Jump to content

Četiri savršena albuma zaredom za deset godina


Lou

Recommended Posts

Mrzelo me da pisem bilo sta vise, zato sto ovo sve spada pod veoma subjektivno gledanje stvari. Nisam hteo vise da se trudim, samo da dam moje misljenje o Flojdima mi je bilo vazno, ali posto ITF zahteva od mene da nastavim...

 

Rush, ali malo je problematican Hemispheres koji prvobitno nisam voleo, ali kasnije mi je i on postao odlican. Svako ko voli prog rock zvuk, zna zasto su ovi albumi tolko dobri. Ostali Rushovi variraju od loseg, solidnog i odlicnog, ali ovde su oni bili na vrhuncu kreativnosti.

Death, poslednji albumi. Samo onome ko genralno ne voli death metal, ili misli da Symbolic ima previse ispeglanu produkciju, neki od ovih albuma se nece dopasti, ali po mom misljenju odlicni albumi, gde je svaki album prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pig destroyer ne moze,

 

A sta si ti,predsednik komisije za ocenjivanje kvaliteta pa odredjujes sta moze a sta ne?

 

Koliko vidim,pitanje je koji bend je u prethodnih 10 godina izbacio 4 savrsena albuma zaredom,a ovde se prica o svemu u svacemu.

 

U skladu sa tim: Motorhead,Slayer,Metallica,Ozzy Osbourne,Motley Crue...ma ima ih pun kurac,nema smisla raspravljati uopste o ovako necemu.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj posto se i nemetalni albumi pominju(licno meni)

 

paket 1

Catch a fire

Burnin'

Nutty Dread

Rastaman vibration

 

Paket 2

exodus

Kaya

Survival

Uprising

ili jednostavno sve u paketu.

 

Prva 4 albuma Public Enemy-a

yo!Boom rush the show

It takes a nation of millions to hold us back

Fear of a black planet

apocalypse 91...the enemy strikes black

 

Led Zeppelin

IV

houses of the holy

physical graffiti

presence

 

Marti Fridman,pola solo pola Kakofonija

1987-Speed metal symphony (sa bejkerom)

1988-Dragon's kiss(solo)

1988-Go off(sa bejkerom)

1992-Scenes(solo)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Public Enemy samo It Takes... i Fear.

 

Outkast je blizu sa Southernplaya.... do Stankonia. mozda da su malo skratili Stankoniu.

 

Cube je isto blizu mada su samo prva dva savrsena.

 

ako racunas Rza kao producenta, on ima veliki niz savrsenih albuma

 

Wu Tang - 36 Chambers, Gza - Liquid Swords, Rae - Only Built, Method Man - Tical, Ghostface - Ironman

 

eto to je 5 savrsena albuma za tri godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzelo me da pisem bilo sta vise, zato sto ovo sve spada pod veoma subjektivno gledanje stvari. Nisam hteo vise da se trudim, samo da dam moje misljenje o Flojdima mi je bilo vazno, ali posto ITF zahteva od mene da nastavim...

 

Rush, ali malo je problematican Hemispheres koji prvobitno nisam voleo, ali kasnije mi je i on postao odlican. Svako ko voli prog rock zvuk, zna zasto su ovi albumi tolko dobri. Ostali Rushovi variraju od loseg, solidnog i odlicnog, ali ovde su oni bili na vrhuncu kreativnosti.

Death, poslednji albumi. Samo onome ko genralno ne voli death metal, ili misli da Symbolic ima previse ispeglanu produkciju, neki od ovih albuma se nece dopasti, ali po mom misljenju odlicni albumi, gde je svaki album prica za sebe.

Jel si ove Death albume stavio zato sto si se ti u to vreme rodio,pa te prva tri ne zanimaju uopste ili si stvarno ozbiljan u ovoj tvojoj tvrdnji!Stvarno ,ovo je ludo,kao da neko stavi zadnje Slayer albume pre prva 4 albuma!Malo ukusa nije na odmet!

 

једини бенд за који мислим да има четири узастопна савршена албума

 

 

panorama.jpg

 

Decace,ti mora da se salis kad nisi stavio prva tri!

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo nemesanja u tudje misljenje nije na odmet. S'a tebe boli kurac sto je on to stavio? Tako mu se svidja. E'o recimo, ja vise volim novi Megadet nego stari. Vise volim novi Opeth nego stari. Vise volim solo Ihsahna nego Emperor. Problem?

 

Mislim da su Mejdeni bulsit od benda. Placi malo?

  • Upvote 12
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo nemesanja u tudje misljenje nije na odmet. S'a tebe boli kurac sto je on to stavio? Tako mu se svidja. E'o recimo, ja vise volim novi Megadet nego stari. Vise volim novi Opeth nego stari. Vise volim solo Ihsahna nego Emperor. Problem?

 

Mislim da su Mejdeni bulsit od benda. Placi malo?

 

Ti se kao razumes u muziku,nemoj da me zajebavas molim te!Koja je ikada zenska osoba na ovoj srpskoj metal sceni ikad ista znala o muzici.Bile ste oduvek male pozerke i tako cete oduvek i biti!Pusi ga dete!

  • Upvote 7
  • Downvote 16

Share this post


Link to post
Share on other sites

:facepalm:

 

ono

bih da ga imas

 

Ne bih sad ovde o merama,nego da se vratimo na temu muzike!Ti se kao razumes u Death metal pa mozes da sudis o kvalitetu Death diskografije,bas bih voleo da cujem tvoje misljenje o tome ili cu te Baptised in blood!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...