Jump to content

Draconic | Stellar Seer


Draconic

Recommended Posts

Super je :rockdevil:

Prvo zvuk jebe mamu, stvarno svetski. Energije ima, onaj proggy deo je strava, jedino mi baš i ne leži vokal - radi radnju i čovek otkida ali nije to baš moj stil. No sve u svemu, horns up!

 

Najbolji deo definitivno herojski kraj solaže :rockdevil: I da, niđe Gojire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sabija,jedino su mi previse brutalni dorkinovi vokali,nikad nisam razumeo sta covek peva.

 

Savrseni su vokali, covek drzi ton svetski a i dovoljno su brutalni kad treba, oni perzistentni shriekovi u prvoj strofi su posebno impresivni i krvarenje-u-mozgu-uzrokujuci. Bolji su mi vokali ovde nego i u jednoj drugoj pesmi sa prethodnog buma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk nabudžen po propisu. Na trenutke mi se učini da je mastering dosta glasan, kao da bi mogao da bude malo tiši, zarad dodatne dinamike.

Bubnjanje mi se, iskreno, sviđa više nego Mićino, rekao bih da ima više detalja i zvuči prirodnije. A i sam zvuk instrumenta je namešten kao bombona.

Gitarski ton prava stvar, jebe u rifovima, peva u solažama.

Bas mi se ne čuje previše, jebem li ga. Čujem da je tu, da je tight i da daje lepo low end, ali se ne ističe. Da li je do miksa ili kvaliteta zvuka sa SoundCloud-a, ne znam.

Banetov posao na klavijaturama odrađen dobro, suptilno i lepo uklopljeno, boje su boles'. Taman da začini gde treba i doda dubine ukupnom zvuku.

Što se tiče vokala, moram da se složim sa nekim od komentara. Nije mi problem boja glasa, niti stil, nego što se BAŠ ništa ne razume osim "this is the last time we", ne volim kada se reči ne razaznaju (za ovakav stil, growl je druga stvar) do te mere. Sve se stapa zajedno, što je šteta, jer nema sumnje u to da pevač ima jak i dobar glas.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije bitna enuncijacija, od 6-7 stavki koje cine ekstremno pevanje ta je najmanje vazna, bitno je da su tu snaga, boja, dobar tajming i drzanje tona, raznovrsnost idt, sve bitnije od jasnog izgovaranja, uzmes buklet pa vidis sta peva ionako ne mozes da cujes citav tekst u delovima gde je pevanje brutalno i nije ni predvidjeno da se razume.

 

znam da nema veze sa zivotom, ali ja cujem ovo

"this is the last home we've made for ourselves"

"protecting the (???grindhouse)"

"(???preying) fortress of hospital beds"

"is the (???holding---)"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična pjesma. Baš razvaljuje. Samo ja ne vidjeh nigdje link da se ovo čudo preuzme, samo flashovi da se sluša.

 

Suviše je sveža :) Dobra je stvar. Dosta agresivna i straight in the head. Artwork me oduševio skroz. Sve ste agresivniji, trpate pentagrame u slike (uskoro i naopačke krstove) Pih, satanisti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

last.fmovci, ajde glasajte za novu sliku ako vam nije tesko

 

http://www.last.fm/music/Draconic/+images/67360164

 

Ej, mislim da ovu sliku treba da okačite baš onako da stoji "Added by Draconic" kao kod starih, za ovu stoji da ju je Laza okačio a last uvek drži kao main one slike koje je postavio bend zvanično.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije bitna enuncijacija, od 6-7 stavki koje cine ekstremno pevanje ta je najmanje vazna, bitno je da su tu snaga, boja, dobar tajming i drzanje tona, raznovrsnost idt, sve bitnije od jasnog izgovaranja, uzmes buklet pa vidis sta peva ionako ne mozes da cujes citav tekst u delovima gde je pevanje brutalno i nije ni predvidjeno da se razume.

 

znam da nema veze sa zivotom, ali ja cujem ovo

"this is the last home we've made for ourselves"

"protecting the (???grindhouse)"

"(???preying) fortress of hospital beds"

"is the (???holding---)"

 

 

ne bas :D

 

evo ga tekst

 

Is it the chill under our feet

Or the noose’s touch that leaves us so aghast

As every stare strikes the gut like vigilantes

With swords and torches

 

Sunlight

Drab light

And I feel I’m courting spiders

 

Is this the legend we’ve made for ourselves

Poured death in our grails

Painted portraits of hospital beds instead

Hold that pose

 

Everything, you see, is so all right

Everything is summer

 

 

Ej, mislim da ovu sliku treba da okačite baš onako da stoji "Added by Draconic" kao kod starih, za ovu stoji da ju je Laza okačio a last uvek drži kao main one slike koje je postavio bend zvanično.

 

ima smisla. sad cu da probam.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, bicu dobar... da se ne mucite ;)

 

 

Hospitals

 

Is it the chill under our feet

Or the noose’s touch that leaves us so aghast

As every stare strikes the gut like vigilantes

With swords and torches

 

Sunlight

Drab light

And I feel I’m courting spiders

 

Is this the legend we’ve made for ourselves

Poured death in our grails

Painted portraits of hospital beds instead

Hold that pose

 

Everything, you see, is so all right

Everything is summer

 

 

 

P.S. Bio si blizu za neke stvari :D

 

Jebem te Lazo! Dok sam kopao mail ti postovao :D hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...