Jump to content

BLACK za pocetnike


Lady Amalthea

Recommended Posts

pitala me je ortakinja cime bi najbolje mogla da krene u sirenje black repertoara, pa posto i nisam bas nesto strucna po tom pitanju, dobro bi mi dosla pomoc. nesto sto je dobro a ne imitira (previse) druge bendove (COF, Dimmu Borgir, Bal-Sagoth, Covenant, Vintersorg i Opeth slobodno preskocite, za njih vec zna (i to preko mene biggrin.gif ))

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitala me je ortakinja cime bi najbolje mogla da krene u sirenje black repertoara, pa posto i nisam bas nesto strucna po tom pitanju, dobro bi mi dosla pomoc. nesto sto je dobro a ne imitira (previse) druge bendove (COF, Dimmu Borgir, Bal-Sagoth, Covenant, Vintersorg i Opeth slobodno preskocite, za njih vec zna (i to preko mene biggrin.gif ))

 

Evo ti bendova melodicnog blacka (posto si kao primer navela takve):

 

Abyssos je sympho black bend, kao kombinacija DB i Covenant, ali nije plagijat.

Siebenburgen je skoro-melodic black sa zenskim vokalima, odlican, nek pocne sa albumima Grimjaur i Delictum.

 

Tvangeste je ruski izrazito sympho-dark-black bend sa odlicnim aranzmanima sa horskim zenskim pevanjem, gudackim intrumentima,klavirima itd...vokal je nesto kao trolovski vokal.

 

Ancient je fenomenalan dark-black bend. Uzmi album Mad Grandiose Bloodfiends.

 

Satyricon je odlican bend, mesavina old-schoola i melodike, obavezno Nemesis Divina, Shadowthrone, Forest Is My Throne, ostalo ne vredi.

 

Agathodaimon je nemacki dark/black bend, vrlo melodican i dobar.

Ancient Ceremony je black/gothic bend, zenski vokali, melodija super, uzmi Under Moonlight We Kiss

 

Ancient Rites je belgijski heavy/black/sympho bend, odlican je album Fatherland.

 

Borknagar je avantguard/melodic sympho black sa cestim cistim vokalima, u bendu radi Garm iz Arcturusa. Obavezno preslusaj Empiricism (progressive black sa Vintersorgom kao vokalistom), i Quintessence (po mom misljenju njihova najbolja pesma - Colossus).

 

Arcturus je black sa cistim vokalima. Poslusaj La Masquerade Infernale.

 

Old Man's Child je melodicni thrash/black. Obavezan album: Revelation 666:Pagan Prosperity

 

Einherjer je vikinski black/heavy metal, odlicne melodije i epska atmosfera.

 

Finntroll je finski folk/black/sympho bend sa super atmosferom, sve su price vezane za trolove i ima delova odsviranih kao polka. Originalno i zanimljivo: preporuka Midnattens Widunder.

 

Hecate Enthroned je kao COF, preporuka Dark Requiems, i slaughter Of innocence.

 

Summoning je ambiental sa black vokalima, epska atmosfera inspirisana Tolkinom, super. Nabavi Let Mortal Heroes Sing Your Fame.

 

i naravno Emperor, albumi Prometheus:Discipline of Fire&Demise, FENOMENALAN album, ali mnooooogo tezak za slusanje, uticaji klasike, jazz-a, dodekafonije, avangarde i sl...mnogo dobri tekstovi. I drugi album, vrlo simfonican ali i nedopadljiv na prvu loptu (a strasan je !!!) je Anthems To The Welkin At Dusk.

 

nemoj zaobici ni Dissection. Melodican thrash/black sa odlicnom atmosferom. Imaju samo 2 albuma: somberlain i Storm At Light's Bane i neka uzmi-pare-izdanja.

 

 

toliko za sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sad, naravno da moram i ja ovde malkice da intervenishem: ( :mrgreen: )

 

1. Setherial - odlichan brutal black. Preporuka - Hell Eternal

2. Marduk - e ovi momci rasturaju! Preporuka - SVE!

3. Burzum - jedan od prvih koji rasturashe black! Preporuka - ako razumesh norveshki, sve, a ako ne, onda dograbi obavezno prvi (zove se takodje Burzum)

4. Dark Throne - e ovaj old-school je stvarno jedan od najboljih. Imaju nikad jachu atmosferu, iako menjaju malo deonica u pesmi, ne smaraju! Preporuka - obavezno A Blaze in the Northern Sky, i nezaobilazni Under a Funeral Moon

5. Mayhem - aaaaaaaaa! Ovo rastura! (They've come to kick ass and chew bubble-gum. They're all out of gum!) Najbolji, najjeziviji i najmrachniji old-school! Nazhalost, kao i mnogi, sada prave sranja... Preporuka - De Mysteriis Dom Sathanas

6. Dark Funeral - josh jedan brutal black. Iako njihovi textovi malo smaraju (Satan, Satan, Satan), momci drzhe standard - znachi nema trendashenja! Preporuka - sve!

 

E to je to. Malo me mrzi da kucam, mozhda cu kasnije josh dodati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bolje da pocne sa nekim bendovima koji imaju bolju produkciju. Dakle, bolje joj "uvali" novije albume od bendova kao sto su SATYRICON (ne mislim na Volacno i Rebel Extravaganza), EMPEROR, DARKTHRONE, MAYHEM... Jer ako joj budes dala recimo Forest is my throne od SATYRICON-a sa produkcijom nema produkcije velike su sanse da ce samo prokomentarisati "Sta ovo shushti?!?"...

 

Takodje nemoj odmah da forsiras brutalnosti kao sto su MARDUK, SETHERIAL, DARK FUNERAL, ENTHRONED, DIABOLICUM... doci ce to vremenom....

 

Bend koji preporucujem odmah da joj das je ROTTING CHRIST!!! Jer bend ima tako dobre melodije a nisu brutalni (barem ne preterano), a produkcijski svaki album je dobro uradjen osim albuma Non serviam. Do jaja su misticni i prave fenomenalnu atmosferu!!! Takodje ni KAMPFAR nisu losi....

 

U globalu bendove koje preporucujem su: DARKTHRONE, EMPEROR, MAYHEM, IMMORTAL, BURZUM, GORGOROTH, LIMBONIC ART, GEHENNA, MARDUK, SETHERIAL, DARK FUNERAL, BEWTICHED, BATHORY, ROTTING CHRIST, DISSECTION, OPHTHALAMIA, ABIGOR, SUMMONING, TORMENTOR, DIABOLICUM...

 

Samo te molim da pazis da ne postane jos jedan "zaludjeni fan" CRADLE OF FILTH i da pocne da se glupira i slusa bendove tipa ANCIENT CEREMONY, SIEBENBURGEN.... samo pazljivo u odabiru bendova MOLIM TE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitala me je ortakinja cime bi najbolje mogla da krene u sirenje black repertoara, pa posto i nisam bas nesto strucna po tom pitanju, dobro bi mi dosla pomoc. nesto sto je dobro a ne imitira (previse) druge bendove (COF, Dimmu Borgir, Bal-Sagoth, Covenant, Vintersorg i Opeth slobodno preskocite, za njih vec zna (i to preko mene biggrin.gif ))

 

Satyricon je odlican bend, mesavina old-schoola i melodike, obavezno Nemesis Divina, Shadowthrone, Forest Is My Throne, ostalo ne vredi.

 

Gde preskoci DARK MEDIEVAL TIMES :x :x :x :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitala me je ortakinja cime bi najbolje mogla da krene u sirenje black repertoara, pa posto i nisam bas nesto strucna po tom pitanju, dobro bi mi dosla pomoc. nesto sto je dobro a ne imitira (previse) druge bendove (COF, Dimmu Borgir, Bal-Sagoth, Covenant, Vintersorg i Opeth slobodno preskocite, za njih vec zna (i to preko mene biggrin.gif ))

 

Satyricon je odlican bend, mesavina old-schoola i melodike, obavezno Nemesis Divina, Shadowthrone, Forest Is My Throne, ostalo ne vredi.

 

Gde preskoci DARK MEDIEVAL TIMES :x :x :x :x

 

Zajebao sam se!!!@#$! Mislio sam Dark Medieval Times, a napisao Forest... sto im je EP i prvi album. Nabavio sam ih u isto vreme, pa ih u brzini brkam ponekad.

Ispravka: poslusaj kolegu Milleniuma, batali Forest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je odmah da se suoci sa krajnjojm tamom. Znaci Mayhem, The Stone, stariji Emperor (Anthems), Satyricon. Ma uostalom, pusti joj De Mysteriis Dom Sathanas i ako joj se to svidi, onda znaj da ce za jos jako malo vremena njena dusa biti nasa. biggrin.gifa: biggrin.gif:twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

rotting christ je odlichan bend... shto se toga tiche Ljudozderu slazemo se...

ali shta fali i ultra melodic bendovima tipa siebenburgen ili A.Ceremony? ako se tebi ne svidjaju nemoj drugima nabacivati svoje afinitete...

ja lichno savetujem Limbonic Art i Profanum kao po meni 2 najbolja black metal benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi gubila vreme sa nekim bezvrednim bendovima kao sto su Marduk i Satyricon(ovde mislim na album "Rebel Extravaganza") neka uzme odmah album u kome su izrazena prava i jaka osecanja. Jedan od retkih koji je pokazao kako treba da se koriste instrumenti u BM-u:

 

Burzum - Hvis lyset tar oss

 

Pesme sa ovog albuma ima da je uvuku u black metal brze nego sto kaze "Inn i slottet fra droemmen"

 

Posle bi mogla da poslusa Nokturnal Mortum(HEXPNCT album).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi gubila vreme sa nekim bezvrednim bendovima kao sto su Marduk

 

Bezvrednim?!? Opusteno... Vidim da ti samo slusas BURZUM pa ti puna usta, oci i usi istim. Za razliku od doticnog koji je popljuvao sve ono sto je radio sa BURZUM, MARDUK gordo setaju stazom istinskog Black Metal-a.

 

Ja opet ponavljam, devojcice nemoj joj uzimati za pocetak nesto sto ima produkciju "udri me do zore"!!! Bolje pocni sa dobro isproduciranim albumima... niko jos nije poceo odmah sa BURZUM, DARKTHRONE, GRAVELAND...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet ponavljam, devojcice nemoj joj uzimati za pocetak nesto sto ima produkciju \"udri me do zore\"!!! Bolje pocni sa dobro isproduciranim albumima... niko jos nije poceo odmah sa BURZUM, DARKTHRONE, GRAVELAND...

čovjek pametno zbori biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

ja kad sam počeo sa blackom, anthems i IX equilibrium su mi zvučili loše po produkciji, a mogu zamisliti kako bi stari Mayhem, Darkthrone i kompanija biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kanibal>"Vidim da ti samo slusas BURZUM pa ti puna usta, oci i usi istim."<

 

Aha, u pravu si... ma sve vec znas... Ja slusam samo Burzum i zato preporucujem i HEXPNCT od Nokturnal Mortum-a. Mnogo lose vidis. Marduk od pocetka ide na to da sokira javnost. Takve grupe su uvek pune prica i nikad ne uspeju da urade nesto kako treba. U Svedskoj postoje mnogo bolji bendovi od Marduka. Jedina mana im je sto su mladi pa ne mogu da dodju do ljudi koji cene dobar Black Metal.

 

kanibal>"Za razliku od doticnog koji je popljuvao sve ono sto je radio sa BURZUM, MARDUK gordo setaju stazom istinskog Black Metal-a."<

 

Ja pricam o muzici Burzuma a ne o onome sto Vikernes prica. Neka Marduk samo seta. Mozda ce nesto da nauce u buducnosti. A imaju mnogo da nauce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sad cemo ovako:

 

Marduk rules! Ko kazhe drugachije, taj josh treba da uchi! ne vredjam nikog, ali svako ko slusha black i oseca ga u dushi, trebao bi da se okane jalovog posla a la pljuvanje Marduk-a - oni su svoje pokazali i dokazali!

 

Nemojte pretvarati temu u pljuvachinu!

 

A niko se nije rodio slushajuci black! Ja sam, priznajem, Dark Throne prvi put chuo pre nekih 5 meseci! :oops: Ali mi se jaaaaaaaaako svidjaju, ko shto vec rekoh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da bi ipak trebalo krenuti sa CoFom i Dimmu a onda, kad to svari, treba je usmeriti ka drugim bendovima. Kad si pocetnik u muzici brze zavolis nesto kad znas da je "najbolje u klasi" E sad, mi znamo da CoF i Dimmu nisu najbolji (do duse, stvar misljenja), a ona/on ce vec doci do tog istog zakljucka(nadam se :mrgreen: ) pre ili kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gif

Ok , salu na stranu. Grijesis povodom toga. Ne valja prenagljivati u bilo cemu , pa ni u black-u (i tami) Pa i kad izlazis iz mraka , pozeljno je da se polako privikavas na svjetlos , a ne onako iz 'neba u rebra'

 

Al najbojle je neka cura sam prosudi sto joj odgovara , ima dovoljno predloga da odluci

Share this post


Link to post
Share on other sites

E znate sta?!? Gonite se svi u picku materinu, nabrojte lepo sve zive i moguce Black Metal bendove, devojka nije trazila da joj nabrajate bendove. U pravu je Verims ili tama ili u picku materinu!!!

Slusaj samo COF, ANCIENT CEREMONY, DIMMU BORGIR, MYSTIC CIRCLE i ostale slatke, zasecerene i zlatom ukrasene "Black" bendove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kanibal , samo smireno i bez nervoze. pusti djecu nek se igraju ..

Kad je cura trazila da joj se nabroji par bendova , izaslo joj se u susret. Ima na jednoj strani totalno tamne bendove (kakav izraz biggrin.gif ) a na drugoj ultra crne secerleme , pa nek sama izabere ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E znate sta?!? Gonite se svi u picku materinu, nabrojte lepo sve zive i moguce Black Metal bendove, devojka nije trazila da joj nabrajate bendove. U pravu je Verims ili tama ili u picku materinu!!!

Slusaj samo COF, ANCIENT CEREMONY, DIMMU BORGIR, MYSTIC CIRCLE i ostale slatke, zasecerene i zlatom ukrasene "Black" bendove..

 

Kanibale, ovo stvarno nema smisla :x !!! Opet si zaboravio ...And Oceans, The Kovenant i Astarte! Nakon ovakvog ponasanja odbijam da sa tobom pisem prirucnike ("Kako savladati kuvanje" i "100 bezbolnih nacina da pocnete sa blackom") :x

 

A dje nam je Siebenburgen? Ili Agathodaimon, Ancient? tongue.gif

Kanibal i ja cemo da pishemo priruchnik "Kako se snaci u black-u na 1001 ultrabrutalan nachin"! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma svi ste vi baje i prozivate melodic bendove a svi se przite na njih... destroyeru ja koliko znam ti si mi trazio sve albume od agathodaimon a imas original astarte.... ljudozderu ti si se przio na dimmu zashto ih sad pljujes???

znachi niste mi jasni... shta pokushavate da pokazete kako ste vi sad baje i slushate samo brutalno??

znachi ne trazim kavgu svi ste vi super momci i devojke ali to nije u redu....

live and let die...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo da se igramo ultra brutalnih manijaka ... nek fino svako uzme $jekiru , noz , pistolj il kakvo teze naoruzanje , 2 sata slusanja NAJCRNJEG old school-a i pravac u prvu crkvu , robnu kucu il dje li vec ima naroda ... pa udri smile.gif 8O smile.gif 8O :roll: :mrgreen:

sala naravno (ukolko me neko ozbiljno shvatio laugh.gif )

 

All_destroyer , prije par mjeseci kad si stigao na forume , zalagao si se puno za taj melodic black (posebno za COF biggrin.gifa: ) Odjednom si presao na old school (sto je sasvim normalan korak) al se zato podsmjevas onome sto ti je utabalo put do njega. Sad si odjednom ultrabrutalni all_d. , a mi ispadosmo tetkice ako volimo i tamo neki melodicni black ... vidi stvarno :roll:

Da nije toga new wave black-a , masa onih koji se kunu u underground ne bil ni cula za bendove kao DT , DF , Mayhem , Burzum and co. (cast izuzecima , al takvih je relativno malo)

 

nek se ultrabrutalci drze svojih bendova i nek puste druge na miru. Samo bez laznog morala , to je nesto kao "mi o cemu , kurve o postenju" . Takvi su dostojni prezira. ... na kraju , polako mi nestaje motiva da palim ovu stranicu u mom exploreru. Nekad je bilo zanimljivo dolaziti ovdje , uciti se o black-u . Danas "ucim" kad da pljujem na druge i da ih omalovazavam. Ako je to necije pimanje black-a , neki codex , neka ga nabije u prkno zajedno sa svim fuckin' favourite garaznim bendovima ....

 

E pa idem sad , a svi koji su se pronasli u mom textu, nek me tuze mami smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]ljudozderu ti si se przio na dimmu zashto ih sad pljujes???

 

Ja ne da slusam samo DIMMU BORGIR ja takodje slusam i CRADLE OF FILTH i imam albume od AGATHODAIMON. Ali ja znam kad je dosta i ne preterujem. Ja zelim da skrenem devojci paznju da ne uleti previse u taj fazon jer ce tada ostati gluva za prave blasfemije i za pravi mrak kao sto su MAYHEM, DARKTHRONE....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...