Jump to content

Noviteti


Јарослав

Recommended Posts

7 hours ago, Angelystor said:

Biću ja Rade Kontraš za ovaj Spell, ne leži mi uopšte. Vokal mi mislim pravi najveću prepreku, slično tunjav pristup kao Sonja. Muzika jeste neki lep intelektualni miks uticaja, ali na kraju dana Ghost mi bar jeste catchy, sviđao mi se ili ne, a ovde posle tri slušanja jedino što mi ostalo u glavi je što usred albuma odjednom odluče da sviraju Mastodon i uvek mi bude blago smešno.

Kroz maglu se sećam i onaj prethodni album da im je hvaljen dosta bio tad, isto me ništa nije radilo.

vokal jeste tunjav i hteo sam da ugasim album posle prve pesme zbog njega, jer je prva bas heavy metal pumpara a vokal je bas sjebao stvar, dan danas mi ta prva pesma bezveze samo zato sto zahteva pravi HM vokal ali ne dobija. Ali lepo se uklopa u celokupnu atmosferu albuma, nekako je kul sto je tunjav, jer onda moze da se utopi u sve stilske promene. a i podseca me na onu ribu iz jefferson airplane malo pa ima i tu neku liniju psihodelije. A meni je bas mega catchy, nije jeftino catchy kao ghost, ali pamtljive pesme jesu skroz meni. 

uzeo sam i prosli album, zanimljiv je, dobrih ideja ima, dobar zvuk, ali dosta lutaju. ovaj je mnogo konkretniji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

New York City's Tanith — Russ Tippins (guitars, vocals), Cindy Maynard (bass, vocals), and Keith Robinson (drums) — have announced their new album Voyage, out April 21, 2023 via Metal Blade. Fan can pre-order the album here.

Ahead of the album's release, Tanith has shared a music video for the song, "Snow Tiger." You can check it out below.

Speaking about the single, the band states: "We are super stoked for everyone to hear this track as it‘s one of our favorites from the album. We really tried to up the ante with this one! As for the video, we wanted to share a glimpse of how we made this record. It really captures the spirit of our entire time in the studio."

Tracklisting:

1. Snow Tiger
2. Falling Wizard
3. Olympus By Dawn
4. Architects of Time
5. Adrasteia
6. Mother Of Exile
7. Seven Moons (Galantia Part 2)
8. Flame
9. Never Look Back

a2619393433_65

 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ovaj album je bas steel pesnica prve klase

epic stil manowara i virgin steelea ali i agresija ranijeg Iced Eartha i jos po nesto. ponekad i vajbuje na melodic black kao dissection. 

svastara od albuma ali skroz kompaktan, i nevidjeno zreo zvuk za debi. 

 

 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno zvuči kao navedeno, samo što imam isti problem kao sa većinom grčkih bendova, više zvuči kao tribute bend nego kao da imaju nešto svoje. Ono, zamišljaš ih kako svaku svirku zatvaraju sa "Hail and Kill" umesto svoje neke pesme. Pevač je dosadan koliko kopira Adamsa. Malo sam nepravedno možda grkometalofob, ali uglavnom me smore Grci brzo, ali pružim ovom par šansi.

A kad smo kod stvari koje su super na papiru, a u praksi ništa spec, novi Gatekeeper izašao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, Angelystor said:

Stvarno zvuči kao navedeno, samo što imam isti problem kao sa većinom grčkih bendova, više zvuči kao tribute bend nego kao da imaju nešto svoje. Ono, zamišljaš ih kako svaku svirku zatvaraju sa "Hail and Kill" umesto svoje neke pesme. Pevač je dosadan koliko kopira Adamsa. Malo sam nepravedno možda grkometalofob, ali uglavnom me smore Grci brzo, ali pružim ovom par šansi.

 

ja imam potpuno suprotan dozivljaj grckih bendova, narocito u ovim trad metal varijantama. oni nekako nemaju taj imposter sindrom koji imaju amerikanci jer je metal uvek bio kul kod njih. retko kad cujes da grcki bend namerno uradi produkciju da zvuci kao da je neki cult underground metal iz 87. imaju taj duh u sebi vec pa im ne treba to, za razliku od americkih bendova koji su culi za manilla road 2014.

bolje da imitira boga poput Adamsa nego da zvuci kao ovaj tunjavi gatekeeper pevac ili ona debela iz smouldera.

meni ovaj album i onaj doomocracy od prosle godine pravi primer zasto volim grcke bendove. nisu foliranti, naslusani su do jaja pa im je mnogo raznovrsnija interpretacija zanra i jako prirodno mogu svasta interesatno da kombinuju u svojoj muzici.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidiš meni bucika iz Smouldera baš odgovara sa vokalnim pristupom, ima svoje limite ali zna da napiše vokalnu melodiju (uživo je doduše na sve strane, ali to je dr priča). Ovaj Trijumfer batko ide na čisto tehničko kurčenje, i previše koristi Adams fore i jednostavno mi dosadno. 

Doomocracy nisam slušao, ali beše oni Arrayan Path Grci? Taj vokal mi bio super npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Par nekih potencijalno zanimljivih heavy noviteta u zadnjih par nedelja.

Od ovoga sam imao očekivanja jer mi je onaj Fear EP bio super, obe pesme bombe. A ovo svaka pesma dosadnija od druge, potpuno anemično u odnosu na EP. Zadnji nail in the coffin je bio što su me te iste pesme uživo isto potpuno smorile.

 

Apsolutno ništa novo pod suncem ovaj album, ali za prvenac je imho super. Ukusno odrađen retro worship. Gledao ih prošle godine dok su još bili samo demo deca, blago obećavajuće bilo već tad.

I usput, novi Smoulder me ne radi ič. Još je i proggier nego prvi, ali su samo dodali još ideja i imho samo bućkuriš napravili. A još vidim već krenuli i treći da pišu...

On 4/13/2023 at 11:51 AM, azal said:

dada, oni su isto Grci. Moras odmah da pustis Doomocracy, za tebe dusu dalo, sve najbolje od Solitude Aeturnus, Memory Garden, Memento Mori, itd na jednom mestu. 

Vrteo se Doomocracy u maju sad, prvi album mi je više kao demo, meh, drugi ok, treći album već jako dobar. Valja ceniti ove "bogate" epic doom albume, retko se nalaze.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...