Jump to content

Noviteti


Јарослав

Recommended Posts

  • 1 month later...

super je album, nimalo ne lici na prvi ali jos bolje jer mi on bio dosadan. Neki Fifth Angel - Time Will Tell stil svirke, ima nekih US power korena, ali odsvirano tako da bi mogle matore zene koje su se jebale uz Dokken 80ih da uzivaju. Zagaze malo i u europower sa naslovnom, cujem dosta i starog Europe-a u zvuku. Pre svega, super napisane i aranzirane pesme. Onaj pomalo proggy break u prvoj pesmi sto krece oko 2:33 me odmah kupio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Evo opet ovih Nijemaca što furaju early-Priest worship. Kačio sam ih ovde i prije pet godina kad su izdali prvi album.  U odnosu na prvi album, ovaj novi mi malo više leži jer mi se čini da je stil više ujednačen i da je u potpunosti pogođena vintage atmosfera Priesta iz polovine 70-ih na koju očigledno ciljaju. Sa druge strane, očito je da je ovo preslikavanje, da ne kažem imitiranje jednog benda i da nema autorskog pečata, sem pjesama koje su oni napisali, a ne Judas Priest. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pregledajuci ovu temu unazad primetio sam da niko nije pomenuo ovaj album kada je izasao. Mislim da svaki ljubitelj Heavy Metala mora ovo imati u plej listi. Jeste 2015. godina, ali ko nije cuo do sada bice mu novitet. Debi album golobradih klinaca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan od najboljih albuma godine, jeste catchy, ali jedno 50 puta zanimljiviji muzicki od Ghosta usranog. 

Svasta se cuje od klasicnog heavya tipa Angel Witch i neizbeznog Blue Oyster Culta preko psych/prog Voivoda i Rusha. 

Malo je tunjav vokal, ali dobro ide uz muziku. Kompozicije su fenomenalne, svaka pesma u isto vreme zvuci konkretno i kao svastara.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 hours ago, Haos sam ja said:

Kome se sviđao Wytch Hazel a nije gadljiv ni na Ghost nek proba ovo, vrlo catchy sranje

 

Dobar je ovaj Spell album, naišao sam na njega prije nekih mjesec i po. Ovo je četvrti album ovog kanadskog benda (dvojca), mada ne znam kakva su im prethodna izdanja i da li su u ovom stilu. Nije ovo mene asociralo na Ghost, a Wytch Hazel nisam slušao, ali sam ih viđao u preporukama ovde na forumu. Slušajući ovaj Spell album prvo sam pokušao da tražim sličnost sa Idle Hands / Unto Others, zbog hladnog retro štimunga osamdesetih, ali srećom nema baš mnogo sličnosti sa pomenutim i dobro je što je tako. U svakom slučaju, osvjžavajući album za mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Spell novi izvrstan, za svu braću koji se stide da priznaju da vole Ghost ali njega ima ubedljivo najviše u vokalu. Muzika ide na sve strane, Unto Others, Rush, Voivod, Tribulation, svašta ima a spakovano u jedan pitak i lep koktel. Čak se i bojim vrnuti se na starije albume, da li je moguće da ima još ovoliko kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Biću ja Rade Kontraš za ovaj Spell, ne leži mi uopšte. Vokal mi mislim pravi najveću prepreku, slično tunjav pristup kao Sonja. Muzika jeste neki lep intelektualni miks uticaja, ali na kraju dana Ghost mi bar jeste catchy, sviđao mi se ili ne, a ovde posle tri slušanja jedino što mi ostalo u glavi je što usred albuma odjednom odluče da sviraju Mastodon i uvek mi bude blago smešno.

Kroz maglu se sećam i onaj prethodni album da im je hvaljen dosta bio tad, isto me ništa nije radilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...