj muzici Draconic-a ali je to Nesha sve lepo objasnio i ja mu se pridruzujem. Meni se jedino i onaj elektro deo svidja jer nimalo ne steti samoj pesmi a ni muzici. Citao sam po nekim intervjuima da Moloch (ne mogu sada da se setim kako mu je aktuelno ime) izjavljuje da nisu Black Metal bend ali mislim da to nije bas potpuno tacno. Ipak je ovo sto smo dobili Black Metal i to milijardu puta bolji od svega sto sam cuo ovde a naziva se Black Metal-om. Dobro, ovo nije onaj izvorni Black Metal, ovo mu dodje kao neke VRLO modernija varijanta. Mene licno delovi asociraju na Dimmu Borgir i Emperor a neki na The Kovenant (slucaj elektronike)... Mozda je dobos mogao biti malo bolji... Vokali su super a zenski vokal u Exordium veoma podseca na Tarju (ko ne veruje - nek poslusa)... A sto se tice izdavanja, mislim da tu nece biti nekih problema... Logo sam video i iako nije klasican Black Metal logo (a sto bi morao da bude??!!) znao sam kakva ce me svirka cekati... Osetio se uticaj The Kovenant-a... Takodje se zahvaljujem na CD-u i zelim sve najbolje Draconic-u i cekam da cujem ostale pesme a i da vidim website!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, PROMO CD je namenjen samo za lokalne prostore.

Napolje ce se slati kompletan album sa sve booklet-om i informacijama o bendu.

Uloga ovog promo cd-a je samo da informisemo ljude o tome sta sviramo i da se pesme cuju.

 

Hvala svima na lepim zeljama, i nadam se da ce vam se svideti ceo "Conflux".

 

Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, PROMO CD je namenjen samo za lokalne prostore.

Napolje ce se slati kompletan album sa sve booklet-om i informacijama o bendu.

Uloga ovog promo cd-a je samo da informisemo ljude o tome sta sviramo i da se pesme cuju.

Sve najbolje!

 

Upravo tako. Pa nece se napolju slati promosi na srpskom jeziku, ili split promosi. Slace se celi albumi, sa novim omotima.

 

Jos jednom, da i ja kazem sledece - bez obzira sto je Antares clan i naseg benda, pored Draconic-a, ovo sto cu reci nema sa tim NIKAKVE veze - DRACONIC album je fantastican. Definitivno top 5 domaceg metala svih vremena. Takav album do sad nije snimljen ovde, a ni u inostranstvu. Sa tacke sviranja, tekstova, ideja - nema nikakvu manu. Mihaela je savrseno otpevala, nisam verovao da ce tako da zvuci.

Jedino sto sam jos ranije spomenuo, a to je produkcija bubnja, koja je morala biti bolja, jer je ovo takva vrsta metala. Ostalo je SAVRSENO !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.. pa fino, treba samo i cuti ceo Conflux...

Stormillenium je OK, kao i Exordium samo sto ovaj drugi ima jedan deo koji je nekako praznjikav... ide posle onog "techno" dela, i mislim da su tu trebale neke reci da ulete...

Inace, sve nekako podseca vise na Bal Sagoth ( bash zbog klavijatura ), naravno bez onog smaranja sa pricom....

Mihaelin vokal je uleteo savrseno...

 

Pozdrav i Interfectoru, koji su podjednako dobro uradili posao ( sa izuzetkom "S one strane svjetla" koja je malo cudna za moj ukus )...

Mother Serbia rastura! biggrin.gif

 

Sto se tice Amaranth-a... to cu na istoimenoj temi biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naravno, PROMO CD je namenjen samo za lokalne prostore.

Napolje ce se slati kompletan album sa sve booklet-om i informacijama o bendu.

Uloga ovog promo cd-a je samo da informisemo ljude o tome sta sviramo i da se pesme cuju.

Sve najbolje!

 

Upravo tako. Pa nece se napolju slati promosi na srpskom jeziku, ili split promosi. Slace se celi albumi, sa novim omotima.

 

Jos jednom, da i ja kazem sledece - bez obzira sto je Antares clan i naseg benda, pored Draconic-a, ovo sto cu reci nema sa tim NIKAKVE veze - DRACONIC album je fantastican. Definitivno top 5 domaceg metala svih vremena. Takav album do sad nije snimljen ovde, a ni u inostranstvu. Sa tacke sviranja, tekstova, ideja - nema nikakvu manu. Mihaela je savrseno otpevala, nisam verovao da ce tako da zvuci.

Jedino sto sam jos ranije spomenuo, a to je produkcija bubnja, koja je morala biti bolja, jer je ovo takva vrsta metala. Ostalo je SAVRSENO !!!

 

Laki,Moloch mi je rekao da ce od ponedeljka da ponovo salju diskove,ali mi jos nista nije stizalo...Vidi,pitaj ga pa mi reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobio sam disk promo i mnogo je dobar i Interfector i Draconic i Amranth je dobar ali posto je to mnogo blago za moej usi nesto mi se nije mnogo svidelo.

Jedino sto mi se ne svidja to je kada ubace one zenske vokale jer ih ja nesto ne podnosim izuzev Forgotten Silence koji imaju odlicnu ,,pevaljku'' smile.gif.

Poz. i svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam samo ove dve pesme sa promo-a ali mnogo mi se svidaju.. Vokal je odlican..

Exordium mi se nekako vise svidja, ne znam zasto..

Ako je tako, kako kazete da je ceo materijal mnogo bolji, rado cu ga odslusati kada bude izasao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam promo i svidja mi se . Operski vokal je odlican skoro kao Tarja iz Nightwisha. Ma sta pricam glasovi se razlikuju samo za nijansu.

Zanimljivo su upotrebili elktroniku u pesmi prelaz na electro zvuk se i ne primecuje.

 

Samo napred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde se denuo moj post? :? :? :? (Sad buljim u ovaj ekran i preslisavam se kad sam skrenula u toj meri da ne znam gde sam sta pisala... :| ) Elem, rekoh jednom (sigurna sam da je bio ponedeljak) sledece: cula sam Draconic materijal, mnogo je dobar. Ne znam zasto se ljudi bune za one "eksperimente" koji meni i ne lice na eksperimente. Klavijature su perfektno odradjene. A Mihaela odlicno peva. Vidim i tekstovi su dobri. I tako, mogu ja jos... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni kazu da ja pisem nejsane,apstraktne textove...smile.gif))))))

 

 

ne ,sad ozbiljno,drugi mi se vise svidja,mnogo....

 

 

NIsam ni ja josh cula promo,iako mi bar 3 osobe obecavaju da ce mi doneti to ne dozivljava svoju realizaciju......

 

Ali-cula sam vas dakle uzivo i u sta god da spadate meni se svidja....zato ocekujem svaki vash nastup pa cya

 

 

Samo nastavite.........

 

poz

 

 

MaYa biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draconic je po meni nas najbolji bend.Moloch je najjaci lik domaceg metala.I ima najbolji corpse-paint.Stvarno je sexy.

Mihaela je najbolji zenski vokal iako se puno ne eksponira.

Ne svidja mi se bas puno sto ubacuje techno ali to mu daje

originalnost.Ne znam kad ce vise da izadje jebeni Conflux jer kad izadje

trcim u Felix.

Ipak je Stormillenium najbolja pesma na albumu.

Antares je bog(mozda) ohmy.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.K. narode, evo nekih novih informacija o bendu iz prve ruke..

 

Draconic je prekinuo saradnjnu sa svojom pevacom Taniom i svi joj zelimo puno srece u daljem radu i svom novom bednu kome je odlucila da se posveti. Takodje doslo je do jose jedne promene u postavi- bend je pronasao stalnog basistu. Za sada necemo objavljivati njegovo ime, ali cete uskoro imati prilike da ga vidite na koncertima biggrin.gif . Tako da od sada Draconic funkcionise kao petorka - pored novog basiste tu su jos uvek Rigel na bubnjevima, Alhena i Lesath na gitarama i moja malenkost (Antares) na klavijaturama i vokalima. Uzivo bend ce pomagati dva pomocna clana- Vladimir Djedovic koji ce odmenjivati Antaresa na klavijaturama i gostujuca pevacica iz Moondive-a- Angele koja ce odmeniti Taniu.

 

Dakle, toliko za sada od mene, vidimo se uskoro na koncetima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...