Jump to content

2013.02.14. *Dom omladine, Beograd* Damir Urban & 4


Lou

Recommended Posts

URBAN VALENTINE U DOMU OMLADINE BEOGRADA

Koncert grupe URBAN & 4

Četvrtak, 14. februar, 21h

 

Uz najoriginalnije predstavnike hrvatske alternativne rok scene, URBAN & 4, Dan zaljubljenih se pretvara u pravi muzički praznik! Beograđani će imati tu čast da umetnost Damira Urbana i njegove hvaljene ,,četvorke” dožive upravo na dan ljubavi, 14. februara u sali Amerikana Doma omladine Beograda.

 

,,Ja sam navikao pričati jedan na jedan, i kad s nekim pričam uvijek pričam s jednom osobom. Kad jednoj ženi hoću reći da je volim, onda to kažem jednoj ženi, a ne njih deset u isto vrijeme”, izjavio je Damir Urban za čuveni portal Muzika.hr, a njegova publika zna da i u krcatim koncertnim prostorima Urban pruža upravo ovakav doživljaj: obraća se lično svakom pojedincu koji stoji ispred njega i koji prepoznaje i doživljava emocije koje se prožimaju svakom njegovom pesmom.

 

U 2012. godini višestruko nagrađivani Urban & 4 su objavili EP ,,Kundera” koji sadrži šest pesama, a koji je bio samo uvod u album koji će bend predvođen harizmatičnim Damirom Urbanom objaviti na proleće ove godine, a čiji će deo predstaiti na beogradskom koncertu.

 

,,Greh je od Damira Urbana očekivati nešto obično” (Ivana Jovanović, Remix press). Ni Dan zaljubljenih u Domu omladine Beograda ne treba smatrati običnim, niti očekivanim, u šta će se uveriti svi koji tog 14. februara posete koncert grupe Urban & 4, benda koji emocije čini opipljivim.

 

Ulaznice su u prodaji na svim Eventim i Gigstix prodanim mestima, u kafeu Šikarica (Skadarska 22) i prodavniciploča Pinball Wizard Records (TC Eurocentar) po ceni od 1.200 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

najbolji live bendovi na ovim prostorima:

 

1. Urban & 4

.

.

.

.

pa jedno 100 mesta prazno

.

.

.

pa svi ostali

 

2 sata i 15 minuta sakaćenja sinoć, meni je iskreno žao svih ljudi koji ne slušaju Urbana i propuštaju ovakve spektakle, ljudi jebeno jedu i dišu svaki sekund na onoj bini. Najpreciznija i najopuštenija svirka ikad, masa kvalitetne i skroz prirodne improvizacije, carske priče i zajebancije sa svima živim između pesama... Svaki put kad ih gledam sve su bolji, ergo - i svaki sledeći put sam tamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da nikada nisam cuo za doticnog (zadrti metalac jbg) ali mi je devojka danas pustila njegovu stvar Mjesto za mene. Iako sam se na prvu nasmejao i prokomentarisao isti Masimo - ovo je jako dobro.

Uzeo sam da preslusam ceo taj album, imam osecaj da ce mi biti zao sto nisam isao na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...