Jump to content

Viper Rules


moon_child

Recommended Posts

Theater of Fate je maestralno delo, ne znam kako nije dosao do vece popularnosti. Ta dva albuma su sa Matosom, postoje jos dva sa drugim pevacem. Naravno Angra je savrsenstvo, ali Viper je bio veliko iskustvo za Matosa, koje je izmedju ova dva albuma pohadjao teoriju muzike, na nekoj muzickoj akademiji. Cry from the Edge je moja omiljena pesma, mada mi se puno svidjaju uvod i Matosova varijacija na Mesecevu Sonatu.

Kao sto sam jos ranije napomenuo, gde Andre Matos umesa prste, to ne moze lose da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Theater of Fate je maestralno delo, ne znam kako nije dosao do vece popularnosti. Ta dva albuma su sa Matosom, postoje jos dva sa drugim pevacem. Naravno Angra je savrsenstvo, ali Viper je bio veliko iskustvo za Matosa, koje je izmedju ova dva albuma pohadjao teoriju muzike, na nekoj muzickoj akademiji. Cry from the Edge je moja omiljena pesma, mada mi se puno svidjaju uvod i Matosova varijacija na Mesecevu Sonatu.

Kao sto sam jos ranije napomenuo, gde Andre Matos umesa prste, to ne moze lose da ispadne.

 

 

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holy box, koliko sam ja provalio, cine Holy Land, Acoustic... and more i posteri, trzalice and stuff. Acoustic and more ima neke akusticne stvari, neke edite, neke pesme sa Angels Cry ali 94-te. Uglavnom, cini mi se da je oficijalno izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Ta dva albuma su sa Matosom, postoje jos dva sa drugim pevacem.

 

1987 - Soldiers Of Sunrise

1989 - Theatre Of Fate

1992 - Evolution

1993 - Maniacs In Japan smile.gif

1994 - Coma Rage (HC/Metal) - ko je rekao St. Anger smile.gif ???

 

Posle Matosa peva basista Pit Passarell, koji je inace bio i osnivac grupe, glavni autor i sl. (jedina pesma koju je samo Matos potpisao bila je Moonlight)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
Ja bih voleo da ih cujem mhihi.gif

Jebem se u radoznalost icon_smile.gif

 

Evolution je i slushljiv power..i prolazi kao prosechan album..ali majko moja ovaj Coma Rage je Frankenshtajnovo kopile!!! Punk..power...heavy..thrash..a u stvair nishta od toga..jedan od najgorih albuma koji sam chuo..ever!

 

E sad..sa druge strane chuo sam i demo iz 2005e i mogu vam reci da ako ce da izdaju album uskoro..ima nade, i ovaj materijal zvuci sasvim dobro icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Uhh, ovaj novi Viper je (barem meni) jedno od prijatnijih iznenadjenja godine. Volem prva dva albuma, radove iz '90tih ne grlim uopste sa druge strane, a od ovoga i nisam mlogo ni ochekivao as well. Al' ako su hteli da zvuche skoro ka' na "Theatre Of Fate", pa, jebeno su uspeli. To je taj duh i taj songwriting, sas josh poboljshanim zvukom. I naravno nema master Matosa, ali i ovaj lik ima sasvim solidan glas. Malko me podseca chak i na Zaka (CIIC, ex-Savatage) u "Not That Easy" npr., a i inace mi ta pesma kanda Savatadzasta, do jaja je anivej : )

 

Stand-out songs: Come On2x, Not That Easy, Cross The Line, Dreamer, Rising Sun

 

9/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...