Jump to content

Istorija domaće metal scene


Veles

Recommended Posts

Ja sam ih vid'o jedan jedini put live i oni se bas primili. Hebase mu dadaiju...No, to je bilo pre Isusa. Gledao sam i Pop Makinu/Rok Makinu, ma to su posalice. Oni Slovenci su uvek bili zajebani igraci. E, da Time je bio dobar bend. A i Korni Grupa. Ali oni prog albumi, znaci neparni. Parni su, kazu, za kintu.

 

Over and out.

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Koliko ja znam(a nisam bio ni rodjen u to vreme),prvi metal bandovi u Srbiji su bili Gordi,Pergament,Bloodbath,Annathema,Dead Jocker,Heller,Bombarder,Svarog,Introitus..

 

Kada vec pominjete danasnje afirmisane banove nastajale pocetkom ili sredinom devedesetih treba pomenuti i band Vermis...Zatim Achroholia,vidim da je niko ne pomenu a kult band..Urgh nije klasican grind core treba pomenuti i bandove Grimorium Verum,Leponnex itd..itd..

 

Zanimljiva tema,trebali bi da je aktiviramo,jako me zanima ovo pitanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Горди су итекако заслужни за овдашњу метал сцену, баш као и Бомбардер. Уз њих још Хелер, Монолит, Мегера, Пергамент, Анатема... Ако се теби не свиђају ти бендови, то је у реду, али су они ипак зачетници СФРЈ метал сцене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško nama kakvi su nam bendovi najznačajniji za lokalnu metal istoriju. Gordi i Bombarder...

 

Tako je kako je, svi nasi bendovi tog kalibra i iz tog vremena se ne smiju zaobici kada se gleda na stvari iz istorijskog ugla. Druga je stvar sto je vecina nasih bendova iz tog vremena bila (ispod)prosjecnog kvaliteta i sto su se na nasoj muzickoj sceni (mislim sada na rock/punk/metal) tih godina stvari pojavljivale sa primjetnim zakasnjenjem u odnosu na desavanja u svijetu.

 

Hajlajt nase scene ,barem meni , je bio oko 2005-e ,Alogia rokala ,Kraljeski Apartman....

Kad je u pitanju tzv. revival nase scene (ili cega vec) od kraja 90ih pa na ovamo, slozio bih se da je taj neki period bio vrhunac, mozda ne bas 2005. nego koja godina ranije, ali u svakom slucaju prva polovina prosle decenije. Nekako je meni tada sve djelovalo mnogo iskrenije i sa mnogo vise elana nego danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...