Jump to content

2013.04.28. *Gun Club, Beograd* Anathema acoustic sessions


Recommended Posts

Nastup fenomenalan, ali publika mi je u momentima isla na nerve... Odusevili su me sa Oh darling (jedna od omiljenih mi) a setlista celokupna je bila predobra... Nadam se da ce nam ponovo doci :bigblue:

 

Inace za sve one koji idu na akusticne varijante a ne znaju da se ponasaju... nije poenta nadglasati pevaca, ne budite goveda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je nekako standard kod nas, svaka akusticna ili post rock svirka je propracena preglasnim brbljanjem jednog dela publika. ljudi nemaju opstu kulturu ponasanja. veceras izdominirala ekipa kod sanka, nisu prekidali sa pricom.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo mater, treći put sam ga ispušio za Angelicu i Peace... ali dobro, biće valjda još prilika.

Super svirkica, par ameba u publici koji definitivno potvrđuju da akustične svirke nisu za neiživljenu gamad odavde.

Sledeći put Pešta i puna uživancija u certu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali su oni malo više druže sa nama, ipak je organizator obećeao neko potpisivanje dikova i fotkanje, a jedva smo Vincenta na kratko uvatili. I to sasvim slučajno, došao lik da pokupi grupi devojke za backstage, pa je bio veona nervozan oko ostajanja malo duže sa nama. :D Jedino ako nešto baš kasnije nisu izašli napolje svi. No nije ni važno bitno je da su oni bili tu da nam odsviraju Anathema hitove.

Publika je bila odlična, sa strane ljudi koji su došli i veoma vole Anathemu, i ja mislim da su to oni isto osetili, pohvalili su nas dosta puta i stvarno sam video na Vincentovoj faci da je baš zadovoljan nama. Naravno kao i prošli put kada je bio Danny tu bilo je par nenormalnih ljudi koji su pričali u tišim delovima, to se baš primetilo kada je bio Natural Disaster, i ljudi koji su se svo vreme drali Silent Enigma, što je očigledno baš nerviralo Dannya. Ja sam se samo malo iscimao pošto znam kolki je mrgud Danny, da zbog pričanja publike ne prekine cert. Ali nije došlo do toga.

E sada osim ako je jedini minus što najveći hit nam nisu svirali, sve ostalo je bilo fenomenalno. Vidi se da su uigrani u tome što sviraju, i da same akustične izvedbe zvuče dosta prisno i emotivno. Sve je bilo tu od odličnog pevanja celog trija, Douglas Lee pokidala Beatlse, do veoma dobre instrumentalizacije i interesantnih rešenja kako neke pesme da se prebace u akustičnu varijantu, do Vincentovog veoma emotivnog prenosa pesama sa publikom i komunikacjom sa istom. Čak su mi loopovi bili odlični, kada su koristili malo vremena da se odmore. Isto i Wasted Years mi je bila baš ne očekivana obrada, ali super je ispala na kraju.

Generlano ja sam prezadovoljan certom, i drago mi je što sam ih uvatio ovako u akustičnoj varijanti pošto i ovo je jedan aspekat Aantheme koji se treba ispratiti i ima svoju drugačiju čar za razliku od celog benda. A i što sviraju stvari koji nikad ne bi radili sa punim bendom. E sada Danny i Vincent su dosta puta rekli kako smo odlična publika, i kako žele da dodju ovde sa celim bendom, pa se nadamo da će ih stvarno sledeće godine dovesti ovamo.

Nisam video puno yumetalaca, ali vidim da ih je zapravo dosta bilo. Tako pozdrav za sve koje sam video, i koje sam hteo da vidim, a nisam. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba nam full bend definitivno a interesovanja ima. dobro je da su dosli i u ovoj varijanti, pokupili sjajne utiske, pa bi mogli da naprave neku malo bolju cenu kad dodju sa celim bendom. novi album pa turneja, bilo bi najbolje kad bi svirali u amerikani u domu omladine na primer

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno, nisu mi jasni bre ljudi sa Enigmom i DyingWishom i naravno, nezaobilaznim Slejerom oO

Kao i ona molba za totalni chill out na Untouchable and onda pljeskanja po publici, pa Deni ponovi molbu, ovi ponavljaju pljeskanja ... uz kurac ... no dobro.

Inace, ne znam da li nekog zanima lista, ovo je otprilike ono cega se secam ( mada sam nesto propustio sigurno ) :

 

Another brick in a wall 2

Oh Darling

Wasted Years

 

to je to valjda od obrada.

A onda,

 

Untouchable 1&2

Thin Air

Dreaming light

Parisienne Moonlight

Flying

Hope

A Natural disaster

Forgotten hopes

One last goodbye

Lost Control

Fragile dreams

 

Bilo je sigurno jos necega, ali stao mi je mozak ...

Tek sada videh, samo Fragile i Lost sa A4 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Dannyevo smirivanje na Untouchable je bio najgluplji deo koncerta, srećom pa ni jednom kasnije nije to radio. Uglavnom ono što je Danny hteo je da budemo tihi dok se pesma gradi, pa kada polako ide ka kulminaciji da tapšemo, i onda kada dodje kulminacija da eksplodiramo i pevamo sa njima. Ali ne može to tako sa pesmom koja je ultra pevljiva i najveći hit sa novog, naravno da će ih daleko ranije povesti pesma da zapevaju uz nju, nego da čekaju 4i minut da bi mogli da pevaju uz nju.

 

Inače Danilo pitali smo ja i drug za Ashes, i vi ste tamo za DJ šankom rekli, biće sto posto i na kraju ništa od toga. :( Kakvi ste bre vi to DJevi tamo. :P

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...