Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na stranu zajebancija i to što je čovek pijan ko letva, retko sa kim ovoliko mogu da se složim.

Da. Nemci nas mrze, za njih su svi sloveni niža rasa. I danas imaš (naše (i tuđe)) doktore po Nemačkoj (baš upravo doktor jedan mi pričao). Rispektovani su, plaćeni su, ali uvek stoji u vazduhu taj "viša rasa-niža rasa" odnos. Neće ni da ti se obrati, ako ne parlaš švabski ko maternji.

Ok. Ne vole nas. Ne volim ni ja njih. Kad nas napadnu.. ratujemo.. i to je to.

 

Britanci sa druge strane, smešak na licu, ruka koja tapše na ramenu, i najpokvarenija zamisao u srcu. Najgora nacija od kako je sveta i veka (oprostite mi šiptari). Incestoidno imeprijalistički nastrojeni, ne Britanci, nego konkrertno Englezi (braću Škote i Irce koji su imali mnogovekovnu tragediju sa njima, ne bih nikako smeo da ubrojim u njih), koji su 1000 godina maltretirali ceo svet.

Mnogi omiljeni bendovi su mi iz Engleske, mnogi pisci... ali ni ti mučeni ljudi (ako su uopšte poreklom Englezi), ne mogu da nadomeste sva zla koja je imperija nanela celom čovečanstvu.

 

Čak su i Ameri za njih pojam poštene politike.

 

Ne mislim da nas Nemci mrze i gledaju na nas kao na nizu rasu.Zapravo Srbima je uvek bilo u interesu da budu sa Nemcima i da smo kroz istoriju znali da budemo dobri sa njima pitanje je kakva bi danas bila Srbija.Recimo u prvo svetskom ratu je Osovina trazila separatni mir posle prvih neuspeha protiv Srbije.Po tom separatnom miru su trebala da prestanu sva ratna nepriljateljstva,da se Srbiji plati ratna odsteta i da dobije celu Bosnu i Hercegovinu.E sad cisto sumnjam da je to htela Austro Ugarska vec mislim da je to bio uticaj Nemacke.Nikola Pasic je tri puta odbijao separatni mir sve za racun Engleza i "Saveznika".I opet smo kao pobedili u prvom svetskom ratu sa nasim "saveznicima" i dobili djoku u vidu Jugoslavije.Koja nam se posle obila u od glavu u drugom svetskom ratu kada su Ustase pobile preko milion Srba.Pred drugi svetski ratu potpisali smo Trojni pakt po kome smo trebali da budemo neutralni i opet su Englezi uradili svoje organizovanjem puca 27 marta.Zamislite da smo bili neutralni u svetskom ratu?Ako nista drugo bilo bi nas 5 puta vise sada.Pritom smo mi imali najravijeniju spoljnu trgovinu bas sa Trecim rajhom.

 

Tako da su se tu uvek mesali Englezi kad god smo mogli da izdejstvujemo nesto dobro za sebe i nas licni interes.Mislim da nas pre Englezi smatraju za neku bezvrednu nizu rasu nego sto su nas Nemci smatrali kroz istroiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek se mesaju demografski gubici sa pogibijom u ratu.

Prema zvanicnim podacima demografski gubici su izmedju 1,5 do 2 miliona, prema istrazivanjima u Jugoslaviji i 1,7 miliona zrtava kao zvanican svetski podatak(koji je odmah posle drugog sveCkog objavio Tito)..Znaci demografski gubitak je ukupno-izbegli,poginuli, ranjeni, bolesti nemastina pa oni koji su od toga poginuli, izdajnici itd....

Medjutim, u Jugoslaviji su konkretno uradjena ukupno tri ozbiljna istrazivanja do devedeste,o broju poginulih u ratu, dva su statisticko istrazivanje i obrada i jedno konkretan popis zrtava i rezultati bas i nisu u fazonu da je Jugoslavija imala milijardu zrtava i milione Srba.

Zanimljivo da je u tim istrazivanjima Hrvat izneo veci broj poginulih od naseg istrazivaca.

 

Bas je na MyCity vojnom forumu, bila jedna tema gde su se bavili time pre par godina.

Koliko je zapravo ljudi stradalo u Jugoslaviji u Drugom svetskom ratu?

 

Napravljeno je nekoliko procena i radova. Krenimo redom:

 

1. Prvi ozbiljniji rad je bio u proleće 1947. godine, i radio ga je prof. dr Vladeta Vučković, koji je radio u Saveznom zavodu za statistiku. Koristeći rezultate iz popisa 1921. i 1931. godine, kao i demografske statistike okolnih zemalja, on je u kratkom roku došao do broja od 1,7 miliona ljudi demografskog gubitka.

Demografski gubitak označava koliki je pad stanovništva posle određenog događaja, u odnosu na očekivani broj. U sebi, osim poginulih, sadrži i povećanu smrtnost, smanjeni natalitet, kao i emigraciju.

 

2. Ono što se čini kao logičan poduhvat, je da se popišu imena stradalih. Bilo je pokušaja da se to uradi odmah posle rata, ali je pravi posao urađen tek 1964. godine u "Poimenični popis žrtava Drugog svetskog rata". On je napravljen za potrebe ratne odštete, i nije publikovan četvrt veka. Na sebi sadrži spisak od skoro 600.000 lica, a procena je da još oko 20 do 30% nije upisano. Osim toga, saradnici okupatora takođe nisu upisani, procena je da ih ima još oko 200.000. Procene SZS su bile da je oko 1,1 miliona ubijenih, a da je demografski gubitak preko 2 miliona.

 

3. Sledeći ozbiljniji radovi su bili tek krajem 1980.-ih. Dva statističara, srbin Bogoljub Kočović i hrvat Vladimir Žerjavić su na osnovu zvaničnih podataka do 1940. godine kao i popisa iz 1948. Procene po Kočoviću su 1,985 miliona demografski gubitak, a 1,014 miliona broj poginulih, dok je po Žerjaviću 2,022 miliona demografski gubitak, od čega 1,027 miliona poginulih.

 

Ovo su tri najozbiljnija rada na ovu temu. Navodi se više cifara, koja je od njih tačna?

U stvari, sve tri analize su zbog statističke greške vrlo blizu.

Broj poginulih je u opsegu 1,014 do 1,1 miliona, pri čemu je manja brojka realnija. Demografski gubitak iznosi oko 2 miliona, pri čemu treba imati u vidu da je u tom broju i nekoliko stotina hiljada ljudi (nemaca, italijana) koji su iseljeni posle rata, čime za sam rat stižemo blizu broja od 1,7 miliona, koja je najduže u opticaju na ovim prostorima.

 

--------------

 

Evo uporedne tabele po nacionalnosti poginulih:

1. Bogoljub Kočović

2. Vladimir Žerjavić

3. Poimenični popis žrtava Drugog svetskog rata u Jugoslaviji *

 

Srba

487.000

530.000

346.740

 

Hrvata

207.000

192.000

83.257

 

Muslimana

86.000

103.000

32.300

 

Slovenaca

32.000

42.000

42.027

 

Crnogoraca

50.000

20.000

16.276

 

Jevreja

60.000

57.000

45.000

 

Nemaca

26.000

28.000

**

 

Ostalih

66.000

55.000

31.723

 

Ukupno

1.014.000

1.027.000

597.323

 

--------------

 

Dalje, po Kočoviću broj poginulih po republikama:

 

BiH

Hrvata 79.000

Srba 209.000

Muslimana 75.000

Ostalih 19.000

Ukupno 382.000

 

Hrvatska

Hrvata 124.000

Srba i Crnogoraca 125.000

Ostalih 46.000

Ukupno 295.000

 

Makedonija

Makedonaca 6.000

Srba i Crnogoraca 7.000

Jevreja 6.000

Albanaca 2.000

Ostalih 4.000

Ukupno 25.000

 

Crna gora

Crnogoraca i Srba 45.000

Muslimana 4.000

Albanaca 1.000

Ukupno 50.000

 

Srbija (uža)

Srba i Crnogoraca 114.000

Jevreja 8.000

Muslimana 5.000

Hrvata 1.000

Ostalih 13.000

Ukupno 141.000

 

Kosovo

Ukupno 10.000

 

Vojvodina

Ukupno 76.000

(od ova dva broja, oko polovine su srbi i crnogorci)

 

Ukupno Srbija 227.000

 

Slovenija

Slovenaca 30.000

Nemaca 3.000

Jevreja 1.000

Roma 1.000

Ukupno 35.000

 

Ukupno 1.014.000 poginulih u Jugoslaviji.

 

Ovo su jedini konkretni i utemeljeni podaci koje je Jugoslavija prikupila i kojima raspolaze.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umanjili su stvarnu brojku 100%, pouzdanih izvora nema, istoriju pišu pobednici, a mi smo totalni istorijski gubitnici od vremena pa do sada.

 

Tako da možemo onda da verujemo i u neku veću cifru, što bismo se zaustavljali na milion?

 

Svakako je veca cifra nastradalih Srba u drugom svetskom ratu.Pored ustaskih zlocina treba uzeti u obzir i broj nastradalih u aprilskom ratu,gradjanskom ratu,saveznickim bombardovanjima,nemackim odmazdama kao i broj ljudi koji su pobili komunisti za vreme rata i posle osvajanja vlasti.

 

Zvanicina istorija kaze da su srpski gubici u WWII bili nesto preko milion,ja mislim da je broj znatno veci.Mislim da su preko milion pobili samo ustaski bolesnici.

 

I onda smo mi kao neski pobednici pa pravimo neke parade u cast onih koji "oslobodili" Jugoslaviju.A kad su je "oslobodili" pobili 300 000 ljudi..Glupost nevidjena...Da smo imali sposobnu vlast trebalo je udaviti u krvi one koji su hteli rat a ne pakt pa im ispuniti zelju i poslati u grob da ne bude rob..

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je Kolovrat brate..black metal pagan..pobediti mora :tehkista: A ni svastika ne mora nuzno da se povezuje sa Trecim Rajhom

 

Nešto ti nije u redu sa tim kukastim krstom brate... Zajebavam se, znam šta je.

 

Mislim da si malo prećerao sa tim podacima, ne znam odakle si ih izvadio... A i ko ga sad pa jebe, ja ne smatram da sam veći Srbin ako verujem u veću cifru, a svakako neću da verujem u duplo veće cifre ako nema podataka koje mogu zdravim razumom da prihvatim.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi veliko pitanje je da li treba verovati zvanicnim podacima komunisticke vlasti?Posebno jer su cesto umanjivali svoje gubitke u okrsajima sa drugim stranama i jer sigurno niko nije uzeo u obzir ljude nastradale od njihove ruke.45. su samo pobili 300 000 Srba.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speedy ja sam na tvojoj strani. Ja verujem da je samo u Jasenovcu pobijeno 700000 Srba. Ako su stalno hteli da smanje Hrvatima osecaj krivice radi bratstva i jedinstva onda ne verujem da bi broj povecavali nego upravo smanjivali.

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesmo li vec pricali o analfabeticnosti naslova ove teme? Jel mozda to neka fora?

 

Jesmo, jesmo, Lemi je prvi posvetio tome pažnju.

 

To ti je nešto kao Ropstvo Janković Stojana, samo kontra... Ili ako si gledao filmove Džeki Čena, na primer?

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...