Jump to content

David Maxim Micić | Destiny Potato | Sordid Pink


Recommended Posts

preslusao, super je stvarno. meni se konkretno svidja zbog zenskih vokala i lepih melodija. moderna svirka u djent i groove maniru me generalno ne privlaci, ali dobro je i to. neki progresivniji delovi su odlicni npr u 'lost dream'.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa njanjavo je na nivou prosecnog melodicnog metala sa zenskim vokalima, negde u okvirima normalnog. ja sam iskreno manje ocekivao. iznenadile su me lepe melodije i zreo songwriting. tekstovi su sirupasti dasuseres ali jbg, nije mi to bitno ionako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se nije svidelo, ima kul nekih momenata bas progressive, ali zato previse udavljeno njanjavim zenskim vokalom, pop produkcijom, elektronskom muzikom itd ... Ovaj album je apsolutni hit za americko trziste, za one koji slusaju evanensence, periphery (mada su oni metal, ovo je pop nazovi metal), i jos neke tako moderne hit bendove ... Meni nista posebno i necu vrv vise slusati jer ne volim takvu vrstu mjuze, ali generalno aranzmanski, svirka, produkcija, sve perfektno. Steta sto nisu u Americi, tamo bi vec punili hale i prodavali masovno sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Vrlo vrlo daleko. Iako ne slusam ovako nesto, kada sam cuo raspametio sam se, malo falilo da ugasim sve instrumente i da idem da spavam, ovakve aranzmane ne mogu ni u snu da odsanjam, a kamoli da ih odsviram i osmislim da se sve lepo uklapa. Decko je muzicki genije hteli mi to da priznamo ili ne. Samo je fora sto radi i svira ono sto voli, i apsolutno ga zabole da li se nekome svidja ili ne. Ko ume bolje da uklopi ovako kompleksne aranzmane, atmosferu, i ostalo, slobodno :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je isto dosadno, pritom previse su mu ocigledni uzori.

 

ali da svira, producira, sve ostalo na visokom nivou, ne moze da se spori.

 

Ne moze da se spori nikako. Ali opet, zar nije sve to dzaba ako je muzika dosadna i isprazna? Meni je to (nazalost) tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi nam svima malo lepshe sve leglo da zapravo poznajemo choveka :D

 

Ovako se ne pojavljuje na svirkama, a ni ne organizuje svoje, pa nije deo scene, a samim tim ni drushtva, te nemamo pojma ko je to, shta hoce i chemu se nada. Za 15-16 godina koliko sam aktivan, nisam ga sreo nijednom u Beogradu, a on bi trebalo da je odatle. Uvek imam vishe strpljenja prema muzici ljudi koje poznajem, zbog pijeteta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

prve dve stvari su toliko dobre da sam poceo da pisem svemirske hvalospeve...

 

a onda su me razocarale treca i cetvrta. :(

 

nista, odoh da vrtim divine i develop dok se ne rastope boje. ;)

bukvalno isti trip. prva polovina baš super, dok u drugoj uzme da đenta duge rifove na osmoj žici, kao da je pokušao da skine fazon sa peripheryjevog juggernauta, ali mu i nije uspelo...

 

@vuk: ja sam ga viđao na nekim svirkama, tipa na organized chaosu, ali nije mi jasno što ne napravi bar jednom godišnje neku svirku u bg-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema poente da pravi bilo sta, ljudi to ovde ne slusaju, njemu se ne isplati maknuti malim prstom za bilo sta ovde. A i jbg, loze se ljudi da on nas predstavlja u dobrom svetlu kao srpsku scenu, kurac palac, decko radi iskljucivo za strano trziste i ne zanima ga da razmislja uopste o bilo cemu ovde. Samo zivi ovde i to je to

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema poente da pravi bilo sta, ljudi to ovde ne slusaju, njemu se ne isplati maknuti malim prstom za bilo sta ovde. A i jbg, loze se ljudi da on nas predstavlja u dobrom svetlu kao srpsku scenu, kurac palac, decko radi iskljucivo za strano trziste i ne zanima ga da razmislja uopste o bilo cemu ovde. Samo zivi ovde i to je to

zašto nema poente, pa ne pričam o koncertu u areni.

šta je problem napraviti klubsku svirku za lokalne fanove. okupio bi bar 50 ljudi, a toliko ga i sluša po svim onim tech festivalima pod šatorčićima u inozemstvu. nije poenta isplativosti, već ono, vaj d fak nat ne ispoštovati tu šačicu fanova iz grada u kome živiš.

 

da se razumemo, ne pričam o tour de serbia i svirkanju na nedeljnom nivou, već jednom godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jednostavno, on decko pokusava i ulaze napore da stvarno zivi od muzike. Jel mislis da bi mogao sa ovakvom muzikom da proda bilo sta ovde? Vrv do sada nije prodao dve kopije u Srbiji, dok je trenutno najprodavaniji album na Bandcamp. Sve iz inostranstva. Lepo mu puca kur' da radi bilo sta sa domacom scenom, ne donosi mu ni dinar, a on ulaze nenormalne napore da sve to izgura sto zamislja. A nece da svira tezge i ostalo da bi ziveo od muzike. Decko cini mi se uspeva u tome, i mnogi bi trebali od njega da uce kako se upravlja bendom i marketing, itd.

 

Druga stvar za lokalnu svirku. On treba da se iscima da okupi ceo Destiny Potato da svira, pocev od Jekija, Kvocke i ostalih, jer oni zive od muzike i dosta tezgare. Znaci koordinacija benda. Druga stvar, prostor. Nece da svira u nekom krshu sigurno gde nece moci da se cuje nista od onoga sto on zeli da se cuje. Treca stvar oprema i tehnikalije (opet povezano sa drugom tackom uglavnom).

 

Svo to keshiranje zarad sacice fanova iz grada u kome zivis. Pa ne bih se ni ja nikada iscimao to da radim, jednostavno je ubijanje. Ljudi misle da je bend javno vlasnistvo, i da ti treba da cinis fanovima i ostalo. Ne moras. Bend je vrsta posla, ili se posvetis tome maximalno profesionalno, ili apsolutno kao hobi. Njemu je to profesionalni posao, i apsolutno mu ne treba da bude u minusu samo zbog sacice fanova. Zao mi je, ali tako je, izvinjavam se unapred ako je neko butthurt.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nista od toga nije problem, vec da jednostavno nema zelju to da radi.

 

nije kao da sad svira samo po nekim ludnica klubovima po inostrantvu, sad kad su bili na evropskoj turneji svirali su po akademijama i gun klubovima bez problema za 50-100 ljudi.

 

i ako mogu ovi njegovi iz benda da se uvezbaju za evropsku turneju mogu i za beogradsku svirku.

 

jednostavno nema zelju da svira u beogradu iz svojih nekih razloga i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Chicken Little 420 changed the title to David Maxim Micić | Destiny Potato | Sordid Pink

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...