Jump to content

2013.05.30-06.01 *Prnjavor, Beograd* Darkness Rising Festival


Toki89

Recommended Posts

Nije ni čudo što je tako malo ljudi bilo. Da sam znao kako stoje stvari, ne znam ni sam da li bih išao. Prvi dan je bio ubi bože, bar što se vremena tiče, hladno u pičku materinu, blato na sve strane... Pošao sam od kuće k'o čovek, vratio sam se k'o svinja. Nemam običaj da se žalim, ali ono je stvarno bilo ubi bože. Kome li je palo na pamet da organizuje festival onamo... Bogu iza nogu... Ja znam da niko nije imao kišu u planu, ali u ovo doba godine nije neko čudo da pada i po 10 dana bez prestanka. Odmah pored je stovarište, mogli ste da nabacate rizlu kod ulaza.

Na prvi dan sam išao zbog Triumfall, Emptiness i Enthroned. Triumfall mi se nisu sviđali, inače volim da ih slušam. Sutradan su mi ceo dan u glavi odzvanjale one dve pesme sa EP-a, ali uživo nisu bili ništa posebno. Emptiness su već zvučali bolje. Stvarno zaslužuju da se malo više čuje o njima. U pauzi popismo par piva čisto da nas malo uhvati da zaboravimo na hladnoću, ali za to su se pobrinuli Enthroned. Meni su bili super. Šteta što su izostavli Evil Church, ali za kraj su svirali Vermin tako da im je oprošteno. Posle onog smrzavanja i maltretiranja oko prevoza, mislio sam da odgledam još Blaze Of Perdition i Acherontas, a na treći dan uopšte i da ne idem.

Drugog dana stigosmo tačno na vreme, Blaze Of Perdition samo što su počeli da sviraju. Bili su sasvim ok, ali šteta što više nemaju dva vokala, onako su zvučali mnogo bolje. Svirali su Night's Blood... Kad već Dissection neću moći da gledam, nije loše ni da je čujem od njih. U pauzi naleteh na Nikosa iz Acherontas... Par dana pre toga smo se dopisivali i zamolio sam ga da ponese novi album. Uzeh ga za 1200 din. Nije mnogo za onu lepotu. Acherontas sam tek nedavno počeo da slušam. Živeo sam u zabludi da nisu ništa posebno, kad ono... I uživo su bili dobri, mada mi se čini da 95% ljudi nije čulo za njih. Pošto im je trebalo sat vremena da se pripreme za nastup, zakasnili smo na poslednji bus, mada na kraju ispade i dobro pošto su Infernal War i Horna bili odlični. Infernal War sviraju za medalju, svaka im čast. Bio sam mrtav umoran, ali su me razbudili za sekundu. Više puta sam čuo za Hornu da su loši uživo, ali ono je bilo sasvim solidno. Novi pevač je odličan. Bubnjar je smešan kao crtani. Vreme je poslužilo, kiša nije (puno) padala, tako da nije bio svinjac na ulazu kao prethodnog dana, pa sam na kraju rešio da idem i trećeg dana. Desaster su me oduševili, pogotovo što nisam očekivao tako dobar koncert. Baš umeju da naprave atmosferu. The One su bili najveće iznenađenje. Pustio sam da ih čujem pre festivala i nisam bio oduševljen, ali uživo su bili jezivi. Moraću da pokušam ponovo. Ako neko zna koje su pesme svirali... Bio bih zahvalan. Začudilo me je koliko je ljudi gledalo Behexen. Ne kažem da ne zaslužuju, Nightside Emanations je jedan od najboljih albuma prošle godine, ali sam mislio da će malo ko ostati da ih gleda posle Desastera. Zvuk je bio prilično loš, tek sam kući, kad sam pustio snimak, čuo koliko su gitare bile raštimovane na Mouth Of Leviathan, mada su mi se svideli. Urfaust su bili ok, pravi bend za kraj, ali mogli su da ubace i neku bržu pesmu, tek pred kraj odsviraše dve, a kako tri dana nisam oka sklopio, umalo se nisam uspavao. Jel se meni učinilo ili je onaj blesavi bubnjar otišao da piša na sred pesme?

Sve u svemu, nije mi krivo što sam bio, ali ako se ovo ponovi i sledeće godine i bude na istom mestu, ne znam da li ću imati živaca da se ponovo ovoliko maltretiram, pogotovo što nisam iz Beograda. Nemoguće da u tolikom gradu nema mesta za ovako nešto. Bašta SKC-a na primer... A ne bi bilo na odmet i da upadne koji death metal bend ili nešto kao Blood Ceremony, čisto zbog raznovrsnosti. Mislite o tome... Pozdrav!

 

DSCN3847.jpg

DSCN3849.jpg

  • Upvote 10
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Продао се.Вероватно му се смрз`о курчић првог дана па је морао да га утопли :mhihi: .И пази му још ову модерну дуксерицу.Тера моду по блек метал фестивалима

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...