Jump to content

Denny

Recommended Posts

^ Kako se uzme, mozes dnevno da se igras sat vremena ili uopste da se ne igras pa za vikend da ne vidis sunca. :P

 

Ja imam oko 3300 Dota 2 partija iza sebe (ne mogu da nadjem record za Dota 1 koji se igrao pre toga) pa smatram da nisam ovisan, ne razumem poentu.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na to vise gledam kao hobi i druzenje (e-gaming generalno) nevezno za doto ali ipak mislim da je "jako bitna uloga u zivotu" definitivno prejaka klasifikacija, barem u mom slucaju. Ovo govorim bez obzira na cinjenicu da sam okruzen computer geekovima svakodnevno i da sam i sam nerd za te stvari.

 

Samo se radi o tome da me je ova igra zadrzala mnogo vise i duze nego nebrojeni naslovi koji su se pojavili u medjuvremenu, bili multiplayer ili ne. Doto generalno moze i jeste predvidjen da se igra iznova i iznova (citaj: godinama :haha:) sto me npr sa COD-om (prvi naslov koji mi pade napamet) ne bi interesovalo ako nemam original pa da pikam nesto pored singleplayera. Okrenucu ga jednom i preci na nesto sledece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bila jako opterećena dok sam pravila pare na igrama, bez 70 sati nedeljno nisam prolazila, preko 20k odigranih dota i oko 7k lola za skoro 3 godine, i sve vreme sam iz sprdnje igrala druge igre

Sa jedne strane ovisnost, sa druge neformalno zaposlenje

Zavisi kako posmatraš čitavu situaciju

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ne baš ovisan, ali da vam Dota igra jako bitnu ulogu u životu, to je sigurno.

Што се мене тиче, игрице генерално немају никакву улогу од велике битности у мом животу. Ту су да ми употпуне слободно време ( по некад и оно које није слободно :haha: ). Ја као особа нисам у стању да играм две игрице у истом периоду. Ако нађем игрицу која ми се игра, само та ми и буде инсталирана у компу и ни једна друга.

Е сад јебига, ја више волим да заседнем кад могу па да одиграм3-4 партије, што и тренутно, преко зимског распуста, радим. Овако кад траје школа, избегавам да укључујем током радних дана ( осим ако баш баш ништа немам да учим ) јер ће ми се после прве одигране партије играти још једна, а то је онда контрапродуктивно.

За мене је битно и добро то што игрице нису једини начин на који проводим слободно време ( кога још увек, хвала Богу, имам на претек , реално гледано ). Пошто имам још неколико ствари којима се бавим и које волим.

Тако да је све то ствар самоконтроле и генералне свесности о употреби ( слободног ) времена. :da:

 

Ja sam bila jako opterećena dok sam pravila pare na igrama, bez 70 sati nedeljno nisam prolazila, preko 20k odigranih dota i oko 7k lola za skoro 3 godine, i sve vreme sam iz sprdnje igrala druge igre

Sa jedne strane ovisnost, sa druge neformalno zaposlenje

Zavisi kako posmatraš čitavu situaciju

На који начин си зарађивала на игрицама и ако није тајна колико је то новца ?

Edited by PajatheTrut
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Oko 2 godine, mozda koji mesec gore/dole, zavisi.

 

Jedna od mojih duzih partija (Necro).

 

2ljteaf.jpg

 

Sta napravi ovaj Ember Spirit. Taj heroj je kidalica kad ga naucis.

Ovde vas je Shadow na kraju izvukao garant. Mada taj Necro je ubica takodje,dobar build si napravio.

 

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ембер ми је баш интересантан, волим са њиме да играм и покушао сам пар пута са ал су ме на крају сви изнапушавали и прозивали фидером јер немам појма :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davno bese ta partija, sto se vidi po datumu, bila je samo jedna duza od te, preko sat i po igranja, ne secam se da li smo dobili ili izgubili.

Glavni problem u mom timu je bio totalni noob Invoker koji ne zna da proceni gde treba postaviti SS, kao i njegov low skill combo, zato je i izgubio mid od Embera.

Dazzle takodje koji je kupio mekansm 10/15 min. posle mene i nije hteo da ga proda, tako da sam ja morao da ga rastavim.

Pokidao nas je bio taj Ember, dosao je mnogo ranije pre nas do 25-og lvl, ali posle kada smo i mi dostigli 25 bilo je gusto i dobismo nekako uprkos konstantnom feed-ovanju.

Inace od tog lika sam i sam naucio da igram Embera, i uvideo koliko je dobro napraviti Eye of Skadi za njega.

 

 

Ja sam bila jako opterećena dok sam pravila pare na igrama, bez 70 sati nedeljno nisam prolazila, preko 20k odigranih dota i oko 7k lola za skoro 3 godine, i sve vreme sam iz sprdnje igrala druge igre

Sa jedne strane ovisnost, sa druge neformalno zaposlenje

Zavisi kako posmatraš čitavu situaciju

 

Sta bre 20k? 20 000 partija? Nemoguce.

Edited by light_blue

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Paja

Turniri, coaching, prodaja accounta, boostovanje accounta, valjanje svega i svacega, ali najvise turniri

@light_blue

2004-2010, razmisli opet da li je moguce

 

also, Pajo, pun odgovor da ti dam

recimo da je prosek turnira bio 300e po ekipi, pa podelis to na 5 ljudi i zamenu, coaching je u zavisnosti od toga koliko mozes nekoga da opeljesis izmedju 50 i 100 evra preko skajpa za nekih 20 partija, boost accounta na gareni je bio za 40 legit lvla sa hackovima do hlr rooma bio 200e, boost lol accounta iz bronze do platine je danas nekih 200e, valjanje svega i svacega u zavisnosti od cene izmedju 100 dinara i 500e (uglavnom vezano za mmorpgove)

Lol je trenutno mnogo profitabilniji kod nas u smislu da ga igra debilnija grupa ljudi koji zele boostove.

 

pritom nemoj misliti da je to konstantno, toga ima ima pa nema 6 meseci u zavisnosti u sezone

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto je istina, mnogo vise igraca automatski povlaci vecu grupu idiota. Also, moja dvanaestogodisnja sestra je upravo pocela da igra, iako joj je zabranjeno da igra ako ne igra protiv botova.

Cinjenicno je stanje da sam ja pocela aktivno da igram od 2004. i da sam bila mali debil, ali da nije bilo starijih drugara koji su me gurali dalje, nikada ne bih stigla do momenta da neke 2007. vec pocnem da pravim sitne parice od ovoga i da se 2008. kvalifikujem na sp.

Prosto da, ima debila, i da, reportujem na svakih 5, 6 partija po jednog leavera, bilo u mojem timu ili tudjem, ali debili su prosto sastavni deo svake igre. U LoL-u ih ima vise jer je veci broj ljudi koji je igra.

(Ovim ne potvrdjujem da je LoL bolja ili losija igra od Dote2 ili HoN-a, tvrdim da je sve ovo losije od originalne Dote, ali su posebno svaka razlicite igre, i iako se meni Dota2 i HoN ne dopadaju iz ovog ili onog razloga, postujem ih sve).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево коначно ми стигло данас у сандуче ( по први пут ) да су предузете мере против играча неких које сам репортовао.

каже : " бла бла бла бла бла additional report submission бла бла бла "

Јел ово значи да могу да видим против ког играча су предузете мере ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево коначно ми стигло данас у сандуче ( по први пут ) да су предузете мере против играча неких које сам репортовао.

 

Daj screenshot da ti uramimo za rođendan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево коначно ми стигло данас у сандуче ( по први пут ) да су предузете мере против играча неких које сам репортовао.

каже : " бла бла бла бла бла additional report submission бла бла бла "

Јел ово значи да могу да видим против ког играча су предузете мере ?

 

Ne, vеć da su ti za taj uvaženi report dali +1 da iskoristiš u daljem periodu tj do kraja nedelje kada je reset. Trenutno ne postoji način da se vidi ovo što si pomenuo - sumnjam da bi ti i pomoglo na bilo koji način osim da doživiš ponovni mini nervni slom prisećajući se idiota.

 

Cisto sumnjam.

U LoL-u mozes, za Dotu, think not, ali Mare ce to pre znati.

 

Pritom, u LoLu je banning sistem jako lepo definisan, to je jedna od prednosti LoL-a

Na koji način definisan? Pitam jer je ovaj deo dotoa prilično slab i ja kao smrtnik jedva da mogu da utičem na činjenicu da je neko kreten a najpre bih ga stavio u svoju ličnu ban listu kako se više nikad ne bih našao sa istim u partiji. Sumnjam da postoji takva mogućnost i u LOL-u ali kontam da jedino tako može problem da se reši u potpunosti.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, vidiš, očigledno je tribunal na eu serverima down već mesecima

sad sam shvatila koliko dugo već ne igram

 

elem, u dobra stara vremena, bili su jasno definisani toxic slučajevi, prvo, imaš listu reportable stvari kao:

offensive language

verbal abuse

griefing

assisting enemy team

unskilled player

leaving

afking

elem, ukoliko jd neko reportovan u poslddnjih 25% partija od strane od 2 ili više igrača u istoj partiji, protiv njega se gradio case, gde su ljudi na osnovu chat loga glasali da li neko zaslužuje warning.

prvi stepen je warn, drugi ban na 3 dana, i dalje, 1 nedelja, 1 mesec, godinu dana ili permaban naloga

sada, gradili su se i fejk slučajevi, kao test cases, gde niko nije uradio ništa, a ipak je bio reportovan, i služili su za... pa, testiranje 'pravednosti' tribunala.

svaki tribunal case je dodeljivan random članu tribunala i morao je da prođe kroz 10 šaka da bi bio processovan, i svako je dobijao max 20 slučajeva dnevno

ono zbog čega je stvar funkcionisala je činjenica da su ljudi koji su bili nepravedni i randomovali klikove je to da su i oni sami bili sankcionisani u vidu warna ili bana.

postojao je tribunal elo sistem, isto kao svuda drugde, što više ljudi izglasa isto što i ti, elo ti je veći, i nije moglo da bude tie, nego ako je 5/5, slučaj se vraća na doradu dok ne dobije najmanje 2 glasa razlike

znao si ishod case-a i nikada se nisi bavio nekime koga si ti reportovao nego sudio da li je report nekog drugog pravedan

na kraju sezone su se isto kao i za ingame achievements delile nagrade i za tribunal achievements, i zato su se svi trudili oko toga

 

sad zapravo kapiram što se zapatiše govna, jebeni tribunal ne radi od aprila

 

btw, jare, wrong, to ne znači da nećeš igrati sa njim, samo da nećeš videti šta piše od lobbyja do kraja partije

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, vеć da su ti za taj uvaženi report dali +1 da iskoristiš u daljem periodu tj do kraja nedelje kada je reset. Trenutno ne postoji način da se vidi ovo što si pomenuo - sumnjam da bi ti i pomoglo na bilo koji način osim da doživiš ponovni mini nervni slom prisećajući se idiota.

 

Аха, капирам, зато сам имао један репорт више на располагању у наредној партији.

Јебига, наставићу да репортујем кретене и ливере.

Увек замолим остатак играча да пријаве, али нисам сигуран да ли ико то уради или уопште придаје значај мојој молби.

Дал зато што их боли курац или што не разумеју ни реч енглеског ( углавном у свакој партији су барем пола имбецилски руси на серверу за источну Европу,серем им се у уста english pls).

 

Често ми се дешава да неко из противничког тима тражи да репортујем играча из њиховог, али ретко образложе зашто, чак и кад их замолим ( не знам зашто ). Али углавном је то зато што им украо кил или зато што је умро једном на глуп начин. У том случају репортујем тог ко ми је тражио да пријавим његовог саиграча.

OMG KILL STEALER . REPORT ! REPORT ! REPORT

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...