Jump to content

Doom preporuke i noviteti


Baal

Recommended Posts

On 8/19/2022 at 8:20 PM, VoivodBG said:

 

Ko voli ovaj klasik stoner doom nema greške sa ovim albumom. Međutim, nema ni neke naročite uzbudljivosti, osim možda poslednje pesme koja vrti neki funeral doom fazon pola pesme a onda krene jedan opak rif u više post maniru. Ovo ostalo dobar stoner doom, al bez prefiksa i sufiksa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 9/25/2022 at 2:03 PM, Kumodraski Vo said:

Oke album, ali pad u kvalitetu u odnosu na prethodnike. Fali mi Sami jebiga, najbolji SM albumi mi sa njim. Novi vokal mi ok, sa nekim čudnim momentima. Ide uz muziku doduše fino, mnogo više epic doom album nego prethodnici. Sa te strane, biće bolji nego novi Cmass verovatno bar.

 

Jel bilo još šta zanimljivo na ovogodišnjem (epic) doom (ne-stoner) horizontu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Haos sam jae bratane, kako nije drugacija svirka, ima dosta poigravanja sa temama u pesmama, u stilu podsecaju na neke stare horor filmove sa atmosfericom i rifacima, sto je zapravo korak napred. Mislim da stoner doom ne mora vise da otkriva toplu vodu (YOB to vec uradio za sve i na tome im hvala!) ali je lepo videti da od tih novijih bendova imaju kakvu konzistentnost i da se trude, uzgred posle prva dva, ovaj poslednji je njihov najbolji album, a to nesto govori. Valjda cemo ih nekada ukaciti negde...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dobar album i njihov najbolji ali stvarno mislim da se ne može reći da je neka revolucionarna svirka. Ostajem pri stavu - klasičan stoner doom bez prefiksa i sufiksa, a i vokal je takav. Jedino poslednja pesma je malo drugačija tj. miks funeral dooma u prvoj polovini i post metala u drugoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

On 10/11/2022 at 10:40 AM, Angelystor said:

Jel bilo još šta zanimljivo na ovogodišnjem (epic) doom (ne-stoner) horizontu?

nije mnogo epic, vise je catchy, ali novi Sahg bi ti se mozda svideo. ima dobrih Dio/Martin era Sabbath momenata. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...