Jump to content

Extol


SixStepsOnTheMoon

Recommended Posts

Peteru jako dobro idu klinovi, valjda neće da ga koriste samo za grube vokale na novom albumu. "Open the gates" super pesma, baš su spojili stari stil sa Blueprintom i otišli još malo u prog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj utisak je da se u ovoj pjesmi osjeća Schaliach, ali ima jake nijanse sa prethodnih albuma.Peter-ov harsh vokal je baš dobar, samo clean djelovi u ovoj pjesmi nisu u rangu recimo Undeceived albuma tamo su clean djelovi imali onaj osjećaj koji na trenutak odvlači od čiste mehanike same pjesme, kao početak pjesme "A Structure Of Souls", tu je možda autentičan i sam naglasak koji imaju norvežani kada pjevaju engleski.

 

Peteru jako dobro idu klinovi, valjda neće da ga koriste samo za grube vokale na novom albumu. "Open the gates" super pesma, baš su spojili stari stil sa Blueprintom i otišli još malo u prog.

 

Ima Peter onu baladu Aperature sa Synergy

 

http://youtu.be/DmFC1UsmZ6I

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Album je pravi dragulj, nema nikakvog preterivanja u rifovima, soloima, homoeroticnosti cleanova i sl. Ko stvoren za mene, bas po meri :meshuggah:

Osecam da ce mi podosta uci pod kozu sto ga vise budem slusao (ono sto je SixStepsOnTheMoon gore rekao)

Omiljena za sad Wastelands.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi utisci su mi da mozda malo predugo traje i da su hriscanski tekstovi malo vise lejm nego inace. nikad mi nisu smetali kod njih, sve je to nekako suptilno bilo, suptilnije dosta od ostalih hriscanskih bendova, ali ovde ima par momenta gde me malo sramota da slusam.

 

ali sve u svemu dosta jak muzicku, bas raznovrstan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvu loptu sviđa mi se što su se vokalno vratili u eru prva 2 albuma, posebno ti povremeni clean djelovi u Ole -ovoj intrepretaciji ostali su u istom kvalitetu.Osjeća se kao da su ovo trebali da izbace iz sebe, tinjalo je i puklo posebno u pjesmi Wastelands. Ko je slušao ranije radove Extol-a, i ovaj susret će mu pokazati da je u kategorijama metal muzike ovo izuzetan album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...