Jump to content

2012.05.27. *Kuglas, Beograd* Beograd Heavy Metal Festival 2012


metallicus

Recommended Posts

Zanimljiv line-up, gledacu da dodjem.

 

btw, zasto se kod nas svaka uboga svirka na kojoj nastupa vise od tri benda naziva festivalom?? Po mom poimanju, festival je nesto sto ima ili sto ce imati tradiciju, kontinuitet, pouzdanu organizaciju itd, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv line-up, gledacu da dodjem.

 

btw, zasto se kod nas svaka uboga svirka na kojoj nastupa vise od tri benda naziva festivalom?? Po mom poimanju, festival je nesto sto ima ili sto ce imati tradiciju, kontinuitet, pouzdanu organizaciju itd, itd.

Drugi festival odrzace se u septembru 2012, kad nastupaju Warhead iz Osijeka , Granulom iz Sofije , Alister iz Jagodine ...Znaci imace tradiciju , a naravno da je festival i to ne samo domaci vec i regionalni , i mnogo vise zasluzuje da se nadje u odeljku koncerti nego recimo kad nam u goste u Srbiju dolaze anonimni black metal izvodjaci iz Ceske ili Poljske koje podrzavaju domace grupe . Sta ti ima da pretpostavljas ,nagadjas i ocenjujes da li je nesto pouzdana organizacija ili ne . Tema se dakle nalazi u odeljku svirke, nista pretenciozno najavljena , sasvim je ok svirka domaci + 2 benda iz bosne ali uvek se nadje neko ko ce da unosi neku negativnu energiju u sve . Nadam se da sam ti pojasnio . Jos da pojasnim da sam insistirao da koncert bude u klubu Kuglas zbog izvanrednih uslova koje ovaj klub pruza . To najavljujem unapred za nekog sledeceg lika , koji ce da se javi i kaze kako mu prostor ne odgovara .

 

Istina.

Ako neko od moderatora sa foruma bude zeleo da prisustvuje na ovom dogadjaju neka mi se javi u inbox , dvojicu cu staviti na spisak . Greskom je Yu metal izostavljen sa spiska medijskih sponzora .

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno drugar, uopste nemam namjeru da unosim negativnu energiju na ovu temu, a kao sto vidis prvo sto sam napisao je to da cu gledati da dodjem na ovu svirku, tako da malo spusti loptu.

Moja konstatacija o "festivalima" se odnosila uopste na sve grupne svirke kod nas koje se redom etiketiraju kao festivali, a medju njima su upravo i takve svirke koje si pomenuo, znaci anonimni black / death bendovi iz Poljske i Ceske. Ako bi pobrojali sve te "festivale" unazad godinu dana, onda bi Beograd bio grad u kome ih je odrzano bar desetak. :)

 

Sto se tice toga gdje je ova tema smjestena na forumu, to me ne zanima, niti sam to uopste pominjao. Evo dok ovo kucam, ne znam cak ni da li je na podforumu svirke ili ne, a to nije ni tako bitno.

 

Imam pravo da se slobodno i bez vrijedjanja izrazavam na ovom forumu, pa tako imam i pravo da komentarisem i nagadjam o organizaciji tog dogadjaja. Kad sam spomenuo "pouzdanu organizaciju", nisam mislio na organizaciju te konkretne svirke 27. maja, nego uopste na organizaciju koja ce dovesti do toga da neki konkretan dogadjaj preraste u tradiciju i da dobije svoj nastavak u buducnosti. Ako vec planirate da ovo ponovite vec u septembru, onda je to odlicno i samim tim postajete pozitivan izuzetak medju svim tim ostalim "(mini) festivalima" koji se kod nas odrze jednom i nikad vise.

 

Sve u svemu, razjasnio sam sta sam htio reci, samo gurajte naprijed i vidimo se 27. maja.

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , razumeo sam , nema problema .Hvala onda na podrsci i vidimo se 27 maja - u nedelju. Koncert ce iako je u Kuglasu biti ozvucen , imamo coveka koji ce raditi ton , tako da nece biti klasicna svirka koja se praktikuje inace u Kuglasu , vec ozbiljnija i bolja . Bendovi ce nastupati po 30 min efektivno + tih 15-ak min koji su potrebni da se bend namesti i sidje sa bine . Satnica je na plakatu , a ja se iskreno nadam da nece biti nikakvih promena sto se tice samih izvodjaca i planirane satnice . Planiran je i drugi festival sa istim nazivom u septembru . Sam si pomenuo kako je teska situacija kod nas , a ja cu se potruditi da se ovo obecanje odrzi i da preraste u tradiciju , bice tesko ali...Nemam nista protiv manje poznatih grupa iz Ceske ,Poljske , samo zelim da ovaj dogadja protekne dobro i da svi budu zadovoljni .

http://www.youtube.com/watch?v=sPXayKSYtgE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SUlQcq_4a7M

Edited by Spaskerock
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko od moderatora sa foruma bude zeleo da prisustvuje na ovom dogadjaju neka mi se javi u inbox , dvojicu cu staviti na spisak . Greskom je Yu metal izostavljen sa spiska medijskih sponzora .

Stavi mene i Jareta koji je već izrazio želju da dođe, Talvi nije u Beogradu. :mhihi:

 

Šalu na stranu, moraš da shvatiš da je situacija očajna, pa su ljudi opravdano skeptični. Vidiš i sam da nije bilo loše namere. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da ce biti dobar koncert , svi bendovi su dobri - razliciti sto je najvaznije . Meni se desavalo par puta na domacim svirkama u slucaju kad se izgubim na trenutak da dok ne vidim ko svira nisam 100% siguran da li jos svira bend koji je svirao ili je poceo naredni bend . Ovde toga nece biti . Situacija nije sjajna , ali za ovu svirku i izvodjace i na ovu cenu karte ocekujem dobru posetu .Svi bendovi su dobro poznati i provereni , rade vec godinama ,neki deceniju i vise. Spektakl za one koji prate domaci i regionalni metal a pritom nisu ograniceni i vole da cuju sve od pravog heavy do death metal zvuka .

http://www.youtube.com/watch?v=kxa9SkDjnzU http://www.youtube.com/watch?v=B1CLNj4kisk

 

Srecan rodjendan unapred , nadam se da ces se super provesti na koncertu !

Edited by Spaskerock
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej ,nadam se da se radujete ovom dogadjaju , jos samo nedelju dana do spektakla . Takodje na festivalu bi trebalo da se pojave i specijalni gosti - dva momka jedan je bubnjar a drugi je pevac nosio je brkove ranije . Necu nista da otkrivam ,dodjite da vidite o kome se sve radi . Uzivajte i prenosim vam veliki pozdrav u ime agencije Metal Sistem .

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravio sam plakat jer sam napravio gresku vezanu medijske sponzore , Yu metal ima dve karte za ovaj spektakl , kao i Radio 202 cij sam gost u cetvrtak od 23 h , pa ko zeli moze da poslusa najavu .

Edited by Spaskerock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd Heavy Metal Festival je uspeo odlicna atmosfera ,bendovi , za svakoga po nesto , 120 prodatih karata , 50 ljudi na spisku sto drugara sto sto ljudi iz medija...i dvadesetak muzicara - 190 ljudi ukupno na jednom mestu u nedelju. Hvala svima koji su dosli i onima koji nisi dosli . Ove bendove vise nikada necete videti na jednom mestu ali bice prilike za popravni Beograd Heavy Metal Festival 2 .... i najatraktivnije i najbolje metal bendove iz Bugarske , Kolumbije , Hrvatske i naravno Srbije ...ulaz 300 din . Vidimo se i u septembru mozda i u nekom vecem prostoru !

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...