Jump to content

Draconic | Stellar Seer


Draconic

Recommended Posts

Nisam mislio nista loshe jebo orla ovim postom gore.........samo mi onnako ebeno neverovatno all dooro desava se to eto recimo

Hetera je zaebala i vas! xD

 

Mene se Conflux ne svidja ovo novo je do muda! :rockdevil:

 

Koliko god je meni Conflux gotivan, novi materijal je zreliji i bolji, bez namjere da poredim zanrove. Mozda sam subjektivan, ali isto vazi i za Heteru. Mora se pratiti bar neki trend u muzici, tesko je raditi drugacije. Naravno, pri ovome ne mislim da treba kopirati ikoga, vec mislim da treba izraziti svoje stavove, a da se to uklapa u savremene trendove. Naravno, to vazi u slucaju da bend zeli da uradi nesto vise od lokalnih svirki, i izdanja u tirazima do 500 primjeraka.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lelelelele Bobo kolko si me razocarao ovaj post ,slazem se samo u vezi prve recenice lelelele jebo orla ako neko mora da prati trendovee bilo gde ,jebesh ti svoje stavove ako su upravljani prema tome sta se desava danas i to da li ce biti drugaciji ako sutra bude drugacije,znaci bedak jbt,sta ti svirash modeni neki metal u Heteri zbog trendova,danas nije kako jeste Hetera bi i dalje svirala black ili sta ,svidjaju mi se oba benda i Hetera i Draconic danas ,starije radove ne volim ali mislim da je ovo sto si reko kranje glupo! Ako ces da menjas muzika kako trendovi i moda nailazi onda nemoj vise da sviras sa Apocalypse jer taj bend volem bash a njih da promenish zbog toga sho je danas nesto drugo u modi bilo bi glupo mozda zato i ne svirate vise kao pre! :(((((

Nisu Mejdeni pratili trendove kad su izbacivali killers niti Pantera kad je izbacila kaubojse niii Sepultura kad je izbacila Morbid viznsss pa su ipak dostigli nesto vise od albuma od petsto primeraka! Danas postoje bendovi koji ne prate trendove a sviraju svigde i imaju albume po celom svetuu a sviraju recimo jebem li krosover mozda neki eto Municipal waste koji treba jos malko da svira kod nas........

 

 

EDIT:Da ne bidne bas offtopic ,DRAKONIKE DODJI DA SVIRAS NA JUG JEBENI NEKAD IKAD!

 

 

:pivopije:

Edited by PuPaK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lele, kako si ti mene samo pogresno interpretirao :) Izvinjavam se ovima iz Draconica, (znaci Lazi), sto spamujem, ali je poenta mog posta da moderni metal sve vise i vise izbacuje sjajne stvari, sto je u startu izbojkotovano od ekipe, koji su nekad krenuli da slusaju metal, i u toj godini i ostali. Bas zato sto si rekao recenicu: "Nisu Mejdeni pratili trendove kad su izbacivali killers niti Pantera kad je izbacila kaubojse niii Sepultura kad je izbacila Morbid viznsss pa su ipak dostigli nesto vise od albuma od petsto primeraka!", moj stav je tacniji. Ne mozes ti vise u okviru thrash metala, power-a ili blacka da uradis nista epohalno, i u klasicnoj muzici je raspolozenje mijenjano svakih nekoliko godina pojavom nekih novih likova i publike. Kazem ti da nije nista lose svirati ono sto je u trendu na svoj nacin, cak je i pozeljno, ali, ne naravno na silu, vec ako stvarno uzivas u tome, sto mogu da garantujem i za Heteru i Draconic, vidi se iz aviona. Sto se Apocalypse tice, sto smo svirali, to ce i ostati, bez ikakvih drasticnih promjena, samo da stignem vise nesto i da uradim po tom pitanju. Samo kazem kakvo je generalno stanje, i da sa bilo kojom zastarjelom verzijom metala ne moze nista veliko da se uradi u cijelom svijetu. Kad je zadnji put izasao neki novi power ili thrash bend koji je ostvario vrhunski uspjeh kod publike? Thrash osamdeset i neke, a power krajem devedesetih. Kilswitch, Lamb Of God, Soilwork..., siju cak i velikane poput Sodoma, Stratovariusa, Cannibala trenutnim cijenama nastupa. Tako ti to ide, i treba se pomiriti s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes pomalo glupa rasprava ali nema veze. :)

 

sto se mene licno tice, ja sam poznati hejter i skoro nista ne volim novo sto izadje. Soilwork nije po meni dobar album izdao od NBC, Killswitch od AOJB i skoro sve sto cujem novo mi je smor sa par izuzetka, tj bendovi koji me jos nisu izneverili (Gojira, Cynic, Meshuggah, Dillinger, itd).

 

Sto se mene tice, svi uzori za svaki riff, svaki vokal koji napisem stize iz perioda kad sam bio najveci fan metal muzike, a ne sta danas slusam jer kao sto sam rekao, retko kad mi se dopadne nesto novo, i kad mi se dopadne uglavnom ima neku debelu vezu sa oldschoolom, naprimer Mastodon novi, ili Bloodbath, Hail of Bullets, neki izmodernizovani oldschool death metal.

 

Ceo fazon, sto se tice draconica, je da probamo te matore uzore da prikazemo u nekom svetlu modernom, ne da zvuci kao anahronizam neki. Da se nazire taj uzor, ali da ne zvuci identicno, tako nekako. To je valjda poenta cela sto se mene tice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike. To sam i pokusao da kazem. Svaki ton koji sam snimio na Heterinim pjesmama, ima inspiraciju u radovim Kamelota, Nightwish, Rhapsody... iz meni omiljenih perioda njihovog rada. Mislim da se to i cuje. Upravo ta recenica, Soilwork nije dobar album izdao od... je i kljucna. Ja volim kompletnu metal muziku, i svidja mi se sto se trendovi mijenjaju i metal ide dalje. Meni je power priod najdrazi, ali da se nastavilo onoliko degradiranje pravca od strane tadasnjih trendy kopija, smucio bi mi se cijeli zanr. Pojavljuju se novi bendovi, koji se vecinom drze trenutnog zanra, ali sa uticajem ko zna cega, pa nestane novi zanr. To je ono sto maksimalno podrzavam. I da, Killswitch ne volim nikako, Lamb of God takodje, a Soilwork tu i tamo, nesto bas gotivim, a nesto ne... Spomenuo sam ih zbog honorara koje traze. Inace, shvatio sam da se najvise ozarim kad cujem Mtallicu iz Master perioda, ili Maidene iz Powerslave/Somewhere. Matorim pravo...

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...