Jump to content

Draconic | Stellar Seer


Draconic

Recommended Posts

Ajde i ja da se oglasim i dam neke vesti:)

 

Odustalo se od singla posto smo smatrali da imamo dovoljno pesama spremnih da snimimo ceo album, a snimanje singla bi svakako dodatno usporilo taj proces.

 

Ne brini, vec smo uveliko u pripremi pesama za album -trenutno zavrsavamo demo verzije svih pesama pre snimanja. Hocemo da stvarno sve bude onako kako treba -bez kompromisa! Znamo da to zahteva vise vremena, ali smo sada vec blizu ulaska u studio (bicemo prilicno zaposleni ovog leta:) ). Cak smo i pregovarali za uslove snimanja, tako da je album mnogo blizi nego sto ti mislis:)

 

Meni su nove pesme potpuno bolesne - Dusan je briljirao sa sviranjem, Lazar je totalno lud sa idejama, harmonije za klavijature su pazljivo raspisane, zvukovi provuceni kroz bezbroj efekata radi teksture, semplovi su pazljivo seckani i sklapani itd itd. Jako sam uzbudjen kako ce sve ovo da zvuci kada se propisno snimi i smiksuje. Pregovarao sam i za mastering, tako da smo verovatno nasli pogodnu opciju i za to.

 

Ako sve bude islo po planu, ovaj put cemo se aktivno ukljuciti u mix albuma tako da ce Draconic imati potpuno kreativnu kontrolu sto se toga tice. Cekamo i neke nove sprave koje ce pospesiti zvuk na albumu i znatno olaksati snimanje pesama.

 

Znam da smo najsporiji bend na svetu sto se tice izbacivanja novih stvari, ali mislim da ce se cekanje isplatiti.

 

Majce ce sigurno biti dostupne za koncert, ako ne i ranije. Licno cu se postarati za to :)

 

Ove godine Draconic slavi svoj 10ti rodjendan, valjda i to ima neku simboliku, pa je red i da novi album ugleda svetlost dana negde tokom 2012-e ;)

  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Ok narode,

 

Draconic je prosao selekciju i ucestvujemo u takmicenju za mesto naovogodisnjem Euroblast festivalu u Nemackoj. Trebaju nam vasa podrska i vasi glasovi!

 

Evo copy-paste sa svim detaljima:

 

Big news today! Draconic made it through the pre-selection process and we are now competing for a spot on this year Euroblast festival in Cologne, Germany. This is where you guys come in – WE NEED YOUR VOTES! Go to http://got-djent.com , register an account (if you don’t have one already), and while logged in go to this poll http://got-djent.com/euroblast-poll and vote for Draconic (no. 9 on the poll).

 

The voting starts today and the poll will be open until September 12th.

 

Here is a short rundown of the rules:

 

“Each user is allowed to vote only once. He/she will be able to select a shortlist of up to 5 bands, and order them according to preference. The first band on the shortlist will receive 5 points, the second will receive 4 points, ... and so on. This means that each user can hand out 15 points in total. Once a user has voted, he/she cannot change his/her vote.

Votes of users who attempt to vote multiple times will not be counted. Note that it may be impossible for multiple users to vote from the same computer. This is sometimes unfortunate, but it is necessary to prevent fraud.”

 

We would also like to thank got-djent.com and Euroblast for making this competition possible, and we wish the best of luck to all the bands that are competing!

 

Thanks for your support!

Edited by Branislav Stankovic
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisu glasali svi sa istog IP-a onda bi trebalo da bude uredu:D Stavili su neko pravilo da moze samo jedan glas sa odredjenog IP-a posto su prosle godine ljudi sedeli kuci i ceo dan pravili lazne naloge:)

 

Hvala svima! Nastavite da glasate, ima jos puno do 13-og:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...