Jump to content

2013.04.30. *Kombank arena, Beograd* Mark Knopfler


Lou

Recommended Posts

„Glas i gitara" legendarnih Dire Straits, autor svih njihovih pesama, ali i mnogo više od toga, Mark Knopfler nastupiće u okviru nove turneje, u Beogradu, u Kombank Areni, 30. aprila 2013. godine.

 

 

Mark Knopfler je jedan od najcenjenijih i najkomercijalnijih muzičara svih vremena.

 

Mark, koji je nedavno primio najveće priznanje za muzičke autore u Velikoj Britaniji, nagradu za životno delo "Ivor Novello", najavljuje turneju 2013. godine kao deo promocije najnovijeg albuma "Privateering" koji će Universal Music objaviti 3. septembra. Turneja će trajati tokom aprila, maja, juna i jula 2013 i brojaće 72 nastupa u 25 evropskih zemalja a jedan od gradova biće i Beograd.

 

"Privateering" je Markov osmi solo studijski album i sa svojih 20 pesama, prvi dupli album u njegovoj 35 godina dugoj karijeri. "Što stariji bivam, sve više želim da pišem" izjavio je Knofler "više nego ikada uživam u pisanju, snimanju i sviranju. U svemu uživam. Maštam preko pesama."

 

Knofler i njegov osmočlani bend jedva čekaju da krenu na turneju 2013. "Kao da sam kapetan malog borbenog broda, uživam da budem deo tima na turnejama".

 

Pored novog materijala, Marku ne smeta kada publika na koncertima traži stare pesme i sa zadovoljstvom ih i dalje izvodi. "Stare pesme Straitsa su obeležile živote mnogih. Naravno, unosim neke promene u sviranju tu i tamo kako bih ih održao živim i smislenim kao i udaljio ih od kabaretskog izvođenja. Ali postoje upečatljivi instrumentali, kao na kraju pesme "Sultans", koje ako ne odsviraš samo tekst ljudima neće stvoriti kompletan ugođaj. Volim da sviram stare pesme. Napisao sam ih i ljudi vole da ih čuju, i to je to."

 

Ulaznice po cenama od 3000, 3400, 3600, 3800, 4000 i 4600 su u prodaji na svim ovlašćenim prodajnim mestima CS Eventim, kao i na blagajnama: KOMBANK Arena, Bilet centar Beograd, Dom omladine i UŠĆE Shopping centar. Online prodaja i rezervacije ulaznica na www.kombankarena.com, www.eventim.rs, www.tickets.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Inace, prepoznatljiv zvuk (meni jedan od omiljenih) Markovog stratokastera potice od specificnog nacina svirke. Lik ne okida zice ni trzalicom, ni noktima, vec vrhovima tj. jagodicama prstiju. Ko ima priliku, trebao bi da ode da cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zar nije prošli put svirao Sultans of swing? Svejedno, svirao je moje omiljene What it is i Why aye man :bigblue:

Sad razmišljam da li da idem na ovaj koncert (i ostale u Beogradu) ili da odem negde u inozemstvo i čujem bednove koje nisam ranije slušao. Mada, nije mi svejedno kada god čujem Marka na radiju :bigblue:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije prošli put svirao Sultans of swing? Svejedno, svirao je moje omiljene What it is i Why aye man :bigblue:

Sad razmišljam da li da idem na ovaj koncert (i ostale u Beogradu) ili da odem negde u inozemstvo i čujem bednove koje nisam ranije slušao. Mada, nije mi svejedno kada god čujem Marka na radiju :bigblue:

hellfest??? :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobar je bio koncert, stvarno je divno čuti onu njegovu gitaru, te tonove i tu boju zvuka. Nisam prepoznao sve pesme naravno, ali od solo stvari su highlightovi bili Hill farmer's blues, Marbletown, Speedway to Nazareth i What it is. Što se tiče pesama iz Dire Straits, i dalje sam u šoku što je izostavio Sultains of swing i Brothers in arms, neverovatno mi je da Knopflerov koncert prođe bez te dve pesme, ali dobro, biva to kod casual fanova. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo, Sultans nije bila ni prosli put.

Ja sam prepoznao samo Romeo & Juliet :haha:

 

Ukenjalo me samo tako da odem na koncert, povela me koleginica, imala kartu viska

 

Doduse, evo gledam setlist, morao sam da izadjem ranije, pa nisam cuo pola Speedway-a i poslednje 3 pesme, zato sam prepoznao samo R&J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...