Jump to content

Kada ste prestali da slušate metal?


Recommended Posts

Hmpft ^_^

 

Ako je ikad postojala stvar koja je neke fiksne stvari obesmislila do adolescencije to je ova...

 

 

What ever happened to the pain?

And all the stuff that made us great?

We grew up, got too busy.

I couldn’t write those angry things.

 

What ever happened to the shades of black?

Sweet negativity and the verbal attacks.

We fell in love, got it right.

Nothing to bitch about or reason to fight:

 

The hole that happiness makes, you never notice it right away.

 

Inside the comforts of the home,

in the back yard we bury the bones.

So together to be so alone.

 

Dream of lovers in far off places,

staring at the attractive strangers,

perfect silence come sbetween us,

"Oh what I said, I didn’t mean it!":

 

The hole that happiness makes, you never notice it right away.

Love of your life, feel it fade as you get older.

Only complaints and the ice on her shoulder,

easily mistaken for a wonderful day,

you never notice it right away:

 

The hole that happiness makes, you never notice it right away.

 

 

I tako.

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=0giZR-c5EXs[/media]

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Interesantna tema. Kod mene je više pitanje kad sam prestao da slušam muziku generalno, jer imam sad već dug period kad mi ne prija ništa da slušam, ubija mi tok misli u svakodnevnom životu, iritira me, neproduktivan sam itd... Pustim nekad par pesama preko tjuba i to je to, a uglavnom pre pustim neke nove pop-sranje-mtv pesme sa dobrim vokalima nego neki novi metal da istražujem...

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

>nisam jos prestao da slusam metal, a metalac nikad nisam bio

>kakve crne majice ,nitne ,druzenje iskljucivo sa tru metalcima ,pljuvanje po netru metalcima i bendovima, i opsti metal elitizam

>komfomizam rulz

>elitisti se prevrcu u grobu kad cuju da volim i slipknot i anal nosorog podjednako

>i to mi se bas svidja?

>i ako budem prestao ,reci cu im da je sve to bila samo faza (to je istina u svakom slucaju)

>onda ce jos vise da se prevrcu

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Milance kvalitet.Jebo ti nazovimetalca koji jednom bar nije bio na tezgi narodnjaka ili ne voli Sinana i ekipu Juznog Vetra.

 

realno suština.

Mi imamo divnu nardonu muziku i ne kapiram one što kenjaju po istoj.

 

--

 

A TAKO ŽELIM ČVRSTO DA TE ZAGRLIM I BAR JOŠ JEDNOM OČI DA TI POLJUBIM

 

http://www.youtube.com/watch?v=xPHnVXDdBw4

Edited by Bourbon Princess
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... da li postoji ta osoba, koja je aktivno slušala metal i stvarno volela to da sluša, da je jednog dana sebi rekla da neće više slušati metal? Teško. Isto tako teško da ću ja ikada prestati da slušam metal, isto tako što nikad neću prestati da igram igre. Ne mogu tek tako da se odsečem od nečega što je predstavljalo bitan faktor u mom životu. Istina 2009e sam se razbijao od slušanja muzike, skidao sam dnevno po tri albuma, pa je to počelo polako da degradira do neke 2012e kada sam slabo otkrivao nove stvari. Ali i u trenutcima kada sam umoran od svega toga, uvek imam pesme koje volim, koji mi zvuče nostalgično koje ću uvek okrenuti kada slušam muziku. Čak i da imam tolko obaveza da nikad više ne skinem novi album, uvek ću se vraćati mojim favoritima iz mladosti. Do neke 2008e, nije bilo perioda da nisam igrao neku igru, danas ne igram tolko često više igre, ali znam da neće doći to vreme da barem jednu igru godišnje ne predjem. Sigurno ću juriti neki JRPG sa kvalitetnim storytellingom, ako ništa barem zbog inspiracije.

Možda ću ga manje slušati, ali teško da ću prestati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

мени некад дође да престанем да слушам метал

обично се то дешава кад по десетак дана слушам само тренс

 

Oće to kad ti to sranje od "muzike" ispere mozak.

 

Vezano za temu, mislim da nikad neću prestati slušati metal. Iako u posljednjih 10 godina slušam svašta sem metala, ostaće uvijek ako ništa stari i kultni albumi i bendovi koji će uvijek valjati. Ja danas znam pustiti sebi Rijanu, Smrt Popa Mila Jovovića ili Slavka Banjca, ali nemam problem da odmah nakon toga pustim And Justice For All.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao je jedan lik odavde sa yumetala, na svom last.fm profilu odlican tekst, "Kako sam prodao metal i preko noci postao intelektualac". Steta sto se ne secam nit ko je taj lik, nit koji mu je last.fm. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... da li postoji ta osoba, koja je aktivno slušala metal i stvarno volela to da sluša, da je jednog dana sebi rekla da neće više slušati metal?

 

salis se? ja znam masu ljudi. tipicno kad zadju u tridesete, recimo kad im krene u zivotu malo, postanu konformisti, dobiju decu i "nenormalna" muzika im se vise ne uklapa u koordinatni sistem

naravno ima i potpuno suprotnih primera.

 

ima i primera takvih kao sto sebe opisuje dead man walking, dakle ljudi koji u nekom momentu prosto izgube interesovanje za ozbiljno slusanje muzike. citao sam neki clanak na tu temu, to se obicno desava u starijoj dobi kad se u mozgu pocne nesto prespajati, ali moze da strefi coveka i ranije.

 

ja nisam izgubio interesovanja za muziku ali sam izgubio zar pracenja scene i nekog subkulturnog narativa. potpuno mi je svejedno vec ko gde svira sta svira jel ziv jel umro koja je godina, samo mi je bitno da mi se dopada

 

kod nekih ljudi kad omatore malo bude suprotno, prestanu da slusaju muziku u globalu ali histericno grade kolekciju i idu na koncerte i ostaju fanovi i entuzijasti svega sto ima veze s muzikom osim sto vise nemaju autentican muzicki dozivljaj.

 

elem, metal nije tu nista poseban. prica "kad ste prestali da slusate metal" bi isto tako mogla biti "kad ste prestali da slusate dzez" i ne bi se nista razlikovalo

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Kada prestaneš da slušaš nešto? Kada ti više ne odgovara ili te ne zanima. Kada počneš da slušaš nešto? Kada ti se svidi i zainteresuje te. Bio to metal, trance ili narodna muzika, može da bude dobro koliko hoće, ako ti se ne dopada taj stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ljudi koji prestaju da slusaju metal obicno to urade jer omatore psihicki tj. postanu dosadni mudroseri. U fazonu zena, deca, posao i dosada do bola. Dodjes kod njega na kafu, a on ne sme dve da proturi jer zena dzaftara na njegovu jednu doda jedno pet.

 

Ja ne shvatam kako covek koji je stvarno zaljubljenik u metal muziku moze da prestane da je slusa. Sta ce onda slusati? Trens? To nije muzika. To je isto kao da na TV-u gledam farmu ili VB-a. Bolje ne gledati nista. Klasicnu muziku jedino mozda ili neki fank, dzez ili slicno? Pa to vecina metalaca znalaca overi i ovako i onako i to slusa uzgred. Znaci batalis muziku i ne slusas nista. Pa to je ravno moždanoj smrti.

 

Konfucije je rekao na primer: Music produces a kind of pleasure which human nature cannot do without.

Rahmanjinov :wub: kaze: Muzika je dovoljna za život, ali život nije dovoljan za muziku.

Niče: Život bez muzike bi bio greška.

 

Moje misljenje je da covek mora ostati mlad duhom po svaku cenu. Ne sme se prepustiti odrastanju i na kraju preseci vezu sa detetom u sebi. Tada covek pocne da gubi interesovanje za sve oko sebe pa i za muziku izmedju ostalog. Ne dozvoliti da godine odredjuju nas mentalni sklop je najveci uspeh jednog coveka po meni.

  • Upvote 10
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno suština.

Mi imamo divnu nardonu muziku i ne kapiram one što kenjaju po istoj.

 

--

 

A TAKO ŽELIM ČVRSTO DA TE ZAGRLIM I BAR JOŠ JEDNOM OČI DA TI POLJUBIM

 

http://www.youtube.com/watch?v=xPHnVXDdBw4

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Goca biser narodne muzike

http://www.youtube.com/watch?v=iEmT_jfXYCc

njena najbolja!

  • Upvote 2
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...