Jump to content

Istorija domaće metal scene


Veles

Recommended Posts

Kakva istorija?!? Otkud istorija yu metal scene?!? Danas svi mogu da snime i izdaju album! Danas svako moze da napise istoriju. Zasto pisati istoriju metala? Kakava paradigma treba da povezuje "bendove". To su glupa naklapanja! Postoji istorija Rock scene, ali metal... Metal nikada nece moci da se nosi sa jednim Bachom, Vivaldijem ili bilo koiim drugim autorom, zato sto je to muzika, a muzika je umetnost sa najmanjim "trenjem" pri percepciji. Nemojte mi reci da ce moja baba reci: "Jao, sine, sto se meni svidja Cradle of Filth!". Metal kao pravac je veoma redudantan, a to znaci da nije umetnost. Ima dobrih domacih bendova (1 ili 2) \, a ostalo je samo gomila bespomocnih ljudi za koje nikad niko nece cuti! Da li treba pisati istoriju profesiona;nog bavljenja metalom, ili pak pisati istoriju dilentatizma. Metal je ispricana prica, rock je jos ziv i odgovara duhu vremena!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je ono kao 'znas sta je uradio ovaj,a jel' se secas kada je ovaj te i te godine uradio to i to...' Dokle?!?!?!?!?!

Ko pamti sva ta sranja?

'ajde neka neko zatvori ovu temu,nervira me...

Edited by R i d d l e R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebala vas istorija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Razmislja li iko o buducnosti??

Ne mogu da verujem da ovde svi zive u proslosti i nikoga nije briga da brine sta ce biti sutra...

O boljem sutra nemoj mnogo da razmisljas jer nisi naucio ni proslost zato prst na celo pa icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva istorija?!? Otkud istorija yu metal scene?!? Danas svi mogu da snime i izdaju album! Danas svako moze da napise istoriju. Zasto pisati istoriju metala? Kakava paradigma treba da povezuje "bendove". To su glupa naklapanja! Postoji istorija Rock scene, ali metal... Metal nikada nece moci da se nosi sa jednim Bachom, Vivaldijem ili bilo koiim drugim autorom, zato sto je to muzika, a muzika je umetnost sa najmanjim "trenjem" pri percepciji. Nemojte mi reci da ce moja baba reci: "Jao, sine, sto se meni svidja Cradle of Filth!". Metal kao pravac je veoma redudantan, a to znaci da nije umetnost. Ima dobrih domacih bendova (1 ili 2) \, a ostalo je samo gomila bespomocnih ljudi za koje nikad niko nece cuti! Da li treba pisati istoriju profesiona;nog bavljenja metalom, ili pak pisati istoriju dilentatizma. Metal je ispricana prica, rock je jos ziv i odgovara duhu vremena!

E vidis postoji mnogo vise od 2 benda koji ce se pamtiti za par godina i vise... Ako je za tee metal ispricana prica onda ti nisi svestan sta je danas metal! Svako ko ima malo veze shvata da se metal razvija iz dana u dan i da je sve vise dobrih bendova koji spajanjem razlicitih stilova daju novu sirinu metalu kao muzici

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis postoji mnogo vise od 2 benda koji ce se pamtiti za par godina i vise... Ako je za tee metal ispricana prica onda ti nisi svestan sta je danas metal! Svako ko ima malo veze shvata da se metal razvija iz dana u dan i da je sve vise dobrih bendova koji spajanjem razlicitih stilova daju novu sirinu metalu kao muzici

Jeste to sto ti kazes, ali onda to nije metal u onom smislu kakav je dobio na ovom forumu! Jeste, razvija se, i to je jedini nacin da prezivi, sto je i logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Ma Vatreni Poljubac je pre njih imao heavy pesme. I Zvezda potkrovlja i suterena od Čorbe je heavy.

Ма 'Амстердам' Слађане Милошевић је већи метал од тога, прави рани NWOBHM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste na Mortuary i Dead Jocker...

 

Ali SVAKA CAST brate, narocito terba spomenuti Kragujevacki Dead Joker, bez obzira sto Mortuary ima vise izdanja (sa svim postovanjem prema MORTUARY) ali brate DEAD JOKER, ufff...ja i dalje mislim da je to najbolji Brutal Death Metal bend koji je Srbija ikada imala...i uzasno mi je zao sto nije nikad nista vece bilo od njih...

 

To je sto se tice Death Metala u Srbiji, a za ostalo ne zelim da pricam jer niti sam pratio Metal od rodjenja (ili kao fetus), a niti slusam nesto drugo priblizno koliko D.M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ОД свих метал бендова и албум, први је био "Паклени трио"... Први прави метал албум, 1981. година, ћао-здраво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne znam šta znači "URGH".

beogradski grind-core band s pocetka 90-ih... par demo snimaka, ponovno (vrlo interesantno) rearanziranih, snimljenih i izdatih pod nazivom 9194 za neku od tadasnjih izdavackih kuca... izdali su jos Unplugged (tad su krenuli da pucaju) i definitivna eksplozija sranja se desila kada su snimili pesmu sa Sabanom Bajramovicem za koju su i spot snimili...

cudi me da ih ovde niko ne pominje... uros iz akroholije je svirao sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ОД свих метал бендова и албум, први је био "Паклени трио"... Први прави метал албум, 1981. година, ћао-здраво.

Pa to,Gordi i jesu bili prvi pravi metal bend na nashim prostorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Искрено, Помаранча ми је увек више била хард рок, док је "Паклени трио" прави NWOBHM албум без грешке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...