Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

  • 1 month later...

Vidim da ovde niko ne spominje Katatoniu shto je nepravedno , dobri su oni , doom definitivno , ranije su bili malo agresivniji kao i Anathema i Bride na pochetku a na kasnijim albumima su se smirili i zvuche odlichno.Vecina njihovih albuma se mogu naci kod SKC-a , albumi s pentagramom su raniji radovi ex.Dance of december souls a bez istog su oni finiji (Tonight's decision (obavezno posedovati) ,Discouraged ones)

...........Scepticism ne preporuchujem nikako , od kad sam ih kupila slushala sam ih samo 2 puta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva i najvaznija preporuka za doom je Peacevillova trojka : Paradise Lost, Anathema, My Dying Bride i to prvih nekoliko albuma svakog od njih. Kasnije su svi odlutali od doom zanra (pogotovo Paradise Lost i My Dying Bride). To je takozvani death/doom

 

A sto se tice epic doom-a tu su Candlemass, While Heaven Wept. Poslednji su izdali novi album ove godine i moze se skinuti sa njihovog sajta www.whileheavenwept.com

 

I obavezno poslusati : Shape of Dispair, Novembers Doom, Cathedral

 

I sto se tice one nebuloze da je Paradise Lost gothic. Oni nikad nisu bili i nikad nece biti gothic. Samo sto su jedan album nazvali tako i to jos dok gothic metal kao zanr nije ni postojao. Inace oni su moj omiljeni metal bend i preporucujem sva njihova ostvarenja (osim Believe In Nothing)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Vidite , stvarno , Paradise Lost nisu losha ideja ,i ako su mozda gothic shto se tiche sviranja( tj vecina sadashnjih gothic metal bendova je iskopirala njihov nachin sviranja) imaju tu doom atmosferu , eto preporuke i s moje strane.

A je li , gde ja mogu da nabavim November's Doom?Chula sam samo jednu pesmu od njih , greota je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidite , stvarno , Paradise Lost nisu losha ideja ,i ako su mozda gothic shto se tiche sviranja( tj vecina sadashnjih gothic metal bendova je iskopirala njihov nachin sviranja) imaju tu doom atmosferu , eto preporuke i s moje strane.

A je li , gde ja mogu da nabavim November's Doom?Chula sam samo jednu pesmu od njih , greota je...

http://artists.mp3s.com/artists/153/novemb...mbers_doom.html

 

a ako voliš njih, obavezno poslušaj švedski Pandemonium - imaš 9 pjesama na: http://www.metalprovider.com/scissors/mp3/p.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

After Forever, Within Temptation

hahahah care... Topic glasi Doom preporuke, a ne svaki metal bend koga se setite!

Slazem se da nije doom u cistom obliku, mada moras priznati da ima doom elemenata na njihovim prvim albumima. Poenta je da ce ovakvi bendovi najbolje proci kod ove publike. Ne treba se uklalupljivati, jer to vodi duhovnom osiromasenju.

Meni se licno ne svidjaju bendovi November's Doom, Em Sinfonia i sl. Amerikanci jednostavno ne umeju da naprave dobar doom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi mani se provaljujete...

Otkad je Paradise Lost doom?

Theatre of Tragedy?

Amorphis

 

Predlazenm

MY DYING BRIDE, za sva raspoloznja, za sve prike pre svega MY DYING BRIDE

Anathema,

Empyrium.to je to..

 

ali MDB nemoj propustiti..meni se najvise svidjaju albumi As The Flower Wtihers i The Dreadfull Hours,ali nije los ni The Light At The End Of The World...

 

MY DYING BRIDE, evo ti diskografija hronoloski poredjano, barem bi trebalo. Mada je sassvim moguce da sam nesto izokrenula..:

 

Symphonaire infernos et spera Empyrium

As the flower withers

The trash of naked lims – EP

Turn loose the swans - opus

I am the bloody earth – EP

The angel and the dark river – opus

Trinity – kompilacija

Like gods of the sun – samo ovo nemoj da slusas

34.788%…complete – ni ovo nemoj

The light at the end of the world

The Dreadfull Hours

Imaju jos neke kompilacije al ne znam kako se zovu, I ja mislim da je to to.. Za ova izdanja sam ja obavestena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Like gods of the sun – samo ovo nemoj da slusas

 

Zasto?!!!? Ovo je jako dobar album , i ne vidim razlog za ne slusati.

Ima jako dobrih pesama. Ako nesto treba da izbegnes , to su Turn loose the swans i As the flower withers , malo su teski ako si pocetnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi mani se provaljujete...

Otkad je Paradise Lost doom?

Theatre of Tragedy?

Amorphis

 

 

Paradise Lost je bio doom na prva 3 albuma mada i kasniji sadrze dosta elemenata doom-a. TOT su bili doom samo na prvom albumu

 

A za My Dying Bride se slazem. Najbolji albumi :

Turn Loose The Swans i Like Gods of The Sun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi. Meni se licno vise svidjaju ovi albumi. Svako ima svoje misljenje i postujem ga kakvo god bilo. A pogotovu za MDB, koje obozavam, ali taj album je isuvise tezak za mene, zato ga i ne volim. Takav utisak je barem ostavio na mene.

A sto se tice pocetka, i ja sam kao pocetnik pocela sa ovim, naravno bez The Dreadfull Hours-a jer tad jos nije bo izasao!

 

Ubuduce kada nabrajate bendove naglasite koj album. Jer bend koji je imao jedan album doom a sve ostale goth, ja podrazumevam pod goth, jer je logicno da i na tom gde je bio doom bio u isto vreme i goth, jer su dva zanra nerazdvojiva i ne odvojiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

After Forever, Within Temptation

hahahah care... Topic glasi Doom preporuke, a ne svaki metal bend koga se setite!

Slazem se da nije doom u cistom obliku, mada moras priznati da ima doom elemenata na njihovim prvim albumima. Poenta je da ce ovakvi bendovi najbolje proci kod ove publike. Ne treba se uklalupljivati, jer to vodi duhovnom osiromasenju.

Meni se licno ne svidjaju bendovi November's Doom, Em Sinfonia i sl. Amerikanci jednostavno ne umeju da naprave dobar doom.

 

Sa ovim se nikako ne bih slozio.

Amerikanci imaju trenutno mozda i najjacu Doom scenu na svjetu.

Evoken, Morgion, Novembers Doom, Avernus, Khanate, Solitude Aeternus... Pa da ne zaboravimo jos legendarne Saint Vitus i Winter...

Ne razumem kako neko moze reci da uopste slusa Doom ako mu se ne svidjaju ovi bendovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...