Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

Crypt Sermon mi je mnogo iskrena ova The Masters Bouquet pesma, beremo cveće za Gospodara, čekići, čobani - odmah su mi neke doom njive i vitezi u glavi, totalni overload.

 

Genijalna, favorit sa albuma.

 

Nego, ovaj Sorcerer bi mi možda bio i dobar da pevač nije ovoliko dosadan/ovoliko ne ide da peva doom. Ovo je vokal gosta novije Avantazije, a ne za još jedan epic doom pokušaj. Treba ipak to da ima malo neki grit, misery u sebi, a ne kao da svaku pesmu peva za spot za MTV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja pobeda ovaj Sorcerer, odličan album, više mi se sviđa od Crypt Seramon/Bellow/Pallbearer, valjda zato što ovaj tip stvarno zna da peva.

 

Ne znam samo što stavljaš Pallbearer u ovo epic doom društvo, em nemaju tako dobrog pevača em su više Warning škola.

 

Crypt Sermon mi je mnogo iskrena ova The Masters Bouquet pesma, beremo cveće za Gospodara, čekići, čobani - odmah su mi neke doom njive i vitezi u glavi, totalni overload.

 

I meni najbolja stvar sa albuma :rockdevil:

 

Nego, ovaj Sorcerer bi mi možda bio i dobar da pevač nije ovoliko dosadan/ovoliko ne ide da peva doom. Ovo je vokal gosta novije Avantazije, a ne za još jedan epic doom pokušaj. Treba ipak to da ima malo neki grit, misery u sebi, a ne kao da svaku pesmu peva za spot za MTV.

 

Si lud bre, pa pevač nosi pobedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo jos jednog benda gitariste iz Daylight Dies. Samim tim i muzicki stil je skoro isti, ali kvalitet! Dakle topla preporuka za fanove Daylight Dies kao i generalno melodic death/doom-a

http://www.mediaboom...glass-2012.html

 

 

 

Evo konačnog dobrog ripa mada se sejač još nije pojavio, pre par minuta se pojavio torrent.

 

Izdanje iz 2015.

 

http://rutracker.org...c.php?t=4981734

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobar ovaj Sorcerer jbt nakon prvih par slusanja, da ne ureknem. Konacno nesto da mi se bas dopalo ove godine. Dok ovo slusam stalno mi tu negdje lebdi Black Sabbath feeling iz Tony Martin ere. Sjajno! Vokal bas dominira, pjesme sjajno leze. Slusao sam prvi album Lion's Share, ali ne bih nikad povezao da je to taj lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ne znam je li se neko seca epic doom Svaba Doomshine, objavili tek dva albuma za 10 godina - sto se kaze pravi doomeri ne zure nigde ali evo, vracaju se i oni sa novim uratkom:

 

1441361848_cover.jpg

 

http://gerfan.rusfolder.net/files/44167983

 

 

Nisam ni ja poslusao ovaj novi ali prethodna dva su bila epic doom izdanja kako to bogovi Candlemass nalazu i zapovedaju uz dodire malo opskurnijeg heavy metala tipa Morgana Lefay pa cak i Savatage u mrvama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...