Jump to content

"Crne ovce" u diskografiji


Talvi

Recommended Posts

Podseti me jedna grupa na last.fm-u na ovo, pa hajde:

 

Dakle, tema su - albumi koji su smatrani "crnim ovcama" u nečijoj diskografiji a koje vi uprkos tome obožavate.

 

Npr, meni je "34.788%... Complete" apsolutno najbolji My Dying Bride album, Sepulturin "Against" mi je zakletva, itd itd.

 

Navalite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megadeth - Risk. Odličan album, i kao što je Mustaine jednom prilikom rekao, odličan album samo ne bi trebalo da piše Megadeth na njemu. Dalje Maiden - Virtual XI, meni jedan od najboljih njihovih albuma. Možda i Kreator - Outcast, takođe omiljeni mi od njih, a ne sjećam se da ga je neko spominjao uz najbolje Kreator albume. Naravno, St. Anger je isto odličan album. :)

  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i Kreator - Outcast

Dark Tranquillity - Projector

+1

 

Same Difference od Entombed, kao i ostatak diskografije posle Wolverine Blues. Vecina ljudi pljuje sve posle prva 3 albuma. Da, i Napalm Death - Diatribes. Eto, to mi prvo pada na pamet.

Edited by skulhead
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni pola youthanasia-e vrh, pola smor.

 

dobra tema, btw. jedino shto mi trenutno pada na pamet je chaos a.d. koji mi je od kada sam bio klinac pa sve do sada ostao vrhchina od albuma, a gomila metalaca ga mrzi. ne znam kakva je ovde situacija.

da chaos ad meni definitivno najdrazi od sepulture

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Risk i World needs a hero, Load, Reload, meni su to odlicni albumi. 34.788%... Complete". Ne pada mi na pamet jos nesto.

 

@sw ne bih ga svrstao ovde, ne znam da li bih bilo sta iz njihove diskografije svrstao ovde. :D

Edited by MegaDave90
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Лоуд,Рилоуд, уз Кил ем ол омиљени албуми Металике. Што се Слејера тиче Диаболус ми је омиљени албум, а ГХУА вероватно трећи, четврти. Нешто сад не могу да се сетим још неких примера, али сигурно има.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

my dying bride - 34.788%... Complete... omiljeni njihov.

fear factory - archetype... svi su nesto pljuvali po njima kad je otisao debeli, meni bio super album.

sepultura - dante... vecina je hejtovala grina i sto su nastavili bez brace burazera, a album pisa po celoj soulflaj diskografiji.

Edited by Geralt of Rivia
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko su neki od ovih albuma crne ovce ali ih sve (neke manje neke više) volim.

Rukovodim se promenom stila u odnosu na prethodne radove što uvek podržavam.

 

Annihilator - King Of The Kill (posle ovog albuma sam manje više prestao da ih pratim)

Anthrax - Sound Of White Noise, Volume 8 - The Threat Is Real

Carcass - Swansong

Exodus - Force Of Habit

Fear Factory - Digimortal

Flotsam And Jetsam - Cuatro, Drift, High (omiljeni albumi od njih)

Forbidden - Green

Gorefest - Soul Survivor, Chapter 13

Machine Head - Supercharger

Massacra - Sick, Humanize Human

Megadeth - Youthanasia, Cryptic Writings, Risk

Metallica - Load (više ga slušam nego bilo koji drugi album od Metallice), Reload, St.Anger

Ministry - Filth Pig

Morbid Angel - Illud Divinum Insanus :P

Nuclear Assault - Something Wicked

Paradise Lost - Host, Believe In Nothing

Queensryche - Promised Land (trebalo mi mesec dana da ga svarim, nisam znao šta su hteli posle mi album ispade ubedljivo omiljeni od njih)

Sacred Reich - Heal

Samael - Era One & Lesson In Magic #1

Sepultura - gotivim i period posle Maxa, nije da sečem vene ali ima tu jako dobrih pesama, Dante XXI pogotovo

Slayer - Diabolus In Musica

Testament - The Ritual, Demonic (verujem da Low ne spada u stado crnih ovaca)

The Cult - The Cult

The Haunted - Unseen

Tiamat - A Deeper Kind Of Slumber (ne znam da li se ovaj album smatra crnom ovcom, remek delo)

Xentrix - Kin

 

E da, Kreator - Renewal, Outcast i Endorama (omiljeni od njih)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseti me sa Annihilator-om, meni je "Remains" bio prvi Annihilator album, kupio ga tako što sam iskopao kasetu u kutiji kod nekog lika na pijaci koji je inače prodavao narodnjake i tome slično :haha: Baš sam vrteo tu kasetu do iznemoglosti i volim taj album jako, mogao bih ga se baš podsetiti

 

ova stvar mi je obeležila prvi srednje

 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...