Jump to content

Mad Max 4: Fury Road (2015)


Recommended Posts

Najbolji akcioni film u poslednjih 100 godina. Adrenaline rush all the way.

 

Koreografija akcionih scena i scena smrti...prelepo, suze ti teku.

 

I svet kako je urađen i predstavljen..i taman dozirano se nove stvari dodaju, taman pomisliš nema više ništa novo, ono opet zjuum neki. I da, ko za ovo kaže da nema priču, nema ni pola mozga onog Riktusa.

 

minusi: CGI, usiljene 3D scene (dokle će ovo više d apostoji u filmovima, tj. što ne razdvoje malo bar 2d i 3d verzije?), Hardy-ev način govora (ne mogu baš ovde da usresredim šta mi smeta :haha:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hardy-ev način govora (ne mogu baš ovde da usresredim šta mi smeta :haha:)

 

Mislim da je taj govor naglasio to da je Hardy gluvonem, tj da je izgubio sluh i da vecinu vremena cita sa usana. To i oni momenti sa zujanjem od snajpera i tako to. Mislim da je neko okacio link gde je neko objasnio tu teoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

I svet kako je urađen i predstavljen..i taman dozirano se nove stvari dodaju, taman pomisliš nema više ništa novo, ono opet zjuum neki. I da, ko za ovo kaže da nema priču, nema ni pola mozga onog Riktusa.

 

Koja je prića,ajd reci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je taj govor naglasio to da je Hardy gluvonem, tj da je izgubio sluh i da vecinu vremena cita sa usana. To i oni momenti sa zujanjem od snajpera i tako to. Mislim da je neko okacio link gde je neko objasnio tu teoriju.

 

Te scene sa snajperom se jedino i sećam gde sam baš pomislio "ovom ne smeta glasno izgleda", ali mislim da nije bila nijedna takva druga scena, tako da nisam baš 100%, ali zanimljiva ideja ako jeste to.

 

Mislim da ću da gledam opet film, pa ću tad malo više na Maxa da obratim pažnju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ste napisali o scenama akcije, nemam sta da dodam. likovi su razradjeni koliko se moglo, s obzirom na akciju koja traje sve vreme, ali...bar pola filma sam ofgledao sa velikim osmehom na licu zbog par fora: stavljanje volana me je podsetilo na mister bina, nux me je podsetio na spuda iz trainspottinga...ne vredi, gledam i smejem se. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napokon posten akcioni film

Sve preporuke

 

Naravoucenije filma - pre ili kasnije moras prestati da bezis od problema i dici ga u vazduh :haha:

 

War boy je toliko lep, da ni svo ono nakaradjenje nije to promenilo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se izuzme fabula, koja me iskreno receno nije ni zanimala, film mi se dopao, najvise zbog odlicne scenografije, kadrova, sminke, vizuelnih efekata, znaci citavog tog postapokalipticnog ambijenta punog prasine, prljavstine, nasilja i svakojakih zahrdjalih metalnih skalamerija. Film je cisti heavy metal, sve sa onim gitaristom sto ga drze na kamionu i masivnim ozvucenjem oko njega. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam film pre dve nedelje (3D) i odusevljen sam! Mad Max dvojku obozavam i bio sam skepticam pre nego sto je izasao trejler. Otisao sam u bioskop i izasao kao drogiran! :D

 

Ceka se novi Terminator! ;)

 

Edit: vec dva meseca sam u stoner raspolozenju pa mi je odlicno sela jurnjava po pustinji. :rockdevil:

Edited by Dr Alex
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

We were shooting in the canyons, it was really hot and everybody was sort of having a long day. And I wrapped and I was sort of, like, walking around and it’s like dead silent, we’re in the middle of the desert and really hot. And then, all of the sudden, we start, like, in the distance hearing Bob Marley? And we’re all just like, ‘What the fuck?’ and we’re looking around and, all of a sudden, it gets louder and louder and louder. And it’s like this guy come up on a bicycle, like pedaling through the canyon with Bob Marley, like boom box on his bike, and everyone starts pissing themselves, and Tom had gotten an ice cream man to come for us in the middle of the desert. - Riley Keough

 

 

lepa priča sa snimanja. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Odgledah novi Mad Max, i mnogo sam se razočarao.

Meni je ono vrlo loš film. Jurnjava tamo amo bez prestanka, dijalozi banalni (kaže snajka negativcu kad ga ubija "Remember me"? Pa naravno da te se seća. Juče krenuo u poteru za tobom). Sav je grototesno karikaturalan, a ubrzavali su klipove, pa se likovi kreću kao Čarli Čaplin. Scenario mizerija, nema nikakvog tvista, ništa. Idu od tačke A do tačke B, pa nazad. Mad Max dvojka je filmčina za ovo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niko ne očekuje neku doboku filozofiju, ali baš ovako bez ičega, ni to nisam očekivao.

Pogledaj ponovo Mad Max 2, pa ćeš videti kako izgleda kako izgledaju pomešani sastojci (akcija, gluma, scenario, dijalozi) u jednom odličnom filmu tog žanra.

Mogli su i ovo malo dijaloga da izbace, i "film" ne bio bio ništa drugačiji.

 

A što se Warcrafta tiče, i tu sam očekivao prebanalizovane dijaloge, i debilštinu, ali sam se srećom (donekle) prevario. Istina, pravi glumci (ljudi) su očajno odradili posao, ali je ILM dobar posao napravio sa orcima (prvi put vidim da su kompjuterski generisani likovi (mentalno) uverljiviji od pravih glumaca). I ima tu propusta, i ima patetičnih dijaloga, ali mnogo manje nego što sam se plašio.

Opet, ima da kažeš i nekog tvista.

Da je Warcraft bio ko Mad Max, ljudi bi pobegli iz glavnog grada, i onda bi se vratili u glavni grad, i to bi bilo to. Ubili bi onog orkovskog Šamana... i.... the end.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mad max 4 se gleda zbog vizuelnog spektakla, koji će teško u skorije vreme biti premašen.

 

fun fact

https://www.quora.com/Was-there-really-no-script-for-Mad-Max-Fury-Road-when-it-was-filmed

 

also

What’s is like to shoot without a script (almost)?

 

Charlize Theron: Well, I feel like us actors kind of set out this rumor that there was no script. I wonder, I haven’t talked to George about, but I wonder if he’s upset about it. Because there was a script; it just wasn’t a conventional script, in the sense that we kind of know scripts with scene numbers. Initially it was just a storyboard, and we worked off that storyboard for almost three years. And then eventually, there was a kind of written version of the storyboard, which just felt like a written version of the storyboard, again not like a script. I think the hardest thing for us, as actors, to get our heads around, was that the movie really was one big scene. Usually you have scenes and this was one big scene. So we shot one big scene for 138 days. That was tricky because everyday you show up and you don’t really know where you are in that scene. George was really at understanding what he wanted. And the movie was in his head. After a while ,we all understood that we just had to let him do his thing.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugim rečima: Ma imamo mi scenario, samo što je naš scenario originalan, jer nema ničega u njemu, već je sve jedna velika scena.

Pa da. :) To bi otprilike bilo to.

Što reče neko: pojedini muzički spotovi su imali mnogo više dubine.

 

Nego, napraviću ja holivudski film.

A najoriginalnije u mom filmu je što neću koristiti profi kamere, nego svoj telefon.

A još originalnije što će sve biti jedan kadar (moja ulica). Neće biti ni glumaca, ni radnje, jer je to toliko puta prežvakano. Svi imaju to. Ali ja sam originalan.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam full HD, dobar kvalitet, sa slušalicama.

Imam rispekt prema efektima, i činjenici da su koristili prave eksplozije i mnogo old/school pristupa.

Ali to nije dovoljno da bih ja nešto nazvao filmom. Da bi se nešto zvalo filmom, mora imati određene sastojke.

I nemoj ići u krajnjost. Ne očekujem ja da Mad Max bude filozofija, niti da u tom filmu pronađem smisao života, već mislim da se sa malo truda mogao dobiti mnogo bolji film.

Na primer, sve one frakcije, koje su samo prikazane na par minuta, mogle su biti bolje i dublje prikazane, možda neka od njih da je zarobila šleper, pa neki dil sa njima, pa malo jurnjave, pa neki mali tvist, pa onda da se ide ka kraju filma.

 

Što se mene tiče, neka prave oni te filmove, ako ljudi hoće to da gledaju, nemam ništa protiv. Samo onda žanrovski da ih odredimo, da trash spustimo na još jedan niži nivo.

Ovo je nešto kao Grind Core metal, ali za filmove.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...