Jump to content

Rak / tumor


Vresište

Recommended Posts

Жао ми је што је неко приморан да покрене овакву тему на музичком форуму али јбг нужда закон мења. Надам се само да лек не треба теби или не дај Боже,неком теби блиском!!!?

У сваком случају,не знам какав је ефекат Б17 на то зло али оно што сигурно вреди пробати,а никако не може да нашкоди (под условом да се нормално узима) је МАГНЕЗИЈУМ ХЛОРИД. Нисам лекар по струци али распитај се мало за овај магнезијум и видећеш колико је користан. Моја кева и баба га пију и по њиховим речима много се боље осећају.Ево ти испод линк на коме ћеш наћи доста интересантних ствари везаних за то шта све лечи и колико је користан,како за здраве тако и за болесне. Има сведочанстава да лечи чак и канцер. Прочитај цео текст на овом линку и видећеш где можеш да га набавиш и како да га припремиш.

 

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/magnezijum.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laetril ili "B17" je ilegalan, i to izgleda sa razlogom. (inace uopste nije vitamin)

 

Evo sta kaze vikipedija:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin

 

Izgleda da je u pitanju prevara, klasika. :/

 

Since the early 1950s, a modified form of amygdalin has been promoted under the names laetrile and "Vitamin B17" as a cancer cure. In reality, neither amygdalin nor any derivative such as laetrile is in any sense a vitamin. Studies have found such compounds to be dangerously toxic as well as being clinically ineffective in the treatment of cancer. Taken by mouth they are potentially lethal because certain enzymes (in particular, glucosidases that occur in the gut and in various kinds of seeds, edible or inedible) act on them to produce cyanide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja keva zna choveka koji je imao rak prostate i posle par rundi hemoterapije, remisija i relapsa, rekli mu da ima josh 6 meseci, i poznanik njegov ga bio upoznao sa nekom zhenom koja se izlechila od uznapredovalog raka debelog creva, on krene sa njenim savetima i izlechi se i on, u potpunoj je remisiji, nema nikakve cjelije raka i zhiv i zdrav lik vecj vishe od 3 godine od tada..

 

Radi se zdravom zhivotu koji nazivaju ortopatija, shto se uglavnom svodi na zdrav zhivot i organsku veg ishranu. Prvo se izbacuje sva hemija koja se inache jede/ pije, otrovi, shtetne materije- alkohol, cigarete, i sve shto sadrzhi bilo kakve emulgatore, konzervanse, i tome slichno, dakle sokovi, grickalice, slatkishi, sve shto sadrzhi bilo kakvu hemiju, dakle bukvalno sve da bude organsko. Drugo se izbacuju sve zasicjene masti (zasicjene masti su povezane sa rakom u dosta istrazhivanja) dakle- od mesa samo riba i to ponekad, od jaja samo belance, od mleka i mlechnih proizvoda samo ono shto je potpuno nemasno (nemasno mleko mozhe lako da se napravi- skuva se mleko i baci kajmak), a od biljaka da se izbace kakao, kokos, masline i koshtunichavi plodovi. Trecje se sklanja od spoljnih otrova- shto vishe na selo, shto vishe biljaka u okolini; chetvrto je fizichka aktivnost- istezanje, razgibavanje, aerobik; i peto je neka joga, meditacija, pilates, vezhbe opushtanja, autogeni trening, vizualizacija, tako neshto- shta god pomazhe protiv stresa, koji isto unishtava zdravlje. I to mu dodje to, lechi skoro sve chovek mozhe da dobije, ukljuchujucji i rak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Sa rakom može da se živi godinama, decenijama, niko nije umro istog trena kad mu je to dijagnostifikovano, i mislim da je to najvažnija stvar koju treba prvo reći. Npr, deda jedne moje poznanice je gurao s rakom od 1985. do ove godine, umro kao starac kao i svi ostali. Ljudima kažu da miruju kod kuće, da maltene kesu sa litrom mleka ne mogu da ponesu i tome slično, a poenta je upravo da život ne mora drastično da se promeni, osim klasičnih stvari, ako neko puši i hrani se nezdravo, previše se fizički forsira. Dakle, sasvim normalan život, odmor, šetnja, porodica, prijatelji itd...

 

za B17 niko ne može ništa da garantuje, ali ne može da škodi. To je bar nešto naučno za razliku od japanskih gljiva i sličnih stvari što ljudi nabavljaju. Ali ipak je najvažnija bolnička terapija i treba poprilično obratiti pažnju koja terapija se koristi, jer u Srbiji su već hapšeni lekari koji nisu prepisivali ono što je najbolje za pacijenta već ono za šta im je neka farmaceutska kompanija platila da daju kao terapiju, tako da tu četvore oči trebaju da se otvore.

 

Naravno, lekar može biti najpoštenija osoba na planeti, a da ga zbog manjine njegovih kolega svi sumnjičavo gledaju, ali ne škodi proveriti šta u stvari neko prima, jer ipak je to apsolutno najvažnije, a B17 i zdrava ishrana su na drugom mestu. To je svakako druga najvažnija napomena, jer mnogi misle samo da prođu bezveznu terapiju pa će jabuke, kruške i japanske gljive da završe stvar.

 

B17 je vitamin kojeg mogu svi da piju, bez obzira da li imaju li imaju ili nemaju kancer, a nalazi se i u košticama kajsije pa može i da se jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Laetril ili "B17" je ilegalan, i to izgleda sa razlogom. (inace uopste nije vitamin)

 

Evo sta kaze vikipedija:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin

 

Izgleda da je u pitanju prevara, klasika. :/

 

Since the early 1950s, a modified form of amygdalin has been promoted under the names laetrile and "Vitamin B17" as a cancer cure. In reality, neither amygdalin nor any derivative such as laetrile is in any sense a vitamin. Studies have found such compounds to be dangerously toxic as well as being clinically ineffective in the treatment of cancer. Taken by mouth they are potentially lethal because certain enzymes (in particular, glucosidases that occur in the gut and in various kinds of seeds, edible or inedible) act on them to produce cyanide.

 

to je neka greška, B17 se ionako ne prodaje pod tim imenom već kao ulje koštica kajsije ili kao same koštice

 

dakle, najobičniji srbijanski seljak proda koštice specijalizovanim prodavnicama, nema tu nikakve hemije

 

to gore što si postavio pojma nemam šta je, ali to nema veze sa B17

 

 

 

 

kao i ovo rogozubovo sa nekakvim vešticama, ja ću opet da ponovim terapija je sranje od koje je ljudima muka, ali to je istovremeno i najvažnija stvar u lečenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si uopshte otvorio link?

 

Several other related species in the genus of Prunus, including apricot (Prunus armeniaca) and black cherry (Prunus serotina),[2] also contain amygdalin.

 

Since the early 1950s, a modified form of amygdalin has been promoted under the names laetrile and "Vitamin B17" as a cancer cure. In reality, neither amygdalin nor any derivative such as laetrile is in any sense a vitamin.[3] Studies have found such compounds to be dangerously toxic as well as being clinically ineffective in the treatment of cancer. Taken by mouth they are potentially lethal because certain enzymes (in particular, glucosidases that occur in the gut and in various kinds of seeds, edible or inedible) act on them to produce cyanide.[4][5][6][7][8] The promotion of laetrile to treat cancer has been described in the medical literature as a canonical example of quackery,[9][10][11] and as "the slickest, most sophisticated, and certainly the most remunerative cancer quack promotion in medical history."[3]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Da li si uopshte otvorio link?

 

Several other related species in the genus of Prunus, including apricot (Prunus armeniaca) and black cherry (Prunus serotina),[2] also contain amygdalin.

 

Since the early 1950s, a modified form of amygdalin has been promoted under the names laetrile and "Vitamin B17" as a cancer cure. In reality, neither amygdalin nor any derivative such as laetrile is in any sense a vitamin.[3] Studies have found such compounds to be dangerously toxic as well as being clinically ineffective in the treatment of cancer. Taken by mouth they are potentially lethal because certain enzymes (in particular, glucosidases that occur in the gut and in various kinds of seeds, edible or inedible) act on them to produce cyanide.[4][5][6][7][8] The promotion of laetrile to treat cancer has been described in the medical literature as a canonical example of quackery,[9][10][11] and as "the slickest, most sophisticated, and certainly the most remunerative cancer quack promotion in medical history."[3]

 

preleteo sam, ali sve u svemu to može da se koristi i postoji propisana dnevna doza koju ne treba prelaziti. Da bi to imalo efekat cijanida trebaš da uzmeš sto koštica, a to ti je isto kao da popiješ 5 litara rakije, isto ćeš da umreš, ne treba ti cijanid.

 

Zato je čaša rakije i medicinski preporučljiva, kao i B17

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je neka greška, B17 se ionako ne prodaje pod tim imenom već kao ulje koštica kajsije ili kao same koštice

 

dakle, najobičniji srbijanski seljak proda koštice specijalizovanim prodavnicama, nema tu nikakve hemije

 

to gore što si postavio pojma nemam šta je, ali to nema veze sa B17

 

 

Strasno xD

 

Vitamin B17 ne postoji.

Matatrta je vec pitao na randomu ovo pitanje "Zna li neko kako da se nabavi Laetril odnosno vitamin B17 u Srbiji?"

 

Amygdalin je supstanca koja se nalazi u pomenutim kosticama, i od koje se u organizmu pod uticajem odredjenih enzima stvara cijanid, koji je toksican.

Amygdalin su pokusavali da uvaljuju pod imenima Laetril i vitamin B17, da bi zaradili na tudjoj muci, a prosecan srpski seljak moze da prodaje kostice kome hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja mogu da potvrdim da jedinjenja sa cijanidnim jonom postoje u košticama raznih vrsta voća, među kojima su i bademi. U pitanju su male količine, e sad, kolike su te količine male i da li su, i koliko, opasne, to ne znam.

 

Btw, skoro sve je toksično, poenta je u dozama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih najvise voleo da to leci rak, ali je realnost takva kakva je.

 

Casicu rakije ce mozda neki lekar da ti preporuci, ali ako te lekar potapse po ramenu i kaze ti da pijes po casicu rakije dnevno, to ne znaci da je casica rakije "medicinski preporucljiva".

 

A cijanid nije preporucljiv definitivno.

Klinicki je ispitano i dokazano da ne leci rak, ne znam sta ti tu nije jasno.

 

Smejes se rogozubovim "vesticama", a pricas nesto sto nije nista osnovanije od njegove price.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja mogu da potvrdim da jedinjenja sa cijanidnim jonom postoje u košticama raznih vrsta voća, među kojima su i bademi. U pitanju su male količine, e sad, kolike su te količine male i da li su, i koliko, opasne, to ne znam.

Pa kada bi izolovao te chestice iz badema, nazvao ih vitamin Zh17 i prodavao kao lek za neku zajebanu bolest, da li mislish da bi to bilo bezopasno kao jedenje badema?

 

Smejes se rogozubovim "vesticama", a pricas nesto sto nije nista osnovanije od njegove price.

A kao fol moja pricha nije osnovana?

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost toga ce biti sve vise i vise, jer je sve zivo zatrovano. Koliko je moguce covek treba da jede sto vise prirodnu hranu. Industrijska hrana je smrt, pre svega ono sto je rekao Rogozub: slatkisi, grickalice, konzervirana i zamrznuta hrana, koka-kola...sve ono sto se svaki dan konzumira. Naravno dok je covek mlad on to lakse podnosi medjutim cim predjes 30 sve zivo pocinje da te napada, i organizam se sve teze brani.

 

To moze svakom da se desi, jednostavno covek misli da je zdrav i onda ga nesto malo negde pecne on ode kod lekara i cap, sazna da ima kancer i ceo zivot se okrene preko noci. I ja sam imao slicno iskustvo ove godine, na srecu nije bio u pitanju kancer vec neki virus, mada i za kancer kazu da je virus. Uzimam kortikosterodie vec 5 meseci. Iako sam se i pre zdravo hranio sad jos vise vodim racuna. Pijem sok od aronije za jacanje imuniteta i jos neke prirodne preparate. To sigurno ne moze da steti kod bilo koje bolesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek pokušavajte da pronađete originalne naučne radove na neku temu koja vas zanima, ako su u pitanju neke medicine i hemije. Internet je prepun grešaka i zabluda, a wikipedija nije izuzetak. Preko akademske mreže možete da pristupite sajtovima na kojima možete naći informacije koje su tačne, jer ovo nisu neke stvari za zezanje. Ako baš nemate nekog stručnjaka da vas posavetuje, to je najbolje rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

A cijanid nije preporucljiv definitivno.

Klinicki je ispitano i dokazano da ne leci rak, ne znam sta ti tu nije jasno.

 

ja nisam ni rekao da leči, samo sam rekao da nije tačno da je štetno

 

uostalom, lepo ti piše na tvom linku:

advocates for laetrile dispute this label, asserting that there is a conspiracy between the U.S. Food and Drug Administration, the pharmaceutical industry and the medical community, including the American Medical Association and the American Cancer Society, to exploit the American people, and especially cancer patients

 

 

http://restyo.blogspot.com/2010/12/politics-of-truth-vitamin-b17-or.html

 

If the solution should be found in a simple vitamin, this gigantic industry could be wiped out over night.

Share this post


Link to post
Share on other sites

među kojima su i bademi

 

Koliko znam, to važi jedino za gorki badem, ne i za slatki (pečeni ili sirovi) koji se kupuje u prodavnicama ili na pijaci.

 

Gorki badem sadrži cijanovodičnu kiselinu, vrlo jak otrov, zato ga ne treba konzumirati. Desetak kapi ulja gorkog badema mogubiti smrtonosni. U spoljnoj upotrebi, pripremljen u obliku vrućih obloga i kupki, ublažuje bol, posebno migrenu, bolove bubrega i jetre, reumu i žgaravicu.

 

Mada, znam da sam negde pročitao da je moguće pojesti max. 3-5 zrna gorkog badema i da sve bude ok ali sve preko toga sigurno ubija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, u aroniji nema nista skodljivo.

Al' je majstori debelo naplacuju, daj boze da njena blagotvorna svojstva vrede toliko.

 

Rak nije virus. :)

 

To da je skupo jeste, ali sta da radim, morao sam. Uglavnom ove godine planiram da zasadim u basti tako da necu vise morati da kupujem.

 

Pretpostavljam da nije virus ali ono, postoje teorije, ja svakako nisam strucan za te stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, u aroniji nema nista skodljivo.

Al' je majstori debelo naplacuju, daj boze da njena blagotvorna svojstva vrede toliko.

 

Rak nije virus. :)

 

 

Jebiga, tuzna istina je da kad je neko bolestan, hvatace se i za slamku i pokusavace svasta, samo da bi se izlecio, i to u potpunosti mogu da razumem.

 

Moram li da stavim u signature da amygdalin nije vitamin i da vitamin B17 ne postoji?

 

Zasto bih vise verovao nekom blogu koji prica pricu o teoriji zavere nego naucnim podacima...

 

Ako neko hoce, nek okrene broj telefona ovoga Dr. Effrena pa nek proveri koliko on naplacuje.

Verovatno dere, a prica pricu da se lekovitost ovoga zataskava zbog para.

 

@Stolet i Kendall:

I ja mislim da u ovom bademu koji se jede nema toga, nego samo u pojedinim vrstama.

 

@LoveHateLove (svidja mi se nick btw xD):

 

Ma ja sam uvek za to da se ne zale pare na ono sto je zdravo, ali je zalosno sto se to debelo eksploatise, prodaju nam borovnice za 2000 dinara...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, mislim i ja da je kod gorkog. Ali, evo trostruku vezu C i N imaju i jedinjenja u košticama jabuke i breskve, pa opet nikom ništa, tj. očigledni primeri da ako pojedeš nešto što sadrži potencijalno otrovnu supstancu, neće ti ništa biti ako je doza jednostavno premala da bi ti ugrozila zdravlje. Tu postoji mnogo prostora za stvaranje zabluda i za zajebavanje sa narodom. Nigde ne vidim kada neko govori da je nešto otrovno i da ne treba jesti/piti da taj neko navodi kolike se količine toksina nalaze u tom nečemu i kolike su količine potrebne za akutno/hronično trovanje. Takva je priča bila i sa fluorom u pastama za zube pa sam smarao na toj temi gde je već iskočila diskusija i lepo je ispalo da nema nikakvog govora o štetnosti pasta za zube koje sadrže fluoride.

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ako neko hoce, nek okrene broj telefona ovoga Dr. Effrena pa nek proveri koliko on naplacuje.

Verovatno dere, a prica pricu da se lekovitost ovoga zataskava zbog para.

 

majstore, ljudi u Srbiji su uhapšeni jer su u zdravstvu koristili lekove koji nisu efikasni a proizvele su ih svetske kompanije

 

da li ti ozbiljno misliš da ne postoji nikakav farmaceutski interes u pogledu lečenja?

 

Da li ti je poznato da je Donald Ramsfeld vlasnik kompanije koja ima licencu za vakcinu protiv ptičijeg gripa? I da se taj isti grip pojavio kada je on bio državni sekretar?

 

dakle, milijarde se zarađuju u farmaceutskoj industriji i misliti da tu svi rade pošteno je ne samo bezumno već i opasno

 

ali opet, ja sam rekao da je terapija najvažnija stvar, što ne znači da ne treba biti jebeno oprezan u vezi svega toga.

 

Potrazi Vidatox, lek sa kube...

 

VIDATOX homeopatski proizvod je homeopatska bioterapija čiji je aktivni princip otrov škorpije Rhopalurus junceus u rastvoru od 30 mililitara

 

pa sad, zamisli da je to stvarno koristan lek, po našem Demon Seed-u sigurno nije pošto otrov škorpije sigurno ne treba koristiti

 

a eto Kastro je dovoljno lud da ga koristi, eno i Bata Životinja je sa kubanskim lekom izlečio gangrenu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...