Jump to content

Najbolji metal albumi u 2012. godini


Divlji Tigar

Recommended Posts

zar nije bilo neko amorphis reizdanje za top 5? :mhihi:

 

Ne volim reizdanja, još kad se menjaju omoti/remasterizuju...ugh. Ali Amorphis će izdati naj album 2013 tako da nemaj brige za to.

 

Ja dobre fotke. 70% šmekerska, 30% hipsterska.

 

Koliko si povratio moje poverenje smeštanjem nekih albuma na kraj liste, toliko si me razočarao sa rasporedom ostatka. :haha:

 

Samo o top 10 sam malo i razmišljao, ostalo je više-manje nabacano. Mada ima neke logike gde mi je šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta sam slušao najviše tokom 2012. (red nije previše bitan, iako sam se trudio da na prvih 6-7 mesta stavim favorite, a tamo pred kraj je baš štap-kanap). Kultove sam namerno gurnuo pozadi, jer su kultovi, a u prvim redovima su mladi bendovi jer je njima bilo teže da budu primećeni. Pa kaže:

 

1. Morbus Chron - A Saunter Through The Shroud (EP) (Najbolji komad muzike za mene u 2012. Najviše sam vremena proćerdao slušajući ovo)

2. Horrendous - The Chills (Naj naj najveći dasa od albuma u 2012.)

3. Degial - Death's Striking Wings (Za blagu nijansu iza Horrendous, mada sam neretko pomišljao da je i bolji)

4. Necrovation - Necrovation (Albumčina i ovo)

5. Nekromantheon - Rise, Vulcan Sceptre (Dokaz da je i dalje moguće svirati old skul, a reći nešto novo i sveže)

6. Aura Noir - Out To Die (To je to, sušti metal, mogu ovo da slušam 30 puta dnevno)

7. Asphyx - Deathhammer (Super album. Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before the Blood Court je za dobru nijansu lošiji, iako ga zbog toga nisam manje slušao)

8. Ataraxy - Revelations Of The Ethereal (Vrhunska atmosfera. Debi album, tek će se čuti za njih)

9. Corrosive Carcass - Composition Of Flesh (Sve bolji album kako pesme odmiču, old skul, solaže, atmosfera... Sve imaju. Isto debi)

10. Nidingr - Greatest Of Deceivers (Najinteresantniji BM album u 2012.)

11. Incantation - Vanquish In Vengeance (Meni najbolji Incantation još od Infernal Storm)

12. Weapon - Embers And Revelations (Samo kada bi promenili pevača, popeli bi se odmah u top 5. Songwriting 10/10)

13. Ofermod - Thaumiel (Svi seru po ovome, a meni je skroz ok, nartočito u kombinaciji sa Nefandus EP-em koji je isto izašao u 2012.)

14. Sear Bliss - Eternal Recurrence (Napokon jebena truba! Genijalno skoro kao onaj bendžo na Noregs Vaapen od Taake... A i inače je album bombona)

15. Nile - At The Gate Of Sethu (I ovo svi krpe, a meni je najbolji njihov album još od Annihilation (i od Annihilation))

16. Burzum - Umskiptar (Vrhunski dobra muzika, naročito prva polovina albuma. A i po ovome svi kenjaju koliko sam stigao da vidim...)

17. Testament - Dark Roots Of Earth (Nemam komentar koliko je ovo dobar album)

18. Dordeduh - Dar De Duh (Isto kao i gore)

19. Shining - Redefining Darkness (Isto kao gore)

20. Hour Of Penance - Sedition (Najbolji HOP album so far)

21. Hooded Menace - Effigies Of Evil (Bbbrrr kako izgleda ovaj vinil...)

22. Bombs Of Hades - The Serpent's Redemption (Izuvanje iz gaća OSDM)

23. Skeletal Remains - Beyond The Flesh (Pestilence/Asphyx worship album godine)

24. Tormented - Graveyard Lust (EP) (NWOSDM - ovo baš ima integritet)

25. Hail Spirit Noir - Pneuma (They're on to something)

26. Merrimack - The Acausal Mass (Volim Watain, pa volim i ovo)

27. Baptism - As The Darkness Enters (Najbolji finski BM album u 2012.)

 

Im'o bih još ponešto da kažem ali ne mogu više da kucam. Dosta je i ovo.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolfbrigade - Damned

Wintersun - Time I

Steelwing - Zone of Alienation

Anthem - Burning Oath

Woods of Ypres - Woods 5 Grey Skies & Electric Light

Paradise Lost - Tragic Idol

Asphyx - Deathhammer

Tragedy - Darker Days Ahead

Goatwhore - Blood For The Master

Katana - Storms Of War

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako izgleda moj izbor najboljih ostvarenja u protekloj godini. Bas tim redom kako sam poredjao diskove na ovoj fotki. Jebiga cekam jos neke stvari da mi stignu,tako da su i one trebale da se nadju na ovoj listi ali problemi sa postom su uzeli svoj danak!

 

1.Skeletal remains - Beyond the flesh (Samo kratko o najboljem ovogodisnjem izdanju,to ce biti i moja jedina recenzija:Ovakav album sam cekao godinama,kao da su mene pitali kako treba da zvuci paklen DM album.Mesavina starog Obituary sa Pestilence i Morgoth,kako u nacinu svirke ,tako a mozda i najvise u vokalu.Album koji ne gusi ni u jednom momentu,sa perfektnom cistom produkcijom,solazama kao da su dosle sa Cause of death i sa kontrolisanom brzinom koja je uvek na pravom mestu.Ovo je jedan od onih albuma za koji nikad ne zelite da se zavrsi.Treba pomenuti da se u bendu nalazi gitarista Fueled by fire,koji je ujedno i pevac.Milsim da malisa ima negde oko 20 godina.I da zavrsim,album za cistu desetku,jeste da je totalan worship gore pomenutih bendova,ali neka,uzeleo sam se takvog DM,sa malim primesama i thrasha.Genijalno)

 

2.Eugenic Death - Crimes against humanity

3.Nekromantheon - Rise,Vulcan spectre

4,Tantara - Based on evil

5.Municipal waste - The fatal feast

6.Game over - For humanity

7.Infinite translation - Masked reality

8.Dr. Living death - Radioctive intervention

9.Hellbringer - Dominion of darkness

10.Aggression - Viocracy

11.Lich King - Born of the bomb

12.Bonded by blood - The Aftermath

13.Pro-Pain - Straight to the dome

14.Dew Scented - Icarus

15.Bludvera - Terrorform

16.Sucidal Angels - Bloodbath

17.Die Hard - Conjure the legions

18.Party Vibez - Legends of gnarlia

 

Picture003-4_zps91914d32.jpg

 

Nisu na fotki a trebali su po kvalitetu da se nadju i floridski death metal bend Cystic Dysentery - Culture of death,svedski thrash/death metal projekat Serenity defiled - Where chaos reigns (mada ovo zvanicno izlazi za mesec dana) i americki sastav Cyst-Requiem of ruin (obecao pevac da salje cim izadje krajem januara)

 

Takodje treba napomenuti i dva sjajna reizdanja kultnih albuma koji u originalnom izdanju kostaju puno para,pod uslovom da ih nadjete,tako da su fanovi sa odusevljenjem pozdravili njihova reizdanja.

 

To su dakle reizdanja italijanskog DM benda Electrocution - Inside the unreal i holanskog kultnog DM sastava Burial-Relinquished souls (Uz svedski Excruciate-Passage of life i belgijskog Chemical breath-Fatal exposure,ovo je jedan od najtrazenijih DM diskova.

 

Oba ova izdanja cu verovatno dobiti na neku malu distribuciju,tako da ako bude nekog bude zanimalo!

Sve u svemu,meni je ova godina bila odlicna.

 

Verovatno je bilo desetine sjajnih izdanja koje sam iz nehata propustio,mada sam se trudio da sve koliko toliko mogu da ispratim.

Necu da govorim o razocaranjima,jer ih i nije bilo.

 

Od velikih bendova,nisam nista ni ocekivao,tako da me nisu ni mogli razocarati,mada mozda sam se nadao da ce Testament napraviti bolji album,3-4 dobre pesme su malo za takav veliki bend.Eto toliko,sve najbolje i cujemo se krajem ove godine,ha,ha!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redosled kako se čega setim. Ima tu još albuma ali nisu još valjano preslušani. Ovi mi se nekako izdvojili odmah.

 

Moonspell - Alpha Noir / Omega White

Killing Joke - MMXII

Atoma - Skylight

Collision - A Healthy Dose Of Death

Mindless Faith - Just Defy

The Cult - Choice of Weapon

Paradise Lost - Tragic Idol

Nekromantheon - Rise, Vulcan Spectre

Black Breath - Sentenced To Life

Swallow The Sun - Emerald Forest and the Blackbird

A Life Once Lost - Ecstatic Trance

Daylight Dies - A Frail Becoming

 

Jebi ga, tek sad videh u naslovu teme "metal" tako da neki sa liste u tom slučaju otpadaju. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panopticon - Kentacky je fenomenalan album, sa dosta filer pesama. Ali cak i takav je feneomalan album, a malo ko sa foruma ga je cuo.

 

Sutra cu da sklopim listu moju top albuma za ovu godinu. Ali evo jedan super progy metal pesma za vas iz ove godine.

http://www.youtube.com/watch?v=zGxjqICzvU8

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Abigor - Quintessence

Acrimonious - Sunyata (Album godine!) www.youtube.com/watch?v=Oo3ys2TNi2Y

Behexen - Nightside Emanations www.youtube.com/watch?v=Cj0J0rypgCI

Dark Sonority - Kaosrekviem (Možda i nešto najbolje iz Norveške još od De Mysteriis Dom Sathanas, ne može rečima da se opiše koliko zvuči bolesno, osim zadnje pesme, obrade od Bathory, koja je totalno nepotrebna.) www.youtube.com/watch?v=lvqsnWwcnqs

Dawnbringer - Into The Lair Of The Sun God

Desiderii Marginis - Procession (Mnogo bolji album od Seven Sorrows, najbolji dark ambient koji sam cuo u 2012, mada i nije imao neku konkurenciju.)

Dordeduh - Dar De Duh

Emptiness - Error

Enthroned - Obsidium www.youtube.com/watch?v=ZfJu0NzJUeU

Genocide Shrines - Devanation Monumentemples (Ne pamtim kad me je neki novi death metal bend ovoliko oduševio.) www.youtube.com/watch?v=9EXycLUtG9k

Horrendous - The Chills

Kvlt Of Hiob - Thy Kingly Mask www.youtube.com/watch?v=EwpDxBU3miQ

Marduk - Serpent Sermon

Medico Peste - א: Tremendum Et Fascinatio www.youtube.com/watch?v=cWqvcJ4cf7E

Mgla - With Hearts Toward None

Nidingr - Greatest Of Deceivers

Nightbringer & Acherontas - The Ruins Of Edom

Raison d'être - When The Earth Dissolves In Ashes

Skogen - Eld (Nije mi jasno kako ovaj bend nije malo poznatiji.) www.youtube.com/watch?v=1n3_9bjnf9s

Sonne Adam - Messengers Of Desolate Ways

SS-18 - Tetraktis (Čini mi se da sam vec jednom nahvalio ovaj album. Mogao bih svaki dan da ga slušam, verovatno ni jedan drugi album nisam slušao toliko.) ss-18.bandcamp.com/track/desperatus

Svartidauði - Flesh Cathedral

Svartsyn - The True Legend

Teitanblood - Woven Black Arteries

Triangular Ascension & Abiotha - E.L.O.H.I.M. (Nikad nisam nešto posebno obraćao pažnju na Triangular Ascension, ali ovde su me oduševili.)

Urkaos - Urkaos I ancientrecords.bandcamp.com/track/vi-urkaos-i

Weapon - Embers And Revelations

 

Dobri su i albumi od Atrium Carceri, Blacklodge, Blut Aus Nord (u početku mi nije bio nešto, ali sad mi se baš sviđa), Merrimack, Omega Centauri, Pestkreuz, Pseudogod, Ragnarok... i još gomila drugih, ali i ovo je već previše.

 

Deathspell Omega EP me je pomalo razočarao. Nije loš, ali od njih sam navikao da me oduševljavaju, a Drought mi zvuči nekako zbrkano i usiljeno. Incantation je užasan. Na celom albumu nema dva dobra rifa, mada poslednji album koji volim je The Infernal Storm.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...