Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

batice na prethodni post motam da repliciram TRISTANIJA NIKAKO NIJE DOOM ona je gothic sa primesama black-a a taj album cak vuce na industrial.poslusaj MY DYING BRIDE,Empyrium(prva 2 albuma su metal ovo posle je akustika ali nikad bolja akusika),Reaction ecstasy trance(ako ih igde nadjes),Tiamat(prve albume),Blood devine(ovo isto ako nadjes)to je za pocetak dosta ima toga u underground-u mnogo 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

batice na prethodni post motam da repliciram TRISTANIJA NIKAKO NIJE DOOM ona je gothic sa primesama black-a a taj album cak vuce na industrial.

 

OKej, izvinjavam se ako sam nekome sta na žulj ovim predlogom.

 

Po mojoj proceni ovo je gothic/doom album, jer je gothic sa primesama koje si naveo vrlo blizak doom-u (imo). A predložio sam ga jer je ODLIČAN. Ako mu se svidi (a cilj mi je bio da predložim konkretan album), velika je šansa da će nastaviti da traži u doom žanru malo dubllje.

 

Carry on...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govoriti o doom metalu bez Anatheme... :cry:

 

Cradle, poslušaj ti mene.. Anathema - Judgement i Anathema - Alternative 4... kraljevi dooma, kakav Paradise Lost (i otkad je to Paradise Lost doom.. oni su pure gothic..) i ostali bendovi koji su ti preporučeni.. jasno je da su svi oni učili od Anatheme i MDBa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam pocetnik u doom metalu koje grupe preporucujete i koje albume?

 

Ako volis dobru melodiju, a ne samo disonantno drndanje po distorziji i crevne vokale onda zaobidji My Dying Bride pre Angel And The Dark River i prvih 5 albuma Anatheme. Obavezno preslusaj:

 

Amorphis - Elegy

Estatic Fear - A Sombre Dance

My Dying Bride - The Light At The End Of The World

My Dying Bride - Dreadfull Hours

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preoprucujem EVOKEN, jedan od najbolji Doom Metal bendova!!! Ovo je tako sporo da ces pozeleti da odseces sebi klinac dok slusas (u jebote ala sam ovo izlupetao). Rad gitarist je odprilike ovakav: o'kine zice pa ode do prodavnice da kupi hleb, o'ine zice pa ode da doruckuje, vrati se posle pola sata slusa muziku i kaze sebi:"Jebote zaboravio sam da o'kinem zice" i vrati se pa opet o'kine......

 

Bendovi koje preporucujem: MY DYING BRIDE, MORGION, WINTER, CANDLEMASS, MEMENTO MORI, SOLITUDE AETERNUS, ANATHEMA, NOVEMBERS DOOM, CATHEDRAL......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abstrakt Algebra - s/t

 

smile.gifsmile.gifsmile.gif

Zaboga, sta bi ovo trebalo da bude? Jer su im pesme mozda posvecene korenskim poljima polinoma ili teoriji Galoa? smile.gif To su svakako veoma depresivne teme... laugh.gif

 

Leif Edling iz Candlemass-a svira bass i pise sve pesme....i Mike Wead svira gitaru.....definitivno doom smile.gif

 

meni je super jer je muzika u doom stilu a textovi nisu......

 

bas do jaja.....dosta mi je..."it's dark...I want to kill myself...." sranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doom i gothic su razlicite stvari. Gothic i industrial imaju ANGST, doduse na razlicite nacine ispoljen. To je jedna od stvari koja gothic cini gothic-om, a ne neko "mracnjastvo". Doom je, pak, neka druga prica. To je i jedan od razloga zasto metal u 95% slucajeva nema nikakve veze sa gothic-om. Metal je od samog pocetka bio folirantska kvazi-kultura, a gothic je sa druge strane "stvarna kontra kultura". Kraj price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...