Jump to content

Stigao PayPal!


oʞɾoƃ

Recommended Posts

Занима ме шта се дешава ако се пређе граница, тј. колика је царина и да ли је продавац увек дужан да на паковању наведе и цену или наши то отварају.

Никад нисам наручивао са Нета, па зато питам.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

нашао сам нека објашњења

 

http://www.mondo.rs/s267265/Komunikacije/Sta_je_PayPal_i_kako_se_koristi.html

 

Uvozne dažbine na pošiljke koje fizička lica primaju iz inostranstva putem poštanske službe, obračunavaju se primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se pripadajuća stopa PDV-a (osam ili 20 odsto). Važno je da se naglasi da se vrednost pošiljke uvećava za iznos troškova prevoza, odnosno poštarine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

otvoris racun u (na primer) intezi i trazis internet karticu.. moze valjda i obicna debitna.

 

Pa to već imam i kupujem time normalno preko neta, i bez Pay Pall-a. Zna li neko da mi objasni u čemu je uopšte razlika, šta je prednost Pay Pall-a u odnosu na dosadašnje obično kupovanje internet karticom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kukuruz

 

- nije obavezno da prodavac navede cenu robe. mislim, nece zbog toga vratiti robu..

- sve sto sam narucivao je otvarano (vidi se po pecatu na paketu i vidi se da je otvaran i zalepljen), osim knjiga koje valjda ne otvaraju (ili to cine na neki nacin da nisam primetio?)

 

 

@princ

 

1. velika vecina online prodavnica koristi paypal. recimo ebay, amazon.. prodavcima je, pretpostavljam jednostavnije da rade transfer novca samo ka paypalu nego da se zezaju sa karticama

2. malo je sigurnije koristiti paypal zato sto nikad ne dolazi do razmene informacija (broj kartice, racun i slicno) izmedju tebe i prodavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

нашао сам нека објашњења

 

http://www.mondo.rs/...se_koristi.html

 

Uvozne dažbine na pošiljke koje fizička lica primaju iz inostranstva putem poštanske službe, obračunavaju se primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se pripadajuća stopa PDV-a (osam ili 20 odsto). Važno je da se naglasi da se vrednost pošiljke uvećava za iznos troškova prevoza, odnosno poštarine.

Isto pored pdva i carine za neke stvari placas i usluge aerodroma ako ti salju avionom i postarinu od aerodroma.Ja bre uopste ne vidim toliko prednosti pay pala,svako moze i ovako da ti uplati pare na devizni cak i pravna lica sa opravdanjem,samo placas proviziju i jebadu za paypal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mnogo prednost.

Pre svega, veća sigurnost prilikom plaćanja, a onda i ono što je meni lično smetalo godinama, totalni pristup sajtovima koji kao sredstvo plaćanja koriste isključivo PayPal.

Naravno, imao sam stari nalog koji sam jutros ugasio, na Sloveniju, šljakao je odlično ali je ipak bila određena doza rizika uključena.

Ovo sada je pun pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurnost je najveća prednost, nema kucanja broja računa, nema PIN-a, nema nikakvih brojeva. OK, brzo plaćanje i mogućnost plaćanja na ogromnom broju sajtova je isto fino/fina :)

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je konkretno najveca prednost to sto konacno mogu lepo da placam ebay porudzbine, nema vise slanja novca u koverti i moljakanja ljudi iz inostranstva.

Mana je to sto cu trositi jos vise para. :D Sledeci put kad me vidite imacu 20kg manje. :D

Edited by [Nocturno]

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kukuruz

 

- nije obavezno da prodavac navede cenu robe. mislim, nece zbog toga vratiti robu..

- sve sto sam narucivao je otvarano (vidi se po pecatu na paketu i vidi se da je otvaran i zalepljen), osim knjiga koje valjda ne otvaraju (ili to cine na neki nacin da nisam primetio?)

 

 

@princ

 

1. velika vecina online prodavnica koristi paypal. recimo ebay, amazon.. prodavcima je, pretpostavljam jednostavnije da rade transfer novca samo ka paypalu nego da se zezaju sa karticama

2. malo je sigurnije koristiti paypal zato sto nikad ne dolazi do razmene informacija (broj kartice, racun i slicno) izmedju tebe i prodavca.

 

Amazon ne prima PP, zapravo im je konkurencija sa svojim Paymentsom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc kad sam se registrovao nije htelo da mi prihvati Internet Visu iz nekog razloga, nesto kao banka odbija da verifikuje, ma ne secam se. Ali mi je prihvatilo Visu Inspire na keca,tako sto mi je ceo kod transakcije (koji treba uneti prilikom verifikacije na PayPal sajtu) stigao preko sms poruke od Intese i onda sam ga samo ukucao.

 

Glavna prednost ovoga sada je sto bi trebalo ocekivati odredjeno spustanje cena kod domacih derikoza, bar u nekom obimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okrob je lepo rekao u jednoj recenici, ovo je na korist kada kupujete sa manjih radnji gde je PP jedino resenje! Ja sam kupio, pa mogu slobodno reci, magacin stvari preko neta, sa RF Virtuonkom i nikad se nisam oseca nesto uskraceno zbog nemanja PP. Ipak u poslednje vreme mi je smetalo sto ne mogu nesto sitno sa ebay da uzmem ( a da ne cimam neke ljude) ili sa neke radnje koja ima bas retku stvar koja mi treba. Dakle, jedina prednost ( barem za iskusne kupce) ce biti pristup tim manjim radnjama i ebay-u, sto se tice pocetnika mislim da je njima skroz svejedno kad nisu kupovali do sad, nece PayPal-om postati Misa Beko ili kupovati ne znam sta.

Edited by Schneider
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...