Jump to content

2013.06.25. *Kombank Arena, Beograd* SLAYER


azal

Recommended Posts

Од чега да почнем? Ај почећу од одушевљења када је Холт изашао и са Њустедом одсвирао Виплеш. Таман се фино загрејала атмосфера пред Слејер. А онда...

 

Излазе богови... Или бар половина њих. World Painted Blood ме првим тактовима изуо. На Hallowed Point неверица да сам чуо ствар уживо, док на War Ensemble креће тотални хаос. Свиђа ми се што су се сконцентрисали на култове. Комбо Chemical Warfare-The Antichrist-Die by the Sword-Posmortem нећу ни да коментаришем. И када сам, као верујем и велика већина, очекивао надовезивање Raining Blood-a креће ЈЕБЕНИ SPIRIT IN BLACK! Ту су ме докрајичили, а одмах затим можда и највеће одушевљење - Payback! Њу стварно никако нисам очекивао да пеглају, али су је убили. Seasons..., Hell Awaits, Dead Skin Mask и Raining Blood не треба ни коментарисати, сви знају какви су то стубови од песама.

 

Након RB, бенд се на кратко повлачи иза бине, а затим следи нешто што ме је укопало у месту. Склања се огромна Слејер застава из њих и открива исто толико огроман банер посвећен Ханеману. Буквално сам остао укопан у месту када сам видео то. На крају је мало фалило и да заплачем, али ми то није дозволио први испаљен риф из South of Heaven. Она и Seasons су ми можда и најбоље звучале. За крај, наравно, Angel of Death, коју је стандардно пропратила масовна шутка.

 

Е сад, Том Араја је БОГОТАЦ! Тачно види да му тешко пада свирање без Ханемана (када је пре Postmortem рекао: "Do you want to die? No, nobody wants to die...", ту је све било јасно) и стварно ме не би чудило када би се повукао из бенда након ове турнеје. Кери ко Кери, млати оном ћелом цео концерт и прангија гитару, ништа што не ради већ 15 година. Холт је скроз супер, масу је енергичан, и квалитетан наравно, али некако, не знам, не уклапа ми се уз Слејер. Да ли због тога што сам навикао Ханемана да гледам, али једноставно ми није то то. Пол Бостаф, колико год био добар бубњар, лошији је од Ломбарда 13590248609386 пута. Човек се синоћ мучио са оном дуплом на Angel of Death, чак ни онај мини соло на War Ensemble није најсрећније звучао.

 

И ствар која ми је синоћ највише сметала - јебени звук. Мене занима да ли тонци који су синоћ радили знају да умиксују звук? Једна гитара је ишла на озвучење са леве стране бине, а друга на озвучење са десне стране, па си колико-толико могао лепо да чујеш само ако се нацентрираш на саму средину. Друго, бубњеви су били очајно озвучени. Треће, свеукупан утисак за звук је као да си пустио Слејер на плочи, па у грамофон турио слушалице које коштају 200 динара.

 

У сваком случају, можда је ово била последња прилика да видимо олмајти институцију на делу. А они су нам пружили нешто незаборавно...

Sto se tiche tona,ne postoji tonac ili ozvucenje koji moze praznu halu da ozvuci da bude svud jednakom,da su svirali u punom manjem mestu sa menj ozvucenja moglo bi,ovako da je smanjio neko ne bi cuo nista,ne slazem se za bostafa,za angel of death je cak dodao i triolski fill i ubio je bubanj

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu dosta dobar koncert. Odgledah ga sa severne tribine (a koje druge), i to sa vise lokacija. Malo je i meni smetalo losije ozvucenje, a na snimcima koje sam napravio, Arajin vokal je cesto bio pojeden, tih...ali, nema veze. Oko pet hiljada ljudi, po mom subjektivnom vidjenju, sasvim dovoljno. Da je veceras repriza koncerta verovatrno bih ga realnije doziveo... :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako niste primetili, holt se jace cuje od kerry-a zato sto dosta bolje svira :haha:

 

Nismo primetili, jer nije bilo tako. U zavisnosti da li si bio više levo od bine ili desno čuo bi glasnije Holta odnosno Kinga. Za sredinu ne znam. Da bolje svira Holt, okej, ali da bolje svira Slayerove pesme od Kinga teška priča.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde je nestao onaj Talvijev post,kad kaze da nije bio na Down-u.

Pa ako nisi bio na Down-u mogao si doci na Slayer :)

Karta nije bila skupa,a i svakako bi te manje izaslo nego da si platio put za ZG i nazad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa de si ti, Lazo? ja pitao barem 6-7 ljudi gde si ti, al niko nije znao, osim nekih koji su te izdaleka videli ispred hale

U prvim redovima,kao i uvek (EDIT:tacno ispred Araya-e).

Da si javio da dolazis lako bih nam ja sredio randevu.

 

Da me niko nije znao na koncertu,bas nesto sumnjam.

Mogao si da pitas jednog smrada sa tribine juzne (znao on ko je).Stajao je iza mene pre Slayer-a,posle je pobegao negde.

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa de ćeš bre u prve redove, tu nema šutke

nisam rek'o da te niko nije znao, nego da nisu znali gde si stajao

videli su te ispred, al ja sam tad već bio unutra, pa nisam mogao da izađem

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ti kaze Demon Seed.

 

Inace,uvek sam u prvim borbenim redovima,nikad pozadi.

 

Steata sto se nismo videli.Prolazio sam i pored onog terena za basket,al su tu bili neki likovi koji mi nisu delovali da ce na koncert.

Nadam se jednom bliskom susretu.Valjda necemo morati da cekamo da Metallica il Slayer opet dodju u Srbiju :)

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo primetili, jer nije bilo tako. U zavisnosti da li si bio više levo od bine ili desno čuo bi glasnije Holta odnosno Kinga. Za sredinu ne znam. Da bolje svira Holt, okej, ali da bolje svira Slayerove pesme od Kinga teška priča.

Koja je razlika? Vecina tih pesama su Jeffove, Keri ih je morao uciti isto kao sto je to morao i Holt.

A nisam nesto primetio da ih Keri svira bolje sada nego pre dvadeset godina, ako si hteo da impliciras da toliko godina iskustva sa sviranjem doticnog repertoara pravi neku razliku.

  • Upvote 3
  • Downvote 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево из прве руке, овако је било.

 

Куруз се препао кад сам му рекао да ће Лаза да дође па побего унутра.

А кад сам Лази рекао да је Куруз ту, онако пијан ме смарао да му покажем ко је Куруз.

Цинкарења није било јер је Лаза потврдио да је анонимус, не зна ко је Куруз.

  • Upvote 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan:naci cu ga ja i bez tebe.Ma koliko se on krio.

EDIT:a i nije to cinkarenje.Samo sam te pitao da nas upoznas.

 

Inace Bojane,sto si pobegao posle nazad?

Trebao si da ostanes tu napred do kraja svirke :da:

Edited by LazaGNR
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci cu samo da mislim da imam najbrutalnije klipove slejer koncerta ikada napravljene i da kapiram da bi me banovali sa youtuba kada bi ih okacio zbog violence violation kurceva :rockdevil:

Edited by vegeta
  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...